Peter Mueller a jeho parťáci. 4 zámořští hokejisté, kteří letos oblékli dres Vítkovic

Peter Mueller skončil ve Vítkovicích. Další tři zámořští hráči v ostravském klubu pokračují.

Loni Vítkovice hrály v semifinále, teď jsou v tabulce předposlední. Ostravský celek má v kádru i řadu cizinců včetně zámořských hokejistů (byl mezi nimi i Peter Mueller, ten ale ve středu ve Vítkovicích skončil). Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Peter Krieger (útočník, USA)

Bez názvu.jpg

Peter Krieger působí ve Vítkovicích druhou sezonu. V té minulé devětadvacetiletý útočník, který hrál také ve Švédsku a slovenském Zvolenu, posbíral celkově 38 bodů. Loni dal v základní části 16 branek, letos se trefil zatím šestkrát.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Peter Mueller (útočník, USA)

profimedia-0767208946.jpg

Bývalý snajpr Komety měl být největší hvězdou týmu. Peter Mueller, jenž hrál ve Vítkovicích druhou sezonu, dal v 17 zápasech šest branek, v klubu ani ve městě ale údajně nebyl spokojený. Ve středu pětatřicetiletý forvard ve Vítkovicích skončil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Stuart Percy (obránce, Kanada)

profimedia-0746821384.jpg

V roce 2011 jej draftovalo Toronto, za které odehrál i několik zápasů v NHL. V sezoně 2020/21 zamířil do Evropy a po roce ve Finsku se objevil v Českých Budějovicích. Po dvou letech třicetiletý kanadský bek změnil dres a hraje za Vítkovice. Aktuálně má na kontě tři góly a 12 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Willie Raskob (obránce, USA)

profimedia-0810769242.jpg

Osmadvacetiletý americký obránce, který má na kontě i jeden start v zámořská AHL, přišel do Vítkovic před minulou sezonou ze slovenské Nitry. Minulý ročník se mu hodně povedl a patřil v něm ke klíčovým postavám týmu. Dohromady i s play-off posbíral 31 bodů, letos jich má na kontě zatím 12.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud