Sampson Dweh (Libérie, Plzeň) – 800 tis. eur  Stoper z Libérie patří Vyškovu, od léta však hostuje v Plzni, která by ho následně měla získat natrvalo. Jednadvacetiletý bek totiž předvádí parádní výkony a drží si pevný flek v sestavě Viktorky. Sampson Dweh má na kontě i první ligový gól.
 Muhamed Tijani (Nigérie, Slavia) – 1 mil. eur  Slavia za něj v létě zaplatila okolo třiceti milionů korun a koupila jej z Baníku. Třiadvacetiletý vytáhlý útočník si v Edenu vybudoval dobrou pozici a dostává hodně prostoru. Čeká se od něj ale více branek. Nigerijský forvard se v lize zatím trefil jen dvakrát.
 Rafiu Durosinmi (Nigérie, Plzeň) - 2 mil. eur  Jedna z největších hvězd ligy. Dvacetiletý nigerijský útočník už na jaře hostoval v Plzni, která jej vykoupila z Karviné. Rafiu Durosinmi je pro soupeře velmi nebezpečný. V deseti zápasech dal šest branek, ke kterým přidal pět asistencí. Patří mezi nejlepší ligové kanonýry.
 Igoh Ogbu (Nigérie, Slavia) – 2,7 mil. eur  Třiadvacetiletý nigerijský stoper je od zimy ve Slavii. V Edenu si ihned získal místo v základní sestavě a patří k pilířům sešívaného týmu. Jeho cena půjde nahoru, Slavia na něm jednou nejspíš zajímavě vydělá.
6
Fotogalerie

Patří k hvězdám soutěže. Toto je 6 nejdražších fotbalistů z Afriky, kteří hrají ve Fortuna lize

Dříve byli v lize výjimkami, teď už jsou její pevnou součástí. Fotbalisté z Afriky patří k výrazným personám soutěže.

Českou ligu si zahráli Tijani Belaid, Bony Wilfried, Michael Ngadeu nebo Simon Deli. Také v současnosti v soutěži působí řada vynikajících Afričanů. Jména šesti nejdražších z nich, podle portálu transfermarkt.de, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

James Gomez (Gambie, Sparta) – 800 tis. eur

Bez názvu.jpg

Jedna z letních posil Sparty. Gambijský stoper a reprezentant přišel do Prahy z dánského Horsens. V lize ale moc prostoru zatím nedostal. Jednadvacetiletý obránce byl v akci třikrát, naposledy ještě v srpnu v duelu s Karvinou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Sampson Dweh (Libérie, Plzeň) – 800 tis. eur

Sampson Dweh 23.jpg

Stoper z Libérie patří Vyškovu, od léta však hostuje v Plzni, která by ho následně měla získat natrvalo. Jednadvacetiletý bek totiž předvádí parádní výkony a drží si pevný flek v sestavě Viktorky. Sampson Dweh má na kontě i první ligový gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Muhamed Tijani (Nigérie, Slavia) – 1 mil. eur

Muhamed Tijani Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia za něj v létě zaplatila okolo třiceti milionů korun a koupila jej z Baníku. Třiadvacetiletý vytáhlý útočník si v Edenu vybudoval dobrou pozici a dostává hodně prostoru. Čeká se od něj ale více branek. Nigerijský forvard se v lize zatím trefil jen dvakrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Rafiu Durosinmi (Nigérie, Plzeň) - 2 mil. eur

Rafiu Durosinmi 23.jpg

Jedna z největších hvězd ligy. Dvacetiletý nigerijský útočník už na jaře hostoval v Plzni, která jej vykoupila z Karviné. Rafiu Durosinmi je pro soupeře velmi nebezpečný. V deseti zápasech dal šest branek, ke kterým přidal pět asistencí. Patří mezi nejlepší ligové kanonýry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Igoh Ogbu (Nigérie, Slavia) – 2,7 mil. eur

Igoh Ogbu Slavia MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský stoper je od zimy ve Slavii. V Edenu si ihned získal místo v základní sestavě a patří k pilířům sešívaného týmu. Jeho cena půjde nahoru, Slavia na něm jednou nejspíš zajímavě vydělá.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Oscar Dorley (Libérie, Slavia) - 3,5 mil. eur

Oscar Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Nejdražším africkým fotbalistou české ligy je Oscar Dorley. Pětadvacetiletý záložník, který může hrát i v obraně, přišel do Edenu v průběhu sezony 2019/20 z Liberce. Loni zapsal šest asistencí. Letos sice ještě nebodoval, patří však k oporám Trpišovského party.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud