Víte, co mají společného Radek Faksa, Filip Hronek a Jakub Voráček? Všichni tři dali v letošní sezoně NHL devět branek.  Dalších osm českých střelců už ale překonalo desetigólovou hranici. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Víte, co mají společného Radek Faksa, Filip Hronek a Jakub Voráček? Všichni tři dali v letošní sezoně NHL devět branek. Dalších osm českých střelců už ale překonalo desetigólovou hranici. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 Filip Chytil (New York Rangers) – 11 gólů.  Sezonu začal na farmě, aktuálně má ale odehráno 38 zápasů a znovu je ve formě. Dvacetiletý útočník dal už 11 branek, přidal šest nahrávek a má nakročeno k tomu, aby překonal loňských 23 bodů. Foto: Profimedia.cz
 Martin Nečas (Carolina Hurricanes) – 11 gólů.  Loni se ještě v NHL nezabydlel a za Carolinu odehrál jen sedm zápasů. Ovšem letos, to už je z jeho pohledu jiná písnička. Jednadvacetiletý Martin Nečas, který se stal dvanáctkou draftu NHL roku 2017, má na kontě už 11 branek a 15 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 David Krejčí (Boston Bruins) – 11 gólů.  Loni zkušený útočník posbíral 73 bodů a dalších 16 jich přidal v play-off. Letos se na takovou metu asi nedostane, pro Bruins je ale stále nesmírně platný. Aktuálně má na kontě 11 zásahů a 21 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 12 gólů.  Osmadvacetiletý útočník prožívá úspěšnou sezonu. V posledních dvou letech posbíral 35, respektive 34 bodů, letos by se ale měl dostat výš. Aktuálně má totiž na kontě už 12 gólů a 18 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Pastrňák a spol. Toto je 8 českých útočníků, kteří v letošní sezoně NHL překonali desetigólovou hranici

Výkony českých hokejistů v zámoří se stále vyplatí sledovat. Někteří z nich totiž patří ke klíčovým hráčům svých ordinací.

Bez názvu1.jpg

Víte, co mají společného Radek Faksa, Filip Hronek a Jakub Voráček? Všichni tři dali v letošní sezoně NHL devět branek. Dalších osm českých střelců už ale překonalo desetigólovou hranici. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Filip Chytil (New York Rangers) – 11 gólů

Filip Chytil NYR2.jpg

Sezonu začal na farmě, aktuálně má ale odehráno 38 zápasů a znovu je ve formě. Dvacetiletý útočník dal už 11 branek, přidal šest nahrávek a má nakročeno k tomu, aby překonal loňských 23 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Martin Nečas (Carolina Hurricanes) – 11 gólů

Martin Nečas 19.jpg

Loni se ještě v NHL nezabydlel a za Carolinu odehrál jen sedm zápasů. Ovšem letos, to už je z jeho pohledu jiná písnička. Jednadvacetiletý Martin Nečas, který se stal dvanáctkou draftu NHL roku 2017, má na kontě už 11 branek a 15 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

David Krejčí (Boston Bruins) – 11 gólů

David Krejčí PO 2019.jpg

Loni zkušený útočník posbíral 73 bodů a dalších 16 jich přidal v play-off. Letos se na takovou metu asi nedostane, pro Bruins je ale stále nesmírně platný. Aktuálně má na kontě 11 zásahů a 21 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 12 gólů

Ondřej Palát.jpg

Osmadvacetiletý útočník prožívá úspěšnou sezonu. V posledních dvou letech posbíral 35, respektive 34 bodů, letos by se ale měl dostat výš. Aktuálně má totiž na kontě už 12 gólů a 18 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 15 gólů

Tomáš Hertl PO 2019.jpg

Hodně vidět je také Tomáš Hertl ze San Jose, který letos dal 15 branek a přidal 20 asistencí. Loni v základní části posbíral 74 bodů, na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) – 21 gólů

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Že bude během své premiérové sezony v NHL tak zářit, to možná ani sám nečekal. Čtyřiadvacetiletý útočník však prokazuje, že je skvělým kanonýrem a nyní má formu jako hrom. Dominik Kubalík je s 21 góly druhým nejlepším střelcem Chicaga, k tomu přidal ještě 11 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Jakub Vrána (Washington Capitals) – 22 gólů

Jakub Vrána Washington 3.jpg

Vizitku elitního kanonýra potvrzuje také Jakub Vrána. Český snajpr z Washingtonu letos dal už 22 branek, přidal 18 nahrávek a jen dvě trefy mu chybí k tomu, aby překonal své dosavadní střelecké maximum z loňské sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

David Pastrňák (Boston Bruins) – 37 gólů

David Pastrňák 19 3.jpg

Kanonýr Bostonu není jen nejlepším českým střelcem, ale elitním snajprem celé NHL. David Pastrňák letos dal už tři hattricky a celkově má na kontě 37 branek. Uhájí svůj náskok v čele tabulky střelců i po posledním utkání sezony?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud