Pěkně drahé posily. Tři hráči z Afriky, za které Plzeň zaplatila skoro 50 milionů korun

Pěkně drahé posily. Tři hráči z Afriky, za které Plzeň zaplatila skoro 50 milionů korun

Pěkně drahé posily. Tři hráči z Afriky, za které Plzeň zaplatila skoro 50 milionů korun

Časy, kdy v Plzni sázeli jen na české a slovenské posily, jsou pryč. Viktorka už láká také hráče jiných národností a kupuje i Afričany, za které neváhá zaplatit nemalé peníze.

Bez názvu.jpg

V Plzni se začínají mísit cizinci různých národností. Na soupisce je třeba Iván Díaz z Argentiny, Marko Alvir z Chorvatska nebo Jean-David Beauguel z Francie. Viktorka však během posledních dvou let koupila i tři Afričany, za které dohromady vysázela okolo padesáti milionů korun. Více o nich už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ubong Ekpai – cca 20 milionů korun

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Nigerijský rychlík přišel do Plzně v roce 2018 ze Zlína. Tehdy dvaadvacetiletý křídelník měl být velkou posilou i pro boje v Lize mistrů a ve Viktorce věřili, že naváže nejen na výkony z Baťova města, ale i z Liberce, kde dříve taky působil. I proto se konečná přestupová částka i s bonusy mohla vyšplhat až na dvacet milionů korun. Jenže Ubong Ekpai se na západě Čech moc neprosadil a loni si připsal jen dvanáct ligových startů. Letošní podzim strávil na hostování v Českých Budějovicích.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Joel Kayamba – cca 20 milionů korun

Joel Kayamba 2019 Petr Eret  MAFRA  Profimedia.jpg

Loni na podzim se Plzeň domluvila s Opavou na příchodu Joela Kayamby. Viktorka za křídelníka z DR Kongo měla zaplatit okolo dvaceti milionů korun, osmadvacetiletý Kayamba však na podzim ještě zůstal ve Slezsku. V zimě už se vydal na západ Čech a letos patří k důležitým článkům plzeňské družiny. V aktuálním ročníku zasáhl do 23 zápasů, dal jeden gól a přidal tři nahrávky.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Adriel Ba Loua – cca 13 milionů korun

Adriel Ba Loua.jpg

Letošní ročník ještě neskončil, Plzeň už ale v předstihu získala čtyři posily pro novou sezonu. Nejčerstvější akvizicí je Adriel Ba Loua, který do Viktorky přijde z Karviné. Ta za něj původně požadovala zhruba 25 milionů korun, třiadvacetiletý Ba Loua, jenž je v lize druhým rokem, ale přijde asi za polovinu. V aktuálním ročníku dal jeden gól a přidal osm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud