4. – 5. Sergej Milinkovič-Savič (Al-Hilal) – 40 milionů eur  Sergej Milinkovič-Savič přišel v roce 2015 do Lazia Řím z belgického Genku a stal se na osm sezon jedním z pilířů mužstva. Urostlý záložník dokázal běhěm této doby nasázet soupeřům ve 267 ligových zápasech 57 branek, dalších dvanáct přidal v 74 pohárových duelech. S římským klubem vyhrál tři trofeje – v roce 2019 vyhrál italský pohár Coppa Italia a dvakrát se radoval ze zisku tamního Superpoháru. Jednou získal ocenění pro nejlepšího záložníka sezony v Serii A. O jeho odchodu z Lazia se mnohokrát spekulovalo. V minulosti byl spojován s přestupem do Juventusu, Interu, Manchesteru City, Paris Saint-Germain, Realu Madrid, Barcelony, AC Milán, Manchesteru United, Tottenhamu, Arsenalu a Newcastlu, nakonec dal ale přednost bohaté výplatě v petrodolarech a loni v létě zamířil do saúdskoarabského klubu Al-Hilal. Lazio na tom vydělalo 40 milionů eur.

4. – 5. Sergej Milinkovič-Savič (Al-Hilal) – 40 milionů eur
Sergej Milinkovič-Savič přišel v roce 2015 do Lazia Řím z belgického Genku a stal se na osm sezon jedním z pilířů mužstva. Urostlý záložník dokázal běhěm této doby nasázet soupeřům ve 267 ligových zápasech 57 branek, dalších dvanáct přidal v 74 pohárových duelech. S římským klubem vyhrál tři trofeje – v roce 2019 vyhrál italský pohár Coppa Italia a dvakrát se radoval ze zisku tamního Superpoháru. Jednou získal ocenění pro nejlepšího záložníka sezony v Serii A. O jeho odchodu z Lazia se mnohokrát spekulovalo. V minulosti byl spojován s přestupem do Juventusu, Interu, Manchesteru City, Paris Saint-Germain, Realu Madrid, Barcelony, AC Milán, Manchesteru United, Tottenhamu, Arsenalu a Newcastlu, nakonec dal ale přednost bohaté výplatě v petrodolarech a loni v létě zamířil do saúdskoarabského klubu Al-Hilal. Lazio na tom vydělalo 40 milionů eur.

 4. – 5. Hernán Crespo (Inter Milán) – 40 milionů eur  Střelec od pánaboha. Tak lze jednoduše charakterizovat útočníka Hernána Crespa. Kariéru odstartoval v roce 1993 v River Plate, odkud se o tři roky později vypravil do Parmy. S Itálií spojil podstatnou část kariéry – největší dojem zanechal v Laziu Řím, hrál také obou milánských klubech a v Janově. Všude pomohl k nějaké cenné trofeji. V Římě vybojoval italský Superpohár a v roce 2002 odešel za 40 milionů eur do Interu. Jeho jediným angažmá mimo Apeninský poloostrov byl pobyt na Stamford Bridge v Londýně, kde s Chelsea vybojoval mistrovský titul i vítězství v pohárové soutěži FA Community Shield. Medaile sbíral také na mezinárodní scéně. V argentinské reprezentaci odehrál 64 utkání a nastřílel 35 branek, kterými se podílel na vítězství na Panamerických hrách (1996), stříbru z olympijského turnaje (1995) a postupu do finále na mistrovství Jižní
 3. Juan Sebastián Verón (Manchester United) – 42,6 milionu eur  Argentinský záložník Juan Sebastián Verón sice vyhrál s Manchesterem United v roce 2003 mistrovský titul, ale přesto patřil mezi největší přehmaty sira Alexe v jeho dlouhé manažerské kariéře. Do klubu si ho pořídil v roce 2001 za více než 42 milionů eur z Lazia Řím. Kdyby peníze rozdal chudým a potřebným, udělal by možná lépe. Po dvou letech zamířil Verón z Old Trafford do Chelsea (to už byla jeho cena poloviční), odkud ho ale záhy poslali na hostování do Interu Milán a posléze do Estudiantes, kam v roce 2007 přestoupil.
 2. Pavel Nedvěd (Juventus Turín) – 45 milionů eur  Pavel Nedvěd odešel do Lazia po stříbrném Euru v roce 1996 a v římském celku hrál až do roku 2001. Tehdy kroužily okolo Nedvěda přední evropské velkokluby. Zdálo se však, že český fotbalista zůstane v Laziu a že by snad mohl v klubu také ukončit kariéru. Jenže v létě přišel zlom a Nedvěd odešel za 45 milionů eur do Juventusu, kde nahradil Zinedina Zidana. „Provedl jsi nám něco tak odporného a neodpustitelného. Zklamal jsi všechny, kteří v tobě viděli idol Lazia. Jsi ten největší zrádce v historii. Až přijedeš do Říma, těš se,“ psali na diskuzních fórech fanoušci Lazia po přestupu Nedvěda do Juventusu. Přesto ho příznivci římského celku měli rádi. Zvrat však nastal v roce 2009, kdy Nedvěd trefil loktem do hlavy Stephana Lichtsteinera a od fanoušků bývalého klubu to pořádně schytal. Shodou okolností, poslední zápas kariéry odehrál v roce 2009 právě proti Laziu.
 1. Christian Vieri (Inter Milán) – 46,48 milionu eur  Christian Vieri byl jedním z nejlepších italských útočníků posledních několika desetiletí. S přibývajícími léty mu sice přibývalo kilogramů a ve statistikách ubývalo nastřílených branek, to však nic neubírá na jeho fenomenálních schopnostech – během téměř dvacet let dlouhé kariéry dal ve 476 zápasech 236 branek a 23 gólů nasázel v dresu reprezentačního týmu. Góly sázel v dresech třinácti různých klubů a nejvíc se mu to dařilo v barvách Interu Milán, kam přestoupil v létě roku 1999 za více než 46 milionů eur po pouhé jedné sezoně v Laziu. Od té doby už uplynulo čtvrt století, ale římský klub dosud za žádného fotbalistu nedostal víc peněz.
5
Fotogalerie

Pavel Nedvěd mezi nejdražšími. 5 hráčů, za které Lazio Řím utržilo největší balík peněz

Když se řekne Lazio, českému fotbalovému fanouškovi hned naskočí jméno Pavla Nedvěda, který v římském klubu působil. „Grande Paolo“ je zároveň jedním z nejdražších hráčů, kterého kdy Lazio prodalo.

Vzpomenete si ještě, kolik za Pavla Nedvěda svého času utržilo Lazio Řím? A jaké další obchody patří k „největším“ v historii klubu? Odpovědi najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Sergej Milinkovič-Savič (Al-Hilal) – 40 milionů eur

Sergej Milinkovič-Savič (2).jpg

Srbský reprezentant Sergej Milinkovič-Savič přišel v roce 2015 do Lazia Řím z belgického Genku a stal se na osm sezon jedním z pilířů mužstva. Urostlý záložník dokázal běhěm této doby nasázet soupeřům ve 267 ligových zápasech 57 branek, dalších dvanáct přidal v 74 pohárových duelech.

S římským klubem vyhrál tři trofeje – v roce 2019 vyhrál italský pohár Coppa Italia a dvakrát se radoval ze zisku tamního Superpoháru. Jednou získal ocenění pro nejlepšího záložníka sezony v Serii A.

O jeho odchodu z Lazia se mnohokrát spekulovalo. V minulosti byl spojován s přestupem do Juventusu, Interu, Manchesteru City, Paris Saint-Germain, Realu Madrid, Barcelony, AC Milán, Manchesteru United, Tottenhamu, Arsenalu a Newcastlu, nakonec dal ale přednost bohaté výplatě v petrodolarech a loni v létě zamířil do saúdskoarabského klubu Al-Hilal. Lazio na tom vydělalo 40 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Hernán Crespo (Inter Milán) – 40 milionů eur

Hernán Crespo.jpg

Střelec od pánaboha. Tak lze jednoduše charakterizovat útočníka Hernána Crespa. Kariéru odstartoval v roce 1993 v River Plate, odkud se o tři roky později vypravil do Parmy. S Itálií spojil podstatnou část kariéry – největší dojem zanechal v Laziu Řím, hrál také obou milánských klubech a v Janově. Všude pomohl k nějaké cenné trofeji. V Římě vybojoval italský Superpohár a v roce 2002 odešel za 40 milionů eur do Interu. Jeho jediným angažmá mimo Apeninský poloostrov byl pobyt na Stamford Bridge v Londýně, kde s Chelsea vybojoval mistrovský titul i vítězství v pohárové soutěži FA Community Shield.

Medaile sbíral také na mezinárodní scéně. V argentinské reprezentaci odehrál 64 utkání a nastřílel 35 branek, kterými se podílel na vítězství na Panamerických hrách (1996), stříbru z olympijského turnaje (1995) a postupu do finále na mistrovství Jižní Ameriky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Juan Sebastián Verón (Manchester United) – 42,6 milionu eur

Juan Sebastián Verón.jpg

Argentinský záložník Juan Sebastián Verón sice vyhrál s Manchesterem United v roce 2003 mistrovský titul, ale přesto patřil mezi největší přehmaty sira Alexe v jeho dlouhé manažerské kariéře. Do klubu si ho pořídil v roce 2001 za více než 42 milionů eur z Lazia Řím. Kdyby peníze rozdal chudým a potřebným, udělal by možná lépe. Po dvou letech zamířil Verón z Old Trafford do Chelsea (to už byla jeho cena poloviční), odkud ho ale záhy poslali na hostování do Interu Milán a posléze do Estudiantes, kam v roce 2007 přestoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Pavel Nedvěd (Juventus Turín) – 45 milionů eur

Pavel Nedvěd-Lazio.jpg

Pavel Nedvěd a Lazio Řím. To bylo dlouho spojení, které perfektně fungovalo. Český fotbalista si v hlavním městě Itálie prošel vším. Fanoušci ho milovali i nenáviděli. „Grande Paolo“ odešel do Lazia po stříbrném Euru v roce 1996 a v římském celku hrál až do roku 2001. Tehdy kroužily okolo Nedvěda přední evropské velkokluby. Zdálo se však, že český fotbalista zůstane v Laziu a že by snad mohl v klubu také ukončit kariéru. Jenže v létě přišel zlom a Nedvěd odešel za 45 milionů eur do Juventusu, kde nahradil Zinedina Zidana.

„Provedl jsi nám něco tak odporného a neodpustitelného. Zklamal jsi všechny, kteří v tobě viděli idol Lazia. Jsi ten největší zrádce v historii. Až přijedeš do Říma, těš se,“ psali na diskuzních fórech fanoušci Lazia po přestupu Nedvěda do Juventusu. Přesto ho příznivci římského celku měli rádi. Zvrat však nastal v roce 2009, kdy Nedvěd trefil loktem do hlavy Stephana Lichtsteinera a od fanoušků bývalého klubu to pořádně schytal. Shodou okolností, poslední zápas kariéry odehrál v roce 2009 právě proti Laziu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Christian Vieri (Inter Milán) – 46,48 milionu eur

Christian Vieri-Lazio.jpg

Christian Vieri byl jedním z nejlepších italských útočníků posledních několika desetiletí. S přibývajícími léty mu sice přibývalo kilogramů a ve statistikách ubývalo nastřílených branek, to však nic neubírá na jeho fenomenálních schopnostech – během téměř dvacet let dlouhé kariéry dal ve 476 zápasech 236 branek a 23 gólů nasázel v dresu reprezentačního týmu.

Góly sázel v dresech třinácti různých klubů a nejvíc se mu to dařilo v barvách Interu Milán, kam přestoupil v létě roku 1999 za více než 46 milionů eur po pouhé jedné sezoně v Laziu. Od té doby už uplynulo čtvrt století, ale římský klub dosud za žádného fotbalistu nedostal víc peněz.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud