Parádní sezona! 3 hokejisté, kteří letos nejvíc překvapili fantastickými výkony v NHL

Na začátku každé sezony NHL je téměř jistá jedna věc – že během ní zazáří někteří hokejisté, od kterých to prakticky nikdo nečeká. Nejinak tomu bylo i letos.

Přestože letošní sezona NHL byla kvůli koronavirovému běsnění zkrácena, viděli jsme toho během ní docela dost. Například mladíky Joshe Norrise a Drakea Bathersona, kteří váleli s Brady Tkachukem v útoku Ottawy Senators. Nebo Maxe Comtoise, jenž v prvních dvou ročnících v NHL odehrál jen 39 utkání, a v tom letošním byl s 33 body (16+17) v 55 zápasech nejproduktivnějším hráčem Anaheimu. Třem borcům, od nichž se to ale (asi) nečekalo, však vyšla sezona ještě lépe. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Kirill Kaprizov (Minnesota Wild)

Kirill Kaprizov-Minnesota.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník Kirill Kaprizov byl ještě loni klenotem moskevského CSKA. Než nabral směr NHL, vyhrál Gagarinův pohár a podílel se na zisku zlatých olympijských medailí v Jižní Koreji. Je to vynikající bruslař s tvořivými schopnostmi i dobrou střelou a čichem na góly. Navzdory nevysoké postavě (178 centimetrů) je na ledě nepřehlédnutelným hráčem. Nikdo však nečekal, že do nejlepší ligy na světě vlétne tak suverénně, jak to provedl.

Jeho hbitost a obratné ruce, rychlost, hokejová inteligence – to vše ohromilo zámořské fanoušky a odborníky. V premiérové sezoně posbíral 51 bodů (27+24) v 55 zápasech, zaznamenal deset kladných bodů v +/- bodování a průměrně trávil na ledě přes 18 minut v každém utkání. Těžko si lze představit, že by nezískal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka roku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Adam Fox (New York Rangers)

Adam Fox.jpg

Nenápadná hvězdička, z níž může vyrůst (ne)nápadná hvězda NHL. Tak by se dal charakterizovat Adam Fox. Americký obránce byl v roce 2016 draftován Calgary až ze 66. místa ve třetím kole, ale Flames mu nikdy nedali šanci zahrát si v NHL. Mistr světa z juniorského šampionátu měl však štěstí. V roce 2018 koupila jeho hráčská práva Carolina a o rok později to samé udělali New York Rangers. V Madison Square Garden dostal Fox šanci, kterou dokázal využít.

Ve své nováčkovské sezoně zaznamenal 42 bodů (8+34) v 70 zápasech a v letošním ročníku byl jasnou defenzivní jedničkou mužstva. V noci na dnešek bylo oznámeno, že vyhrál Norris Trophy pro nejlepšího zadáka NHL. Fox si připsal na konto více asistencí, než měl letos Erik Karlsson bodů. A to vše mají Rangers za průměrný roční plat, který činí necelý milion dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jason Robertson (Dallas Stars)

Jason Robertson.jpg

Jason Robertson byl draftován Dallasem v roce 2017 jako 39. hráč v celkovém pořadí. V minulých sezonách ohromoval skauty v juniorské soutěži OHL, přičemž ve třech posledních ročnících v této věkové kategorii pokaždé skončil s průměrem více než jednoho bodu na utkání. V sezoně 2018/19 odehrál 62 střetnutí, v nichž nastřílel 48 branek a k nim přidal 69 nahrávek.

V ročníku 2019/20 hrál poprvé mezi dospělými ve farmářském celku Texas Stars v AHL a vůbec si nevedl špatně. Letos prožil nováčkovskou sezonu v NHL, nastoupil do ní bez humbuku a jakéhokoli očekávání, a byla to náramná jízda. Odehrál 51 zápasů a posbíral 45 bodů (17+28). Je druhým nejžhavějším kandidátem na Calder Trophy po Kirillu Kaprizovovi pro nejlepšího nováčka roku.

Dallas neprožil povedenou sezonu a nenavázal na loňský postup do finále Stanley Cupu, Robertson ji však završil úspěchem na mistrovství světa v Lotyšsku, kde v americkém dresu odehrál deset utkání, zaznamenal devět bodů (4+5) a pomohl týmu k bronzovým medailím.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud