Idriz Voca – 3 mil. eur.  Švýcarský rodák a dřívější reprezentant Švýcarska patří k velkým příslibům kosovského fotbalu. Ve dvaadvaceti letech má na kontě už sedm startů za národní tým Kosova a prostor zřejmě dostane i v zápase s českým týmem. Na klubové úrovni tento obránce či defenzivní záložník nastupuje za švýcarský Luzern. Foto: Profimedia.cz
 Florent Muslija – 3 mil. eur.  Hodně zajímavý potenciál v sobě ukrývá také Florent Muslija. Jednadvacetiletý záložník se narodil v Německu, za které také odehrál několik zápasů v mládežnických reprezentacích. Na premiéru v dresu Kosova čeká, už brzy se jí ale zřejmě dočká. Aktuálně působí v Hannoveru, kam odešel před rokem z Karlsruheru. Foto: Profimedia.cz
 Bersant Celina – 5 mil. eur.  Narodil se v bývalé Jugoslávii, v mládežnických kategoriích reprezentoval Norsko, teď je ale hráčem Kosova. Dvaadvacetiletý ofenzivně laděný záložník odehrál za kosovskou reprezentaci devět zápasů a vstřelil v nich jeden gól. V minulosti prošel mládežnickými týmy Manchesteru City, hrál také za Ipswich či Twente a před rokem přestoupil za 3,4 milionů eur do Swansea. Foto: Profimedia.cz
 Florent Hadergjonaj – 7 mil. eur.  Jedním ze dvou nejdražších hráčů Kosova je pravý bek Florent Hadergjonaj. Pětadvacetiletý rodák ze Švýcarska hrával za Young Boys Bern, odkud zamířil do Ingolstadtu. Před rokem jej za pět milionů eur koupil Huddersfield, s nímž působí ve druhé anglické Championship. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pět nejdražších hráčů Kosova. Soupeři českého týmu působí v Laziu, Německu i Anglii

Český tým v sobotu čeká těžký soupeř. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého nastoupí na půdě Kosova, které má na své soupisce řadu zajímavých hráčů.

Bez názvu.jpg

Zápas v Kosovu rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Vždyť soupeř má v týmu hráče, kteří nastupují v Německu, Itálii či Anglii. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a vybrali pět nejdražších z nich. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Idriz Voca – 3 mil. eur

Idriz Voca.jpg

Švýcarský rodák a dřívější reprezentant Švýcarska patří k velkým příslibům kosovského fotbalu. Ve dvaadvaceti letech má na kontě už sedm startů za národní tým Kosova a prostor zřejmě dostane i v zápase s českým týmem. Na klubové úrovni tento obránce či defenzivní záložník nastupuje za švýcarský Luzern.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Florent Muslija – 3 mil. eur

Florent Muslija.jpg

Hodně zajímavý potenciál v sobě ukrývá také Florent Muslija. Jednadvacetiletý záložník se narodil v Německu, za které také odehrál několik zápasů v mládežnických reprezentacích. Na premiéru v dresu Kosova čeká, už brzy se jí ale zřejmě dočká. Aktuálně působí v Hannoveru, kam odešel před rokem z Karlsruheru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bersant Celina – 5 mil. eur

Bersant Celina.jpg

Narodil se v bývalé Jugoslávii, v mládežnických kategoriích reprezentoval Norsko, teď je ale hráčem Kosova. Dvaadvacetiletý ofenzivně laděný záložník odehrál za kosovskou reprezentaci devět zápasů a vstřelil v nich jeden gól. V minulosti prošel mládežnickými týmy Manchesteru City, hrál také za Ipswich či Twente a před rokem přestoupil za 3,4 milionů eur do Swansea.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Florent Hadergjonaj – 7 mil. eur

Florent Hadergjonaj.jpg

Jedním ze dvou nejdražších hráčů Kosova je pravý bek Florent Hadergjonaj. Pětadvacetiletý rodák ze Švýcarska hrával za Young Boys Bern, odkud zamířil do Ingolstadtu. Před rokem jej za pět milionů eur koupil Huddersfield, s nímž působí ve druhé anglické Championship.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Valon Berisha – 7 mil. eur

Valon Berisha.jpg

Stejnou tržní cenu má také Valon Berisha. Bývalý norský reprezentant přestoupil před rokem za 7,6 milionů eur ze Salcburku do Lazia Řím, moc prostoru ale nedostává. Do letošního ročníku ještě rodák ze Švédska nedosáhl, v národním týmu ale šestadvacetiletý záložník patří ke klíčovým postavám.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud