5. Gabriel Slonina - 8,18 milionu liber  Nejeden fotbalový fanoušek byl letos v létě hodně překvapen, když Chelsea oznámila, že kupuje za více než osm milionů liber z Chicaga teprve osmnáctiletého gólmana Gabriela Sloninu. Šlo o jeden z prvních nákupů pod novým vlastníkem klubu, jímž se stal po nuceném odprodeji oddílu ruským miliardářem Romanem Abramovičem americký byznysmen Todd Boehly. Talentovaný mladík by měl být sázkou na budoucnost. Foto: Profimedia.cz
 4. Asmir Begovič – 9,9 milionu liber  Gólmana z Bosny a Hercegoviny koupila Chelsea v roce 2015 ze Stoke City, kterému zaplatila téměř deset milionů liber. Asmir Begovič toho ale v londýnském klubu moc neodchytal, dohromady si zapsal do statistik jen 33 startů ve všech soutěžích a v roce 2017 ho koupil Bournemouth. Chelsea na něm ale neprodělala, nový klub za něho totiž zaplatil 10,35 milionu liber. Foto: Profimedia.cz
 3. Petr Čech – 11,7 milionu liber  Nejdražší český gólman v historii. Okolo Petra Čecha dříve kroužil i Manchester United, tehdy dvaadvacetiletý brankář ale v roce 2002 přestoupil z Rennes do Chelsea. S londýnským klubem vyhrál čtyřikrát Premier League a dočkal se titulu v Lize mistrů i v Evropské lize. V roce 2015 zamířil do konkurenčního Arsenalu. Foto: Profimedia.cz
 2. Édouard Mendy - 21,6 milionu liber  Stejně jako Petr Čech přišel na Stamford Bridge v září roku 2020 také Édouard Mendy. Londýnský klub poslal za tehdy osmadvacetiletého brankáře do Francie téměř 22 milionů liber, ale vzhledem k tomu, že předchozí brankářská jednička Kepa byl absolutně z formy, ukázalo se to jako dobře vynaložené peníze. Mendy se rychle sžil s týmem, stal se oporou a má jisté místo mezi tyčemi. Mendy se narodil ve Francii, ale reprezentuje zemi svých předků - Senegal. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Petr Čech mezi nejdražšími. 6 gólmanů, za které Chelsea zaplatila nejvíc peněz

Jsou to sice už tři roky, co Petr Čech ukončil hráčskou kariéru. Přesto stále patří mezi nejdražší gólmany v historii klubu, ve kterém strávil nejslavnější a nejpovedenější léta své kariéry - v Chelsea.

Vzpomenete si ještě, kolik Chelsea zaplatila za brankáře Petra Čecha? A tušíte, kteří další gólmani stáli londýnský klub nejvíc? Jména šesti nejdražších posil mezi tyče, které přišly na Stamford Bridge, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Thibaut Courtois – 8,06 milionu liber

Thibaut Courtois.jpg

Řadu let byl oporou Chelsea Petr Čech. Jenže Blues v roce 2011 koupili z Genku tehdy devatenáctiletého Thibauta Courtoise. Talentovaný Belgičan zamířil nejdříve na hostování do Atlétika Madrid a po třech letech se hlásil zpět na Stamford Bridge, kde se postupně stal jedničkou. V roce 2018 přestoupil do Realu Madrid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Gabriel Slonina - 8,18 milionu liber

Gabriel Slonina1.jpg

Nejeden fotbalový fanoušek byl letos v létě hodně překvapen, když Chelsea oznámila, že kupuje za více než osm milionů liber z Chicaga teprve osmnáctiletého gólmana Gabriela Sloninu. Šlo o jeden z prvních nákupů pod novým vlastníkem klubu, jímž se stal po nuceném odprodeji oddílu ruským miliardářem Romanem Abramovičem americký byznysmen Todd Boehly. Talentovaný mladík by měl být sázkou na budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Asmir Begovič – 9,9 milionu liber

Asmir Begovic Chelsea.jpg

Gólmana z Bosny a Hercegoviny koupila Chelsea v roce 2015 ze Stoke City, kterému zaplatila téměř deset milionů liber. Asmir Begovič toho ale v londýnském klubu moc neodchytal, dohromady si zapsal do statistik jen 33 startů ve všech soutěžích a v roce 2017 ho koupil Bournemouth. Chelsea na něm ale neprodělala, nový klub za něho totiž zaplatil 10,35 milionu liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Petr Čech – 11,7 milionu liber

Petr Čech Chelsea 6.jpg

Nejdražší český gólman v historii. Okolo Petra Čecha dříve kroužil i Manchester United, tehdy dvaadvacetiletý brankář ale v roce 2002 přestoupil z Rennes do Chelsea. S londýnským klubem vyhrál čtyřikrát Premier League a dočkal se titulu v Lize mistrů i v Evropské lize. V roce 2015 zamířil do konkurenčního Arsenalu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Édouard Mendy - 21,6 milionu liber

Édouard Mendy.jpg

Stejně jako Petr Čech přišel na Stamford Bridge v září roku 2020 také Édouard Mendy. Londýnský klub poslal za tehdy osmadvacetiletého brankáře do Francie téměř 22 milionů liber, ale vzhledem k tomu, že předchozí brankářská jednička Kepa byl absolutně z formy, ukázalo se to jako dobře vynaložené peníze. Mendy se rychle sžil s týmem, stal se oporou a má jisté místo mezi tyčemi. Mendy se narodil ve Francii, ale reprezentuje zemi svých předků - Senegal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Kepa Arrizabalaga – 72 milionů liber

Kepa Chelsea.jpg

Poté, co bylo jasné, že Chelsea opustí Thibaut Courtois, musel anglický klub najít náhradu. Vyhlédl si ji v Bilbau, odkud dorazil čtyřiadvacetiletý Kepa Arrizabalaga. Španělský reprezentant přišel na Stamford Bridge za 72 milionů liber a stal se nejdražším fotbalovým gólmanem všech dob. Jenže v roce 2020 absolutně ztratil formu, kupil chybu za chybou a přišel o post jedničky mezi tyčemi. Nová akvizice - Édouard Mendy - se z místa, které suverénně zaujal, už vytlačit nedal, a tak je Kepova budoucnost v klubu značně nejistá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud