Marek Hecl (útočník, Slovensko)  Slovenský útočník, jenž má na kontě i několik startů v reprezentaci, přišel do Pardubic jako jedna z letních posil. A sázka na něj se zatím vyplácí. Třiadvacetiletý Marek Hecl, který loni posbíral 46 bodů v Trenčíně, má na kontě už čtyři góly a jednu nahrávku. 
 Juraj Mikuš (obránce, Slovensko)  Zatímco Hecl přišel do Pardubic v létě, Juraj Mikuš působí v Dynamu už od sezony 2018/19, kdy dorazil z Komety. Předtím hrával taky za Spartu či pražský Lev a okusil i AHL. Dvaatřicetiletý bek, který si v roce 2018 zahrál i na olympiádě, bývá taky produktivní. Loni posbíral 27 bodů a letos jich má na kontě už 9 (1+8). 
 Matej Paulovič (útočník, Slovensko)  Třetím Slovákem, který patří k oporám Pardubic, je Matej Paulovič. Šestadvacetiletý útočník, jenž v mládežnických kategoriích sbíral zkušenosti ve Švédsku, přišel do Dynama v průběhu ročníku 2019/20 z Hradce Králové. Loni se dostal na 32 bodů a produktivní je taky letos. Zatím dal tři góly a přidal šest nahrávek. 
Dennis Robertson (obránce, Kanada) Před deseti lety jej draftovalo Toronto, Dennis Robertson si ale v NHL nikdy nezahrál. V roce 2019 proto zamířil do Evropy a odehrál dvě povedené sezony v italském Bolzanu. V létě pak třicetiletý bek posílil Pardubice a v deseti zápasech zaznamenal už čtyři nahrávky. Zatím se jeví jako hodně kvalitní posila.
5
Fotogalerie

Pardubice vládnou a cizinci bodují. 5 zahraničních hráčů, kteří jsou oporami Dynama

Pardubice se v posledních letech plácaly ve spodní polovině tabulky a fanoušci se strachovali sestupu. Letos je ale všechno jinak.

Dynamo jede. Pardubice v létě skvěle posílily, vyhlásily útok na nejvyšší pozice a aktuálně vládnou celé tabulce. Trenér Král má k dispozici i pět zahraničních hokejistů. Ovšem zatímco někde cizinci jen paběrkují, v Dynamu patří k oporám týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Anthony Camara (útočník, Kanada) 

Anthony Camara Pardubice.jpg

Osmadvacetiletý kanadský útočník má v úvodu sezony formu jako hrom. Anthony Camara, který několik let hrával i v AHL, přišel do Dynama před rokem a už loni odehrál povedený ročník, během něhož posbíral 35 (21+14) bodů. Produktivní byl taky v play-off a daří se mu i letos. Camara, jenž hrával v Dánsku, Rakousku, Německu či Švédsku dal v jedenácti duelech čtyři góly a přidal tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Hecl (útočník, Slovensko) 

Marek Hecl Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský útočník, jenž má na kontě i několik startů v reprezentaci, přišel do Pardubic jako jedna z letních posil. A sázka na něj se zatím vyplácí. Třiadvacetiletý Marek Hecl, který loni posbíral 46 bodů v Trenčíně, má na kontě už čtyři góly a jednu nahrávku. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Juraj Mikuš (obránce, Slovensko) 

Juraj Mikuš Pardubice.jpg

Zatímco Hecl přišel do Pardubic v létě, Juraj Mikuš působí v Dynamu už od sezony 2018/19, kdy dorazil z Komety. Předtím hrával taky za Spartu či pražský Lev a okusil i AHL. Dvaatřicetiletý bek, který si v roce 2018 zahrál i na olympiádě, bývá taky produktivní. Loni posbíral 27 bodů a letos jich má na kontě už 9 (1+8). 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Matej Paulovič (útočník, Slovensko) 

Matej Paulovič Pardubice.jpg

Třetím Slovákem, který patří k oporám Pardubic, je Matej Paulovič. Šestadvacetiletý útočník, jenž v mládežnických kategoriích sbíral zkušenosti ve Švédsku, přišel do Dynama v průběhu ročníku 2019/20 z Hradce Králové. Loni se dostal na 32 bodů a produktivní je taky letos. Zatím dal tři góly a přidal šest nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dennis Robertson (obránce, Kanada) 

Dennis Robertson Pardubic Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Před deseti lety jej draftovalo Toronto, Dennis Robertson si ale v NHL nikdy nezahrál. V roce 2019 proto zamířil do Evropy a odehrál dvě povedené sezony v italském Bolzanu. V létě pak třicetiletý bek posílil Pardubice a v deseti zápasech zaznamenal už čtyři nahrávky. Zatím se jeví jako hodně kvalitní posila.

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud