1. FC Slovácko Před sezonou 2018/19 odešel Jan Kuchta na další hostování, tentokrát do Slovácka. Za tým z Uherského Hradiště během podzimu odehrál 14 zápasů a střelecky se mu v nich dařilo. Dal čtyři góly, přidal i jednu nahrávku a pak se zase posunul o kus dál.se posunul o kus dál. Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 FK Teplice V průběhu ročníku 2018/19 ze Slovácka zamířil do Teplic. Za tým ze severu Čech stihl jako hostující hráč odehrát osm zápasů, ve kterých přidal další tři branky. Ani v Teplicích se ale dlouho neohřál. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Slovan Liberec V sezoně 2019/20 působil Jan Kuchta v Liberci, který z něj udělal svého kmenového hráče. Za Slovan stihl odehrát 23 ligových zápasů a do statistik si připsal šest branek. Všechny je nastřílel během jara, což zaujalo vedení Slavie, které pak Kuchtu za výhodných podmínek odkoupilo zpět. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Slavia Praha Premiérový ročník ve staronovém působišti se Janu Kuchtovi povedl na výbornou. V 27 zápasech nasázel soupeřům 15 branek a výrazně se podepsal pod zisk  mistrovského titulu. Na prvenství v lize měl zásluhu také o rok později, byť už sezonu nedokončil, protože v zimě přestoupil do ruského Lokomotivu Moskva. Ještě než zamířil na východ, nastřílel v 16 utkáních devět gólů. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pestrá minulost. 5 ligových klubů, kterými prošel Jan Kuchta, než se ocitl na Letné

Útočník Jan Kuchta v létě přerušil angažmá v Lokomotivu Moskva, kde má podepsaný kontrakt do roku 2026, a vrátil se do české nejvyšší soutěže. Hájí v ní barvy letenského celku, kde bude do konce sezony na hostování, za něž Sparta zaplatí rovný milion eur. V pražském klubu si od pětadvacetiletého forvarda, který se už zabydlel i v reprezentaci, hodně slibují.

Jan Kuchta má sice teprve 25 let, ale jeho fotbalový životopis je poměrně bohatý. Nyní působí na Letné a je to už jeho šestý prvoligový klub. Ve kterých oddílech hrál před odchodem do Ruska, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Bohemians 1905

Jan Kuchta Bohemians Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Premiérové střetnutí v nejvyšší soutěži odehrál Jan Kuchta v sezoně 2015/16 ve Slavii. Z Edenu ale v dalším ročníku putoval na hostování do Bohemians 1905. V sezoně 2016/17 odehrál za klokany 17 zápasů a další čtyři starty přidal v následujícím ročníku. Gólově se však v Ďolíčku ani jednou neprosadil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

1. FC Slovácko

Jan Kuchta Slovácko Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Před sezonou 2018/19 odešel Jan Kuchta na další hostování, tentokrát do Slovácka. Za tým z Uherského Hradiště během podzimu odehrál 14 zápasů a střelecky se mu v nich dařilo. Dal čtyři góly, přidal i jednu nahrávku a pak se zase posunul o kus dál.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

FK Teplice

Jan Kuchta Teplice Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

V průběhu ročníku 2018/19 ze Slovácka zamířil do Teplic. Za tým ze severu Čech stihl jako hostující hráč odehrát osm zápasů, ve kterých přidal další tři branky. Ani v Teplicích se ale dlouho neohřál.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Slovan Liberec

Jan Kuchta Liberec 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2019/20 působil Jan Kuchta v Liberci, který z něj udělal svého kmenového hráče. Za Slovan stihl odehrát 23 ligových zápasů a do statistik si připsal šest branek. Všechny je nastřílel během jara, což zaujalo vedení Slavie, které pak Kuchtu za výhodných podmínek odkoupilo zpět.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Slavia Praha

Jan Kuchta.jpg

Premiérový ročník ve staronovém působišti se Janu Kuchtovi povedl na výbornou. V 27 zápasech nasázel soupeřům 15 branek a výrazně se podepsal pod zisk  mistrovského titulu. Na prvenství v lize měl zásluhu také o rok později, byť už sezonu nedokončil, protože v zimě přestoupil do ruského Lokomotivu Moskva. Ještě než zamířil na východ, nastřílel v 16 utkáních devět gólů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud