Pěkně drahý útočník. Podívejte se, kolik milionů se platilo za přestupy Jana Kuchty

Jan Kuchta je oficiálně hráčem Sparty. Ta za něj musela zaplatit pořádný balík peněz.

Na to, že je Kuchtovi teprve 26 let, je jeho fotbalový životopis už hodně bohatý. Kolik za jeho přestupy kluby platily? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Slavia - Liberec

Jan Kuchta Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kuchta je slávistickým odchovancem. V sešívaných barvách si v ročníku 2015/16 odbyl i ligovou premiéru, pak ale sbíral zkušenosti v barvách Bohemias, Slovácka, Teplic a Liberce, který jej v zimě roku 2020 taky koupil. Částka nikde uvedena nebyla, podle portálu transfermarkt.de byla ale Kuchtova cena v té době 300 tisíc eur.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Liberec – Slavia

Jan Kuchta Slavia.jpg

Kuchta odehrál za Liberec v sezoně 2019/20 třiadvacet ligových zápasů, ve kterých dal šest branek. Prezentoval se velmi dobrými výkony a znovu se přihlásil o místo v Edenu. Sešívaní na něj v létě roku 2020 využili předkupní právo a získali jej zpátky. Podle webu transfermarkt.de za něj zaplatili 400 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Slavia – Lokomotiv Moskva

Jan Kuchta Lokomotiv.jpg

Kuchta v Edenu zářil, za rok a půl odehrál 65 zápasů, ve kterých dal 32 branek. Se sešívanými získal titul i domácí pohár, zahrál si čtvrtfinále Evropské ligy, společně s Adamem Hložkem získal korunu pro krále ligových střelců a dostal se i do reprezentace. Loni v zimě přestoupil do Lokomotivu Moskva, který za něj zaplatil 130 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lokomotiv Moskva – Sparta

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V Moskvě ovšem Kuchta dlouho nevydržel. Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině a český útočník se v létě vrátil do Prahy. Ne však do Slavie, ale do Sparty, která jej přivedla na hostování. Letenští zaplatili milion eur, Kuchta se však ve Spartě rozjížděl pomaleji. Nakonec se ale dostal do skvělého tempa, v lize dal už 14 branek a tým táhne k titulu. Na Letné jsou s výkony šestadvacetiletého útočníka nadmíru spokojeni, a tak do Moskvy poslali dalších asi 63 milionů korun a získali jej natrvalo.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud