David Musil (Třinec – Pardubice)  Další ze zvučných defenzivních pardubických posil. Dynamo přivedlo i Davida Musila, jenž v barvách Edmontonu okusil i NHL. Po návratu ze zámoří zakotvil v Třinci, se kterým získal tři tituly. Díky výkonům v barvách Ocelářů se dostal i do reprezentace a stal se stabilním článkem národního týmu. Teď bude devětadvacetiletý bek pokračovat v Dynamu, kde se setká i s bratrem Adamem.
 Tomáš Kundrátek (Třinec – Kometa)  Třinec nepřišel jen o Musila, ale taky o dalšího výjimečného obránce Tomáše Kundrátka, který byl členem bronzové české party na letošním světovém šampionátu ve Finsku. Dvaatřicetiletý bek, který okusil i NHL, byl mezi Oceláři poslední tři sezony a patřil ke klíčovým hráčům slezské družiny. Pokračovat bude ale v Kometě.
 Jakub Flek (Karlovy Vary – Kometa)  Kometa posílila i útočné řady. Do těch přivedla Jakuba Fleka, jenž byl, stejně jako Kundrátek, členem české reprezentace na mistrovství světa ve Finsku. Devětadvacetiletý houževnatý útočník měl námluvy se Švýcarskem, nakonec se ale nedohodl, a tak se stěhuje z Karlových Varů, kde strávil téměř celou kariéru, na jih Moravy.
 Peter Mueller (Kometa – Vítkovice)  Kometa však taky oslabila – a v jednom případě hodně výrazně. Z Brna totiž odešel hvězdný americký útočník Peter Mueller, který překvapivě zamířil do Vítkovic. Čtyřiatřicetiletý forvard působil v Kometě čtyři roky a pokaždé patřil ke klíčovým postavám týmu. V uplynulé sezoně posbíral 55 bodů, rok předtím dokonce 64. Bude stejně produktivní i v Ostravě?
5
Fotogalerie

Pikantní obchody. 5 sledovaných přestupů, které otřásly extraligovou scénou

Do startu nové extraligové sezony zbývá ještě dost času, v zákulisí je ale pořádně živo. Kluby už totiž stihly „upéct“ řadu zajímavých přestupů.

Českou extraligu po sezoně opustilo několik výrazných osobností. Další pikantní přestupy se ale odehrály i mezi domácími kluby. Které transfery už otřásly extraligovou scénou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Peter Čerešňák (Plzeň – Pardubice)

Peter Čerešňák Plzeň 22.jpg

Klubem, který na přestupovém trhu ulovil opravdu velká jména, jsou Pardubice. Dynamo přivedlo mimo jiné i Petera Čerešňáka, z něhož se v Plzni stal jeden z nejlepších extraligových beků. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant, který má ve sbírce letošní olympijský bronz, hrál za Plzeň šest let. Dříve působil taky ve Vítkovicích a teď si vyzkouší třetí extraligové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Musil (Třinec – Pardubice)

David Musil Třinec 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Další ze zvučných defenzivních pardubických posil. Dynamo přivedlo i Davida Musila, jenž v barvách Edmontonu okusil i NHL. Po návratu ze zámoří zakotvil v Třinci, se kterým získal tři tituly. Díky výkonům v barvách Ocelářů se dostal i do reprezentace a stal se stabilním článkem národního týmu. Teď bude devětadvacetiletý bek pokračovat v Dynamu, kde se setká i s bratrem Adamem.

 Foto: Pavel Mazáč /CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kundrátek (Třinec – Kometa)

Tomáš Kundrátek Třinec Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třinec nepřišel jen o Musila, ale taky o dalšího výjimečného obránce Tomáše Kundrátka, který byl členem bronzové české party na letošním světovém šampionátu ve Finsku. Dvaatřicetiletý bek, který okusil i NHL, byl mezi Oceláři poslední tři sezony a patřil ke klíčovým hráčům slezské družiny. Pokračovat bude ale v Kometě.

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Flek (Karlovy Vary – Kometa)

PJakub Flek KV 22.jpg

Kometa posílila i útočné řady. Do těch přivedla Jakuba Fleka, jenž byl, stejně jako Kundrátek, členem české reprezentace na mistrovství světa ve Finsku. Devětadvacetiletý houževnatý útočník měl námluvy se Švýcarskem, nakonec se ale nedohodl, a tak se stěhuje z Karlových Varů, kde strávil téměř celou kariéru, na jih Moravy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Peter Mueller (Kometa – Vítkovice)

Peter Mueller Kometa 22.jpg

Kometa však taky oslabila – a v jednom případě hodně výrazně. Z Brna totiž odešel hvězdný americký útočník Peter Mueller, který překvapivě zamířil do Vítkovic. Čtyřiatřicetiletý forvard působil v Kometě čtyři roky a pokaždé patřil ke klíčovým postavám týmu. V uplynulé sezoně posbíral 55 bodů, rok předtím dokonce 64. Bude stejně produktivní i v Ostravě?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud