Patrik Bartošák (Lahti Pelicans) - V roce 2019 byl na Slovensku jedničkou českého týmu, jenže na začátku nového ročníku kvůli problémům v osobním životě přerušil kariéru. Teď už je ale sedmadvacetiletý Patrik Bartošák zpátky, loni působil ve Švédsku, nyní je ve finském Pelicans a svými výkony si řekl taky o reprezentační comeback. Dostane se znovu až na mistrovství světa? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Furch (Dinamo Minsk) - Třicetiletý Dominik Furch si připsal čtyři starty na mistrovství světa v roce 2016. V reprezentaci sbírá starty pravidelně a počítat s ním musí i kouč Filip Pešán. Furch se letos po roce stráveném ve Švédsku vrátil do KHL a hájí barvy Minsku, kde by se měl příští šampionát konat. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dominik Hrachovina (Tappara Tampere) - Brněnský rodák byl součástí týmu na mistrovství světa v roce 2018, tehdy se ale do brány nedostal. Šestadvacetiletý Dominik Hrachovina, jenž se po parádním ročníku v Liberci vrátil do Finska, se však dostal do nominace na Karjala Cup a má před sebou reprezentační premiéru. Musí se s ním počítat. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Šimon Hrubec (Kunlun Red Star) - Stejně jako Bartošák, tak i Šimon Hrubec si zachytal na mistrovství světa v Bratislavě. Tehdejší gólman Třince předvedl velmi dobré výkony a v reprezentaci má stále své místo. Letos je devětadvacetiletý gólman druhým rokem v Kunlunu. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Pešán hledá novou jedničku. 6 brankářů, kteří se mohou dostat až na mistrovství světa

Česká hokejová reprezentace se chystá na svůj premiérový start v této sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána míří na Karjala Cup, kde by se měl začít budovat kádr pro mistrovství světa.

Patrik Bartošák Hrubec.jpg

Poslední světový šampionát v hokeji byl zrušený. Ten příští by se měl hrát v Lotyšsku a Bělorusku. Zatím vůbec není jisté, jak a za jakých podmínek turnaj proběhne, je však praktiky vyloučeno, že by na něj dorazily posily z NHL, čímž padá naděje na příjezd Pavla Francouze, Petra Mrázka nebo Davida Ritticha. Ze kterých brankářů tak čeští trenéři mohou vybírat? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Patrik Bartošák (Lahti Pelicans)

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

V roce 2019 byl na Slovensku jedničkou českého týmu, jenže na začátku nového ročníku kvůli problémům v osobním životě přerušil kariéru. Teď už je ale sedmadvacetiletý Patrik Bartošák zpátky, loni působil ve Švédsku, nyní je ve finském Pelicans a svými výkony si řekl taky o reprezentační comeback. Dostane se znovu až na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Dominik Furch (Dinamo Minsk)

Dominik Furch ČR 20 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý Dominik Furch si připsal čtyři starty na mistrovství světa v roce 2016. V reprezentaci sbírá starty pravidelně a počítat s ním musí i kouč Filip Pešán. Furch se letos po roce stráveném ve Švédsku vrátil do KHL a hájí barvy Minsku, kde by se měl příští šampionát konat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Dominik Hrachovina (Tappara Tampere)

Dominik Hrachovina ČR Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Brněnský rodák byl součástí týmu na mistrovství světa v roce 2018, tehdy se ale do brány nedostal. Šestadvacetiletý Dominik Hrachovina, jenž se po parádním ročníku v Liberci vrátil do Finska, se však dostal do nominace na Karjala Cup a má před sebou reprezentační premiéru. Musí se s ním počítat.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Šimon Hrubec (Kunlun Red Star)

Šimon Hrubec MS 2.jpg

Stejně jako Bartošák, tak i Šimon Hrubec si zachytal na mistrovství světa v Bratislavě. Tehdejší gólman Třince předvedl velmi dobré výkony a v reprezentaci má stále své místo. Letos je devětadvacetiletý gólman druhým rokem v Kunlunu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Marek Langhamer (Amur Chabarovsk)

Marek Langhamer ČR.jpg

Šestadvacetiletý Marek Langhamer, jenž má na kontě i dva starty v NHL za Arizonu, je třetím rokem brankářem Chabarovsku. V národním týmu si zatím připsal čtyři starty a další ještě určitě přidá. Do týmu pro Karjala Cup se ale nevešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Roman Will (Traktor Čeljabinsk)

Roman Will ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Finska neodjel ani Roman Will, i s ním ale reprezentační trenéři počítají. Osmadvacetiletý gólman v létě vyměnil Švédsko za ruský Čeljabinsk a ve své premiérové sezoně na východě si vede znamenitě. Will patří k nejlepším gólmanům celé KHL a nahlas si říká o místo na světovém šampionátu. Na tom už mohl chytat na jaře, mistrovství světa se však ze známých důvodů nekonalo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud