4. Eduardo Camavinga (Rennes)  Osmnáctiletý Francouz Eduardo Camavinga je podle mínění mnohých expertů „generačním talentem“. Záložník s angolskými kořeny je odchovancem Rennes, za něž už hraje třetí sezonu v Ligue 1. V minulém ročníku byl klíčovým faktorem při cestě mužstva za účastí v Lize mistrů. Nejcennějšími atributy nadaného fotbalisty jsou všestrannost a taktická inteligence. Ačkoli nepatří mezi kanonýry, stal se druhým nejmladším střelcem v historii francouzské reprezentace. Není divu, že už je v hledáčku řady věhlasných klubů, Mezi zájemci o jeho služby je Real Madrid a Manchester United. Kouč Rennes Julien Stephan však chce, aby šikovný mladík zůstal v jeho týmu ještě alespoň v příští sezoně. Jeho přání se ale nemusí splnit, protože v médiích už se objevují informace, že Manchester United by mohl získat Camavingu za 45 milionů liber.
 3. Jack Grealish (Aston Villa)  Aston Villa zřejmě jen těžko udrží svou pětadvacetiletou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a má v něm podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby se uchází řada bohatých a slavných konkurentů. Grealish nastřílel v 36 zápasech, do kterých v minulé sezoně nastoupil (vždy v základní sestavě), osm branek, což byla pětina všech gólů mužstva. Kromě toho vypracoval pro tým 91 klíčových přihrávek, z nichž padlo dalších šest branek. V aktuálním ročníku už má po deseti ligových zápasech na kontě pět gólů. Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon. O jeho odchodu do některého bohatého velkoklubu se spekuluje už nějakou dobu. Manchester United by nemusel být špatnou a nelogickou volbou.
 2. Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach)  Od příchodu do Mönchengladbachu je Denis Zakaria klíčovým hráčem Borussie. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník odehrál v klubu už přes stovku utkání ve všech soutěžích a nastřílel v nich osm branek. Jeho největší devizou je vyrovnanost výkonů a schopnost získávat míče ve středu hřiště, tudíž být na začátku útoků svého týmu. Právě to mu vysloužilo zájem řady velkoklubů napříč evropskými soutěžemi. Jedním ze zájemců o služby čtyřiadvacetiletého švýcarského reprezentanta je také Manchester Unieted. Přestože klub palčivě potřebuje středního obránce, nejistá budoucnost Paula Pogby na Old Trafford by mohla Red Devils podnítit k tomu, aby usiloval právě o Zakariu.
 1. Sergej Milinkovič-Savič (Lazio Řím)  Srbský reprezentant Sergej Milinkovič-Savič přišel v roce 2015 do Lazia Řím z belgického Genku a stal se jedním z pilířů mužstva. Pětadvacetiletý záložník už dokázal nasázet soupeřům ve 170 ligových zápasech 32 branek, dalších deset přidal ve 44 pohárových duelech. Je veřejným tajemstvím, že Manchester United připravuje pro srbského hráče přestupovou nabídku. S odchodem na Old Trafford byl spojován už před dvěma lety, ale Red Devils tehdy nebyli ochotni akceptovat požadovanou cenu. Milinkovič-Savič by byl bezpochyby skvělou náhradou za Paula Pogbu. Je to všestranný univerzál, který může hrát bez problému na několika postech ve středu pole, je skvělý ve vzdušných soubojích, umí střílet góly, je mimořádně takticky vyspělý. V Říme už jasně ukázal, že má všechny předpoklady, aby mohl hrát ve věhlasném velkoklubu.
5
Fotogalerie

Paul Pogba je na odchodu z Manchesteru United. Toto je 5 hráčů, kteří by ho mohli na Old Trafford nahradit

O tom, že dny francouzského záložníka Paula Pogby na Old Trafford jsou sečteny, pochybuje málokdo. Bývalý nejdražší hráč světa už dal pokyn svému agentovi Mino Raiolovi, aby mu našel co nejdříve nové angažmá. Otázkou zůstává, kdo mistra světa z roku 2018 v Manchesteru United nahradí.

Čtyři roky po návratu do Manchesteru United je Paul Pogba jen bledým stínem hráče, který přiváděl do varu fotbalové fanoušky v dobách, kdy hrával v dresu Juventusu. Francouzský reprezentant musel v minulých letech svádět boj o místo v základní sestavě pod koučem Josém Mourinhem, a to samé zažívá i nyní, kdy tým vede Ole Gunnar Solskjaer.

Navzdory nepochybnému talentu se nedokázal mistr světa ze šampionátu v Rusku na Old Trafford prosadit tak, jak to od něho vedení klubu a fanoušci čekali. Není tedy divu, že se už během několika přestupních termínů čile spekulovalo o Pogbově odchodu z Manchesteru. Nikdy však nezněly hlasy o jeho přestupu silněji než nyní.

Jeho tři branky a šest asistencí v posledních 35 zápasech ve všech soutěžích asi není výkonem hodným fotbalisty, který je mnohými označován za jednoho z nejlepších středopolařů na světě. V 27 letech by měl být na výkonnostním vrcholu, na němž by měl vydržet ještě pár let, ale vypadá to, že Pogba už narazil na strop svých možností v Manchesteru United. Pokud chce oživit uvadající klubovou kariéru, musí odejít za novou výzvou jinam.

Hodně se píše o zájmu Realu Madrid, Paris Saint-Germain a Juventusu. A nejspíš opravdu do jednoho z těchto velkoklubů zamíří. Nás teď ale zajímá, kdo by francouzského záložníka mohl nahradit na Old Trafford. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete pětici fotbalistů, o kterých se v této souvislosti momentálně nejčastěji hovoří.

Pokračování 2 / 6

5. Ryan Gravenberch (Ajax Amsterdam)

Ryan Gravenberch.jpg

Slavná akademie Ajaxu Amsterdam už vyprodukovala pěknou řádku fotbalových talentů a Ryan Gravenberch je jedním z posledních v řadě. V minulé sezoně se stal univerzální střední záložník, který může hrát také jako defenzivní štít, nejmladším debutantem klubu v historii Eredivisie. Bylo mu 16 let a 130 dní a o 111 dní překonal Clarence Seedorfa.

Nyní, v 18 letech, patří k základním stavebním kamenům kádru Ajaxu. Kdybyste nevěděli nic o jeho věku, pomysleli byste si nejspíš, jak zkušeně a mazácky si na hřišti počíná. Bývalý nizozemský reprezentant Ronald de Boer o něm prohlásil, že je je ještě větším talentem než Matthijs de Ligt. „Matthijs byl v tomto věku výjimečný, ale Gravenberch je naprosto bezkonkurenční,“ řekl De Boer.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Eduardo Camavinga (Rennes)

Eduardo Camavinga.jpg

Osmnáctiletý Francouz Eduardo Camavinga je podle mínění mnohých expertů „generačním talentem“. Záložník s angolskými kořeny je odchovancem Rennes, za něž už hraje třetí sezonu v Ligue 1. V minulém ročníku byl klíčovým faktorem při cestě mužstva za účastí v Lize mistrů.

Nejcennějšími atributy nadaného fotbalisty jsou všestrannost a taktická inteligence. Ačkoli nepatří mezi kanonýry, stal se druhým nejmladším střelcem v historii francouzské reprezentace. Není divu, že už je v hledáčku řady věhlasných klubů, Mezi zájemci o jeho služby je Real Madrid a Manchester United.

Kouč Rennes Julien Stephan však chce, aby šikovný mladík zůstal v jeho týmu ještě alespoň v příští sezoně. Jeho přání se ale nemusí splnit, protože v médiích už se objevují informace, že Manchester United by mohl získat Camavingu za 45 milionů liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Jack Grealish (Aston Villa)

Jack Grealish.jpg

Aston Villa zřejmě jen těžko udrží svou pětadvacetiletou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a má v něm podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby se uchází řada bohatých a slavných konkurentů.

Grealish nastřílel v 36 zápasech, do kterých v minulé sezoně nastoupil (vždy v základní sestavě), osm branek, což byla pětina všech gólů mužstva. Kromě toho vypracoval pro tým 91 klíčových přihrávek, z nichž padlo dalších šest branek. V aktuálním ročníku už má po deseti ligových zápasech na kontě pět gólů a stejný počet asistencí.

Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon. O jeho odchodu do některého bohatého velkoklubu se spekuluje už nějakou dobu. Manchester United by nemusel být špatnou a nelogickou volbou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach)

Denis Zakaria.jpg

Od příchodu do Mönchengladbachu je Denis Zakaria klíčovým hráčem Borussie. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník odehrál v klubu už přes stovku utkání ve všech soutěžích a nastřílel v nich osm branek. Jeho největší devizou je vyrovnanost výkonů a schopnost získávat míče ve středu hřiště, tudíž být na začátku útoků svého týmu. Právě to mu vysloužilo zájem řady velkoklubů napříč evropskými soutěžemi.

Jedním ze zájemců o služby čtyřiadvacetiletého švýcarského reprezentanta je také Manchester Unieted. Přestože klub palčivě potřebuje středního obránce, nejistá budoucnost Paula Pogby na Old Trafford by mohla Red Devils podnítit k tomu, aby usiloval právě o Zakariu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Sergej Milinkovič-Savič (Lazio Řím)

Sergej Milinkovič-Savič.jpg

Srbský reprezentant Sergej Milinkovič-Savič přišel v roce 2015 do Lazia Řím z belgického Genku a stal se jedním z pilířů mužstva. Pětadvacetiletý záložník už dokázal nasázet soupeřům ve 170 ligových zápasech 32 branek, dalších deset přidal ve 44 pohárových duelech.

Milinkovič-Savič je v ideálních fotbalových letech a jeho výkonnost může jít ještě pár sezon stále nahoru. V minulém ročníku to byla i jeho zásluha, že Lazio bylo dlouho ve hře o italský titul a probojovalo se do Ligy mistrů. V aktuální sezoně má po osmi odehraných zápasech na kontě už tři góly a dvě nahrávky v Serii A a v Lize mistrů pomohl mužstvu poprvé po dvaceti letech projít ze základní skupiny.

Je veřejným tajemstvím, že Manchester United připravuje pro srbského hráče přestupovou nabídku. S odchodem na Old Trafford byl spojován už před dvěma lety, ale Red Devils tehdy nebyli ochotni akceptovat požadovanou cenu.

Milinkovič-Savič by byl bezpochyby skvělou náhradou za Paula Pogbu. Je to všestranný univerzál, který může hrát bez problému na několika postech ve středu pole, je skvělý ve vzdušných soubojích, umí střílet góly, je mimořádně takticky vyspělý. V Říme už jasně ukázal, že má všechny předpoklady, aby mohl hrát ve věhlasném velkoklubu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud