Nemanja Kuzmanovič (Opava - Baník). Hodně pikantní přestup se odehrál na trase Opava – Ostrava. Mezi těmito kluby panuje velká rivalita, která teď ještě vzroste. Do Baníku totiž zamířil opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič. V Ostravě si od šikovného srbského útočníka hodně slibují, měl by vytvořit úderné duo s Milanem Barošem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Joel Kayamba (Opava - Plzeň). Další opora, která opustila kabinu Opavy. Joel Kayamba se už v předstihu domluvil na odchodu do Plzně, kde klepe na dveře základní sestavy. Ofenzivně laděný krajní záložník je velmi dobře rychlostně vybavený a skvěle si rozumí i s míčem u nohy. Na podzim dal tři góly a přidal tři nahrávky. Jak se mu povede na západě Čech? Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Jean-David Beauguel (Zlín - Plzeň) . I tento transfer se Plzni vydařil. Poté, co se na podzim zranil Michael Krmenčík, začalo vedení klubu intenzivně hledat náhradu. Tou se stal francouzský útočník Jean-David Beauguel, který na podzim hrál za Zlín. Ševcům pomohl devíti góly a je jedním z nejlepších ligových kanonýrů. Na západě Čech věří, že střelecké kopačky bude nosit i nadále. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petr Ševčík (Liberec - Slavia) . Slavia v zimě přivedla několik nových posil. Zatímco Alex Král a Lukáš Masopust budou na sovu šanci zřejmě čekat jen mezi náhradníky, Petr Ševčík má velmi blízko do základní sestavy. Na podzim byl v Liberci klíčovým hráčem, vypracoval se do role elitního středního ligového záložníka a skvěle se uvedl i po přesunu do Edenu. Tento přestup se velmi vydařil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Pikantní ligové přestupy. 5 nejlepších hráčů, které kluby v zimě ukradly konkurenci

Na přestupovém trhu bylo zase hodně rušno. Ligové kluby lovily posily za hranicemi, ale lákaly je taky od konkurence. Na domácí scéně se tak odehrálo několik pikantních obchodů.

Tradičně aktivní byla znovu Sparta, Slavia i Plzeň. Činily se však i ostatní kluby. Jakých pět nejzajímavějších přestupů se v zimě odehrálo mezi ligovými týmy? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Hanousek (Jablonec - Sparta)

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta v zimě loupila v Jablonci. Ovšem zatímco přestup stopera Davida Lishky padl kvůli zdravotním problémům, Matěj Hanousek si na Letné začal budovat pevnou pozici. Zdá se, že houževnatý a fyzicky velmi dobře vybavený levý bek nechá mezi náhradníky Costu i Eldara Čiviče.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Nemanja Kuzmanovič (Opava - Baník)

Nemanja Kuzmanovič Opava 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Hodně pikantní přestup se odehrál na trase Opava – Ostrava. Mezi těmito kluby panuje velká rivalita, která teď ještě vzroste. Do Baníku totiž zamířil opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič. V Ostravě si od šikovného srbského útočníka hodně slibují, měl by vytvořit úderné duo s Milanem Barošem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Joel Kayamba (Opava - Plzeň)

Joel Kayamba Plzeň Ladislav Němec MAFRA Profimedia'.jpg

Další opora, která opustila kabinu Opavy. Joel Kayamba se už v předstihu domluvil na odchodu do Plzně, kde klepe na dveře základní sestavy. Ofenzivně laděný krajní záložník je velmi dobře rychlostně vybavený a skvěle si rozumí i s míčem u nohy. Na podzim dal tři góly a přidal tři nahrávky. Jak se mu povede na západě Čech?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Jean-David Beauguel (Zlín - Plzeň)

Jean David Beauguel Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

I tento transfer se Plzni vydařil. Poté, co se na podzim zranil Michael Krmenčík, začalo vedení klubu intenzivně hledat náhradu. Tou se stal francouzský útočník Jean-David Beauguel, který na podzim hrál za Zlín. Ševcům pomohl devíti góly a je jedním z nejlepších ligových kanonýrů. Na západě Čech věří, že střelecké kopačky bude nosit i nadále.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Petr Ševčík (Liberec - Slavia)

Petr Ševčík SLavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia v zimě přivedla několik nových posil. Zatímco Alex Král a Lukáš Masopust budou na sovu šanci zřejmě čekat jen mezi náhradníky, Petr Ševčík má velmi blízko do základní sestavy. Na podzim byl v Liberci klíčovým hráčem, vypracoval se do role elitního středního ligového záložníka a skvěle se uvedl i po přesunu do Edenu. Tento přestup se velmi vydařil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud