Jan Kopic – 3 góly  Býval považován za jednoho z nejlepších hráčů ligy, jenže loni odehrál vinou zranění jen 16 zápasů a letos se dostal do hry až na konci srpna. Přesto znovu nabral dobrou formu a vrátil se do základní sestavy Viktorky. Podzim zakončil se třemi góly a jednou nahrávkou. 
 Radim Řezník - 4 góly  Jeho jméno byste v tomto výčtu na začátku sezony rozhodně nečekali. Vždyť Radim Řezník byl v Plzni na odpis a zdálo se, že jeho západočeská mise spěje ke konci. Nakonec ale dostal ještě jednu šanci a tu dokázal dokonale proměnit. Třiatřicetiletý pravý bek dal během podzimu čtyři góly, přidal tři nahrávky a patřil k nejlepším hráčům Bílkova týmu. 
 Jhon Mosquera – 5 gólů  Rozhodně se nejedná o nejpopulárnějšího ligového fotbalistu, Plzni se ale sázka na něj vyplácí. Jhon Mosquera, který dorazil v létě z Liberce, si ve Viktorce vybudoval dobrou pozici a během 17 podzimních zápasů nasázel pět branek. Jednatřicetiletý kolumbijský křídelník k nim přidal taky dvě nahrávky.  
 Jean-David Beauguel – 10 gólů  Není jen nejlepším střelcem Plzně, ale společně s Václavem Jurečkou ze Slovácka kraluje všem ligovým kanonýrům. Francouzský snajpr na podzim nasázel deset branek a byl klíčovým hráčem Viktorky. O to více se fanoušci Plzně báli jeho odchodu, jelikož mu po sezoně končí smlouva a Jean-David Beauguel se už dříve nechal slyšet, že v České republice pokračovat nechce. Zdá se ale, že se v zimě nikam nechystá, a tak své střelecké konto může ještě rozšířit. 
5
Fotogalerie

Plzeň chce titul, ale trápí se v koncovce. Toto je 5 aktuálně nejlepších střelců Viktorky

Začíná jarní část Fortuna ligy. V čele tabulky je Slavia, ovšem o jediný bod zpátky číhá Plzeň, která bude chtít zaútočit na titul.

Plzeň nevstupovala do sezony s takovými ambicemi jako Slavia nebo Sparta, Viktorce ale ligový podzim vyšel a na jaře bude bojovat o titul. Na západě Čech však ví, že musí vylepšit ofenzivu, na jednoho kanonýra se totiž hrát nedá. Kteří hráči západočeského týmu dali v tomto ročníku nejvíc branek? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Sýkora - 3 góly 

profimedia-0641677718.jpg

Osmadvacetiletý univerzál přišel do Plzně na začátku sezony z Polska a Viktorce hodně pomohl. Šikovný štírek dal tři branky, přidal čtyři asistence a vrátil se i do reprezentace. Trenér Michal Bílek na něj bude spoléhat i na jaře. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kopic – 3 góly 

GetFile (24).jpg

Býval považován za jednoho z nejlepších hráčů ligy, jenže loni odehrál vinou zranění jen 16 zápasů a letos se dostal do hry až na konci srpna. Přesto znovu nabral dobrou formu a vrátil se do základní sestavy Viktorky. Podzim zakončil se třemi góly a jednou nahrávkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radim Řezník - 4 góly 

GetFile (23).jpg

Jeho jméno byste v tomto výčtu na začátku sezony rozhodně nečekali. Vždyť Radim Řezník byl v Plzni na odpis a zdálo se, že jeho západočeská mise spěje ke konci. Nakonec ale dostal ještě jednu šanci a tu dokázal dokonale proměnit. Třiatřicetiletý pravý bek dal během podzimu čtyři góly, přidal tři nahrávky a patřil k nejlepším hráčům Bílkova týmu. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jhon Mosquera – 5 gólů 

profimedia-0645176095.jpg

Rozhodně se nejedná o nejpopulárnějšího ligového fotbalistu, Plzni se ale sázka na něj vyplácí. Jhon Mosquera, který dorazil v létě z Liberce, si ve Viktorce vybudoval dobrou pozici a během 17 podzimních zápasů nasázel pět branek. Jednatřicetiletý kolumbijský křídelník k nim přidal taky dvě nahrávky.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jean-David Beauguel – 10 gólů 

GetFile (25).jpg

Není jen nejlepším střelcem Plzně, ale společně s Václavem Jurečkou ze Slovácka kraluje všem ligovým kanonýrům. Francouzský snajpr na podzim nasázel deset branek a byl klíčovým hráčem Viktorky. O to více se fanoušci Plzně báli jeho odchodu, jelikož mu po sezoně končí smlouva a Jean-David Beauguel se už dříve nechal slyšet, že v České republice pokračovat nechce. Zdá se ale, že se v zimě nikam nechystá, a tak své střelecké konto může ještě rozšířit. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud