5. Aleksandar Dragović – 21 milionů eur  Rakouský reprezentační stoper, který v národním týmu odehrál už rovnou stovku zápasů, byl hráčem Leverkusenu od roku 2016, kdy dorazil za 21 milionů eur z Dynama Kyjev. V sezoně 2017/18 hostoval v Leicesteru. Německý klub opustil loni v létě jako volný hráč po vypršení smlouvy a upsal se Červené Hvězdě Bělehrad. Někdejší bek Basileje či Austrie Vídeň si v dresu Bayeru připsal do statistik 106 startů ve všech soutěžích a čtyři branky. Foto: Profimedia.cz
 4. Odilon Kossounou - 23 milionů eur  Reprezentační obránce Pobřeží slonoviny Odilon Kossounou je zatím poslední drahou posilou Leverkusenu. Jako dvacetiletého mladíka ho Bayer koupil loni v létě za 23 milionů eur z belgických Brug. V německém klubu podepsal urostlý zadák pětiletou smlouvu. Foto: Profimedia.cz
 3. Lucas Alario – 24 milionů eur  Lucas Alario má na kontě devět zápasů v argentinské reprezentaci, ve kterých dal tři branky. V Leverkusenu je od roku 2017, kdy dorazil za 24 milionů eur z River Plate. Devětadvacetiletý útočník, dal během pěti sezon v Bundeslize 42 branek ve 126 zápasech. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2024. Foto: Profimedia.cz
 2. Patrik Schick – 26,5 milionu eur  Druhým nejdražším hráčem v historii Leverkusenu se stal v roce 2020 Patrik Schick, jehož Bayer přivedl z AS Řím. Tehdy čtyřiadvacetiletý český útočník hrál v předchozí sezoně jako hostující hráč za Lipsko a v jeho barvách nasázel deset branek. Klub však nedokázal splnit vysoké finanční požadavky římského AS, které jej tak nakonec prodalo do Leverkusenu. S Bayerem Schick podepsal smlouvu na pět let. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Patrik Schick mezi rekordmany Bayeru. Toto je 6 nejdražších posil v historii Leverkusenu

Patrik Schick je už téměř dva roky hráčem německého Leverkusenu, který za něho zaplatil pořádný balík peněz. Český útočník se stal druhou nejdražší posilou v klubové historii.

Když Patrik Schick přestupoval do AS Řím, stal se nejdražším hráčem v historii tohoto italského klubu. A mezi nejcennější fotbalisty se zapsal i po příchodu do Leverkusenu. Za koho Bayer zaplatil víc? Jména šesti nejhodnotnějších posil v historii tohoto tradičního německého klubu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Kevin Volland – 20 milionů eur

Kevin Volland.jpg

Útočník pKevin Volland přišel do Leverkusenu v létě roku 2016 z Hoffenheimu, který za něho získal dvacet milionů eur. Patnáctinásobný německý reprezentant patřil k oporám Bayeru, během čtyř bundesligových sezonách nastřílel 44 branek. V roce 2020 se vydal vstříc nové výzvě a zamířil za 15,5 milionu eur do Monaka. Do Leverkusenu místo něho přišel Patrik Schick.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Aleksandar Dragović – 21 milionů eur

Aleksandar Dragović.jpg

Rakouský reprezentační stoper, který v národním týmu odehrál už rovnou stovku zápasů, byl hráčem Leverkusenu od roku 2016, kdy dorazil za 21 milionů eur z Dynama Kyjev. V sezoně 2017/18 hostoval v Leicesteru. Německý klub opustil loni v létě jako volný hráč po vypršení smlouvy a upsal se Červené Hvězdě Bělehrad. Někdejší bek Basileje či Austrie Vídeň si v dresu Bayeru připsal do statistik 106 startů ve všech soutěžích a čtyři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Odilon Kossounou - 23 milionů eur

Odilon Kossounou.jpg

Reprezentační obránce Pobřeží slonoviny Odilon Kossounou je zatím poslední drahou posilou Leverkusenu. Jako dvacetiletého mladíka ho Bayer koupil loni v létě za 23 milionů eur z belgických Brug. V německém klubu podepsal urostlý zadák pětiletou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Lucas Alario – 24 milionů eur

Lucas Alario.jpg

Lucas Alario má na kontě devět zápasů v argentinské reprezentaci, ve kterých dal tři branky. V Leverkusenu je od roku 2017, kdy dorazil za 24 milionů eur z River Plate. Devětadvacetiletý útočník, dal během pěti sezon v Bundeslize 42 branek ve 126 zápasech. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Patrik Schick – 26,5 milionu eur

Patrik Schick-Leverkusen.jpg

Druhým nejdražším hráčem v historii Leverkusenu se stal v roce 2020 Patrik Schick, jehož Bayer přivedl z AS Řím. Tehdy čtyřiadvacetiletý český útočník hrál v předchozí sezoně jako hostující hráč za Lipsko a v jeho barvách nasázel deset branek. Klub však nedokázal splnit vysoké finanční požadavky římského AS, které jej tak nakonec prodalo do Leverkusenu. S Bayerem Schick podepsal smlouvu na pět let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Kerem Demirbay – 32 milionů eur

Kerem Demirbay.jpg

Více než za Patrika Schicka Leverkusen zaplatil jen jednou. Bylo to v roce 2019, kdy do Bayeru přišel Kerem Demirbay, za něhož Hoffenheim získal 32 milionů eur. V době přestupu pětadvacetiletý záložník, který má na kontě dva starty v německé reprezentaci, v uplynulém ročníku odehrál za Leverkusen celkem 29 ligových zápasů, v nichž dal jeden gól a přidal čtyři nahrávky. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 15 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud