Plekanec a spol. 5 hráčů, kteří by mohli v nejbližších dnech opustit Montreal

Ne, letos to nevyjde. Montreal Canadiens si tentokrát o Stanley Cup nezahraje. Nejslavnější klub v NHL se v aktuálním ročníku trápí a tak už manažeři hledí vstříc nadcházející sezoně. A s tím souvisí i obměna kádru.

slide-Montreal trejdy.jpg

Už jen pár dnů budou moci kluby v NHL obchodovat s hráči. Uzávěrka přestupů je 26. února a dá se reálně očekávat, že do té doby Montreal Canadiens vytrejduje několik hráčů do jiných celků. Největší šanci na změnu dresu má pět borců, které najdete v následujících kapitolách. Je mezi nimi i jeden český hokejista.

Pokračování 2 / 6

Max Pacioretty (USA)

Max Pacioretty1.jpg

Věk: 29 let
Post: útočník
Bilance v aktuální sezoně: 60 zápasů, 35 bodů (16+19)
Plat v aktuální sezoně: 5 milionů dolarů

Je těžké si představit, že by někdy nastal lepší čas pro obchodování s Maxem Paciorettym než nyní. Americký útočník ještě nemá třicet let, v každé z předchozích pěti sezon (vyjma té zkrácené výlukou) nastřílel třicet a více branek, a jeho smlouva v Montrealu vyprší příští rok v létě. Cena za tohoto borce nebude malá, ale řada klubů by nejspíš do toho šla. V zámoří se píše o zájmu St. Louis, Floridy, Calgary, Caroliny, New Yorku Islanders a Winnipegu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Plekanec (Česká republika)

Tomáš Plekanec1.jpg

Věk: 35 let
Post: útočník
Bilance v aktuální sezoně: 60 zápasů, 24 bodů (6+18)
Plat v aktuální sezoně: 5 milionů dolarů

O možném trejdu Tomáše Plekance se v zámoří píše už nějaký čas. Otázka tedy nezní, zda k němu dojde, ale spíše kdy to bude a do kterého klubu český útočník zamíří.

Pětatřicetiletý hráč je v Montrealu od svého vstupu do NHL, což je od sezony 2003/04. Ostřílený centr, jemuž po sezoně vyprší smlouva a stane se volným hráčem, by se jistě hodil nejednomu celku v play-off. I když už nehraje v někdejší formě, pořád má ještě co nabídnout. Je stále rychlý, umí bránit a má moře zkušeností. Nejvíc se mluví a píše o možném trejdu s Pittsburghem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Andrew Shaw (Kanada)

Andrew Shaw.jpg

Věk: 26 let
Post: útočník
Bilance v aktuální sezoně: 43 zápasů, 19 bodů (10+9)
Plat v aktuální sezoně: 5 milionů dolarů

Generální manažer Montrealu Marc Bergevin před časem prohlásil, že kanadský útočník Andrew Shaw není hráčem, jehož by se Canadiens chtěli „zbavit“, ale kdyby přišla ta správná nabídka, svůj názor by nejspíš přehodnotil. Šestadvacetiletý borec má v kanadském klubu podepsanou smlouvu až do roku 2022, ale od poloviny ledna kvůli zranění v dolní části těla neodehrál žádné střetnutí.

Shaw by se mohl nejednomu celku hodit ve vyřazovacích bojích. Zkušeností z bitev o Stanley Cup má opravdu hodně a dvakrát dokonce nejcennější pohár vyhrál – bylo to v letech 2013 a 2015, když hrál v Chicagu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Alex Galčenjuk (Rusko)

Alex Galchenyuk.jpg

Věk: 24 let
Post: útočník
Bilance v aktuální sezoně: 60 zápasů, 34 bodů (12+22)
Plat v aktuální sezoně: 4,9 milionu dolarů

Je velmi pravděpodobné, že útočník Alex Glačenjuk zůstane v Montrealu, ale bylo by nezodpovědné, kdybychom ho do tohoto výběru nezahrnuli. Generální manažer Marc Bergevin chtěl ruského forvarda vytrejdoval už loni v létě, ale nikdo nebyl ochoten nabídnout jako protihodnotu podobně kvalitního hráče v přibližně stejném věku. Nakonec se ukázalo, že to bylo pro Montreal štěstí, protože Galčenjuk patří k nejlepším hráčům týmu a přitom není ani příliš drahý. To ovšem neznamená, že by byl nedotknutelný. Kdyby přišla opravdu zajímavá nabídka, možná by k jeho trejdu během příštích dnů mohlo dojít.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jordie Benn (Kanada)

Jordie Benn-Montreal.jpg

Věk: 30 let
Post: obránce
Bilance v aktuální sezoně: 58 zápasů, 10 bodů (4+6)
Plat v aktuální sezoně: 1,1 milionu dolarů

Jen za něco víc než milion dolarů ročně odvádí obránce Jordie Benn v Montrealu kopu kvalitní práce. V každém zápase tráví na ledě v průměru přes 19 minut a v tomto ohledu mu patří čtvrtá příčka mezi zadáky Canadiens. Poměr cena / výkon bude jistě lákat nejeden klub, který míří do play-off, aby se třicetiletého borce pokusil získat ještě před uzávěrkou přestupů.

Doporučujeme

Články odjinud