Filip Chlapík (22 let, Ottawa Senators) – 700 tisíc dolarů.  V NHL debutoval v sezoně 2017/18, kdy odehrál dvacet zápasů za Ottawu. Loni přidal pět startů a letos zatím zasáhl do 29 zápasů. Senators aktuálním ročníku pomohl dvěma góly a třemi nahrávkami. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (22 let, Detroit Red Wings) – 700 tisíc dolarů.  Dvaadvacetiletý bek debutoval v NHL teprve loni, už teď je ale jedním z klíčových hráčů Detroitu. Ofenzivně laděný bek má s Red Wings podepsaný tříletý kontrakt, který mu letos vynese 700 tisíc dolarů. Po nováčkovské smlouvě by měl mít ale výrazně lepší podmínky. Foto: Profimedia.cz
 Libor Hájek (22 let, New York Rangers) – 832,5 tisíc dolarů.  K zajímavé kariéře má nakročeno také Libor Hájek, který loni odehrál prvních pět zápasů v NHL. Letos v dresu New Yorku Rangers přidal dalších 28 startů. Na kontě má už pět asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil (20 let, New York Rangers) – 925 tisíc dolarů.  Letošní sezonu překvapivě začal na farmě, vedení New Yorku Rangers jej ale brzy povolalo zpět do prvního týmu a Filip Chytil dokazuje, že do něj patří. Loni posbíral celkově 23 bodů, letos jich má na kontě zatím 18 (12+6). Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Platy Zadiny či Nečase v NHL. Podívejte se, kolik si letos vydělá sedm českých mladíků

Jednou z hvězd NHL je letos třiadvacetiletý David Pastrňák. V nejlepší lize světa se však prosazují i jeho mladší krajané.

Bez názvu4.jpg

Velmi dobré výkony letos v NHL předvádí David Pastrňák nebo Jakub Vrána. Oběma je 23 let. V nejlepší lize světa však působí i několik mladších českých hokejistů. Víte, kolik si letos vydělají? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Filip Chlapík (22 let, Ottawa Senators) – 700 tisíc dolarů

Filip Chlapík Ottawa 2.jpg

V NHL debutoval v sezoně 2017/18, kdy odehrál dvacet zápasů za Ottawu. Loni přidal pět startů a letos zatím zasáhl do 29 zápasů. Senators v aktuálním ročníku pomohl dvěma góly a třemi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Filip Hronek (22 let, Detroit Red Wings) – 700 tisíc dolarů

Filip Hronek Detroit 19.jpg

Dvaadvacetiletý bek debutoval v NHL teprve loni, už teď je ale jedním z klíčových hráčů Detroitu. Ofenzivně laděný bek má s Red Wings podepsaný tříletý kontrakt, který mu letos vynese 700 tisíc dolarů. Po nováčkovské smlouvě by měl mít ale výrazně lepší podmínky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Libor Hájek (22 let, New York Rangers) – 832,5 tisíc dolarů

Libor Hájek NYR 19.jpg

K zajímavé kariéře má nakročeno také Libor Hájek, který loni odehrál prvních pět zápasů v NHL. Letos v dresu New Yorku Rangers přidal dalších 28 startů. Na kontě má už pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Filip Chytil (20 let, New York Rangers) – 925 tisíc dolarů

Filip Chytil NYR2.jpg

Letošní sezonu překvapivě začal na farmě, vedení New Yorku Rangers jej ale brzy povolalo zpět do prvního týmu a Filip Chytil dokazuje, že do něj patří. Loni posbíral celkově 23 bodů, letos jich má na kontě zatím 18 (12+6).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Filip Zadina (20 let, Detroit Red Wings) – 925 tisíc dolarů

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Loni v NHL odehrál jen devět zápasů a také letošní sezonu Filip Zadina začal na farmě Detroitu. Aktuálně už má ale pevné místo v kádru Red Wings a v 28 zápasech posbíral už 15 (8+7) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Martin Nečas (21 let, Carolina Hurricanes) – 925 tisíc dolarů

Martin Nečas 19.jpg

Jednadvacetiletý útočník si premiérový start v NHL připsal v sezoně 2017/18. Loni přidal sedm startů a letos je už jedním z předních hráčů Caroliny. V dresu Hurricanes letos posbíral už 29 (14+15) bodů a s jeho přínosem jsou v organizaci nadmíru spokojení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Pavel Zacha (22 let, New Jersey Devils) – 1,75 milionů dolarů

Pavel Zacha NJ 19.jpg

V létě se spekulovalo o jeho odchodu do Ruska, Pavel Zacha se ale nakonec dohodl na nové tříleté smlouvě s New Jersey. Devils se sice nedaří, dvaadvacetiletý útočník ale útočí na své osobní maximum, kterým je zatím 25 bodů. Teď už jich má na kontě 23.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud