Patnáctiletý útočník i posila z Afriky. 6 mladíků, kteří se rvou o místo ve Spartě

Sparta zahájila přípravu. Už bez Davida Lafaty, zato s několika mladíky, kteří se budou snažit zaujmout Pavla Hapala. Kdo z nich získá místo v týmu?

Bez názvu.jpg

Jiří Kulhánek se na jaře zabydlel ve sparťanské sestavě, prvního ligového gólu se dočkal i aktuálně zraněný osmnáctiletý útočník Václav Drchal. Hodně prostoru dostane i Michal Sáček a o svou šanci se budou ucházet i další. Jména šesti mladíků, kteří by v přípravě mohli zaujmout, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Mihailo Ristič

Mihailo Ristič Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do Sparty ho v zimě přivedl Andrea Stramaccioni, Mihailo Ristič ale moc prostoru nedostal. Dvaadvacetiletý srbský univerzál, jenž může hrát na kraji obrany i v záloze, zasáhl jen do dvou zápasů. Dostane letos více prostoru, nebo se vrátí do Krasnodaru, který ho poslal na Letnou hostovat?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě sháněli hráče na pravý kraj obrany. Po odchodu Vjačeslava Karavajeva totiž v týmu zůstal jen Ondřej Zahustel, jenž neodehrál nejvydařenější ročník. Letenští se poohlíželi v zahraničí, nakonec si ale stáhli dvacetiletého Tomáše Wiesnera, který na jaře hostoval v Liberci. Prosadí se na Letné?

Foto: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Filip Havelka

Filip Havelka.jpg

V sezoně 2016/17 debutoval v lize ve sparťanském dresu. Moc prostoru ale nedostal a loňský ročník strávil v Liberci. Zasáhl do 12 zápasů, jaro už končil v základu a teď se dvacetiletý záložník vrátil na Letnou. Vybojuje si místo v týmu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Benjamin Tetteh

Benjamin Teteh Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jedna ze dvou dosavadních letních posil. Benjamin Tetteh zaujal dobrými výkony v dresu Bohemians 1905, zejména parádním vystoupením v duelu s Plzní. Na Letné věří, že se dvacetiletý ghanský útočník stane novým Bonym.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Liberec Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

V sezoně 2016/17 odehrál čtrnáct zápasů ve sparťanském áčku a do statistik si připsal čtyři góly. Loňský ročník strávil celý v Liberci a blýskl se deseti trefami. Teď se jednadvacetiletý útočník vrací na Letnou a věří, že místo na hrotu sestavy bude jeho.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek

Sparta.jpg

Na jaře si odbyl premiéru ve sparťanském dresu Václav Drchal. Teď šanci dostane další mladý útočník – teprve patnáctiletý Adam Hložek, kterého lákaly akademie Bayernu Mnichov a Manchesteru City. Bude letos debutovat v lize?

Doporučujeme

Články odjinud