Florin Nita   Dříve byl považován za jednoho z elitních gólmanů ligy. Byl jedničkou Sparty, o svou pozici ale přišel a od podzimu 2021 nechytal. Na Letné však zůstal. To se změnilo až v zimě, kdy pětatřicetiletý rumunský brankář zamířil na hostování do Pardubic. Těm v posledních dvou kolech vychytal dvě výhry a vede tým za záchranou. 
 Dominik Janošek   Od roku 2018 patřil Plzni, která jej získala ze Slovácka. Ve Viktorce si od něj hodně slibovali, Dominik Janošek se ale příliš neprosadil. Hostoval v Mladé Boleslavi, Zlíně či Baníku a od léta je hráčem Pardubic. Na východě Čech se dostal do skvělé pohody, je jedním z tahounů týmu a na kontě má už pět branek. 
 Michal Hlavatý   V Pardubicích prožil dobré časy, v sezoně 2019/20 nastřílel 14 branek a posunul tým do ligy. Poté byl v Plzni, tam se ale neprosadil a loni hostoval v Mladé Boleslavi. Odehrál dobrý ročník, ve Viktorce ovšem skončil a vrátil se zpátky do Pardubic. Čtyřiadvacetiletý špílmachr patří ke klíčovým hráčům týmu, letos dal už tři góly. 
 Kamil Vacek   Bývalý reprezentační záložník dříve působil v Itálii či ve Spartě. Hrál taky za Olomouc, Mladou Boleslav a Bohemians. V průběhu loňského ročníku však zamířil do Pardubic, ve kterých patří ke klíčovým postavám. Zkušenosti pětatřicetiletého záložníka týmu hodně pomáhají.
6
Fotogalerie

Pardubice nejsou na odpis. 5 hráčů, kteří mohou zachránit Kováčův tým mezi elitou

V tabulce Fortuna ligy jsou sice poslední, Pardubice se však nevzdávají. Na jaře se statečně rvou o záchranu.

Bez názvu.jpg

Pardubice jsou poslední, mají ale stejně bodů jako patnáctý Zlín. Na Teplice s Jabloncem ztrácí jen body tři. Tým trenéra Radoslava Kováče bojuje a ze čtyř jarních zápasů vytěžil už osm bodů. Jména pěti hráčů, kteří Pardubice mohou dovést k záchraně, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Florin Nita 

Florin Nita Pardubice Vlastimil Vacek  Právo  Profimedi.jpg

Dříve byl považován za jednoho z elitních gólmanů ligy. Byl jedničkou Sparty, o svou pozici ale přišel a od podzimu 2021 nechytal. Na Letné však zůstal. To se změnilo až v zimě, kdy pětatřicetiletý rumunský brankář zamířil na hostování do Pardubic. Těm v posledních dvou kolech vychytal dvě výhry a vede tým za záchranou. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dominik Janošek 

Dominik Janošek Pardubice.jpg

Od roku 2018 patřil Plzni, která jej získala ze Slovácka. Ve Viktorce si od něj hodně slibovali, Dominik Janošek se ale příliš neprosadil. Hostoval v Mladé Boleslavi, Zlíně či Baníku a od léta je hráčem Pardubic. Na východě Čech se dostal do skvělé pohody, je jedním z tahounů týmu a na kontě má už pět branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michal Hlavatý 

Michal Hlavatý Pardubice.jpg

V Pardubicích prožil dobré časy, v sezoně 2019/20 nastřílel 14 branek a posunul tým do ligy. Poté byl v Plzni, tam se ale neprosadil a loni hostoval v Mladé Boleslavi. Odehrál dobrý ročník, ve Viktorce ovšem skončil a vrátil se zpátky do Pardubic. Čtyřiadvacetiletý špílmachr patří ke klíčovým hráčům týmu, letos dal už tři góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kamil Vacek 

Kamil Vacek Pardubice Vlastimil Vacek  Právo  Profimedi.jpg

Bývalý reprezentační záložník dříve působil v Itálii či ve Spartě. Hrál taky za Olomouc, Mladou Boleslav a Bohemians. V průběhu loňského ročníku však zamířil do Pardubic, ve kterých patří ke klíčovým postavám. Zkušenosti pětatřicetiletého záložníka týmu hodně pomáhají.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Pavel Černý 

Pavel Černý Pardubice Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Je mu už 38 let, pro Pardubice je ale stále velmi platný. Zkušený útočník, který dříve hrával za Hradec Králové či Jablonec, prožil povedenou loňskou sezonu, během níž dal čtyři góly a přidal dvě nahrávky. Další dva zásahy přidal i v letošním ročníku. Mimo jiné se trefil v remízovém duelu s Plzní, na jaře byl pokaždé v základu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud