Pikantní souboj v Edenu. 4 současní hráči Slavie, kteří si v lize zahráli i za Plzeň

Fortuna liga má na programu dva ostré šlágry. O jeden z nich se postarají fotbalisté Plzně a Slavie.

Ligová neděle nabídne hodně zajímavý program. V Ostravě proti sobě nastoupí Baník se Spartou a Slavia narazí na Plzeň. V sešívaném kádru přitom působí i čtyři hráči, kteří si za Plzeň zahráli na ligové scéně. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Ubong Ekpai 

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Nigerijský křídelník načal svou ligovou kariéru v Liberci. Poté hrával za Zlín a z Baťova města zamířil do Plzně. S Viktorkou si sice zahrál v Lize mistrů, na západě Čech se ale jinak moc neprosadil, a tak hostoval v Českých Budějovicích. O to překvapivější bylo, když se v létě objevil ve Slavii. Ze začátku se sázka na něj vyplácela, Ubong Ekpai dal gól i v Evropské lize proti Legii Varšava, v posledních zápasech ale herně hodně uvadl. 

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Hromada 

Jakub Hromada.jpg

Dres Plzně v lize oblékal také pětadvacetiletý slovenský reprezentační záložník Jakub Hromada, který hrál za Viktorku během sezony 2016/17. Tehdy se prezentoval dobrými výkony, západočeský klub na něj ale neuplatnil opci a Jakub Hromada se měl vrátit do Sampdorie. Místo toho ale zamířil do Slavie, kde působí doteď. Část jeho slávistického angažmá ho ale provázely zdravotní problémy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík Plzeň 19 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Viktorce dostal první ligovou šanci. Díky výkonům v Plzni se Michael Krmenčík podíval do reprezentace a odrazil se i vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá do belgických Brugg. Jenže to mu vůbec nevyšlo, a tak se osmadvacetiletý útočník vrátil v létě domů. Ne však do Plzně, ale do Slavie, kde se mu však zatím moc nevede. Po posledním utkání proti Olomouci pokřikoval na plzeňskou adresu hanlivé pokřiky, což mu fanoušci Viktorky dají v neděli určitě pořádně sežrat. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Stanislav Tecl 

Stanislav Tecl Plzeň 2.jpg

Za Plzeň si zahrál i Stanislav Tecl, jenž na západ Čech přišel v sezoně 2012/13 z Jihlavy, které tehdy na podzim pomohl deseti góly. V průběhu prvního ročníku se v Plzni neprosadil, další rok ale nasázel dvanáct ligových branek. Pevné místo si ale v sestavě nezískal a nenaplnil to, co se od posily za dvacet milionů korun čekalo. Proto poté odešel do Jablonce a od ročníku 2016/17 je jednatřicetiletý útočník hráčem Slavie. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud