Peter Olayinka - Třiadvacetiletý nigerijský fotbalista, který už dříve působil v Dukle, přišel do Slavie v létě za více než 80 milionů korun a stal se nejdražší posilou v klubové historii. V řadě zápasů ukázal své nesporné kvality, mezi nepostradatelné hráče se ale nedostal. Přesto v lize stihl dát šest branek a přidal dvě asistence. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ibrahim Benjamin Traoré - Zkušený záložník z Pobřeží slonoviny byl dva roky „ukrytý“ ve Zlíně. Slavii však na podzim trápila marodka, a tak Ibrahim Traoré zamířil na hostování, které se později změnilo v přestup, do Edenu. Třicetiletý hráč rychle zaujal, v domácí soutěži dal dva góly a parádní výkony předváděl i v Evropské lize, kde mimo jiné rozhodl o postupu přes Sevillu. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Alex Král - Slavii už jednou patřil, sešívaný klub ale rodáka z Košic pustil do Teplic, kde Alex Král odstartoval svou ligovou kariéru. V lednu jej však Slavia získala zpět a jednadvacetiletý univerzál se rychle zabydlel v základní sestavě. Dostal se i do české reprezentace, za kterou debutoval v utkání proti Brazílii. Tentok obchod se Pražanům náramně povedl. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Vladimír Coufal - Bývalý kapitán Liberce v létě opustil Slovan a zamířil do Edenu. Ihned si získal místo na pravém kraji obrany, v lize si připsal 28 startů, tři góly a usadil se taky v reprezentaci. Nyní okolo něj krouží Freiburg a je možné, že šestadvacetiletý Vladimír Coufal po životní sezoně zamíří zase o kus dál. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Parádní nákupy. Toto je pět nejlepších posil, které během minulé sezony přivedla Slavia

Slavia prožila parádní sezonu a získala double. Kouč Jindřich Trpišovský měl k dispozici skvělý tým s velkou konkurencí na všech postech. Vedení klubu se navíc velmi dařilo při výběru posil.

Bez názvu2.jpg

Slavia už před uplynulou sezonou získala Alexandra Balutu, v průběhu ročníku přišli Jan Matoušek či Petr Ševčík. Všichni noví hráči se podíleli na zisku titulu, jména některých je ale třeba vyzdvihnout. Pět nejlepších posil, které Slavia získala před nebo během poslední sezony, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský fotbalista, který už dříve působil v Dukle, přišel do Slavie v létě za více než 80 milionů korun a stal se nejdražší posilou v klubové historii. V řadě zápasů ukázal své nesporné kvality, mezi nepostradatelné hráče se ale nedostal. Přesto v lize stihl dát šest branek a přidal dvě asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Ibrahim Benjamin Traoré

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Zkušený záložník z Pobřeží slonoviny byl dva roky „ukrytý“ ve Zlíně. Slavii však na podzim trápila marodka, a tak Ibrahim Traoré zamířil na hostování, které se později změnilo v přestup, do Edenu. Třicetiletý hráč rychle zaujal, v domácí soutěži dal dva góly a parádní výkony předváděl i v Evropské lize, kde mimo jiné rozhodl o postupu přes Sevillu.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Alex Král

Alex Král Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Slavii už jednou patřil, sešívaný klub ale rodáka z Košic pustil do Teplic, kde Alex Král odstartoval svou ligovou kariéru. V lednu jej však Slavia získala zpět a jednadvacetiletý univerzál se rychle zabydlel v základní sestavě. Dostal se i do české reprezentace, za kterou debutoval v utkání proti Brazílii. Tentok obchod se Pražanům náramně povedl.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán Liberce v létě opustil Slovan a zamířil do Edenu. Ihned si získal místo na pravém kraji obrany, v lize si připsal 28 startů, tři góly a usadil se taky v reprezentaci. Nyní okolo něj krouží Freiburg a je možné, že šestadvacetiletý Vladimír Coufal po životní sezoně zamíří zase o kus dál.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia 2.jpg

Slavia v zimě získala tři posily. Jednou z nich byl Lukáš Masopust, který, jak se zdálo, měl ze všech tří nováčků nejdál do základní sestavy. Jenže šestadvacetiletý pravý záložník prožil jaro snů, v lize dal čtyři góly, přidal tři nahrávky, trefil se ve finále poháru, získal si místo v reprezentaci a rázem je jedním z elitních ligových fotbalistů. Sešívané tímto nákupem rozhodně neprohloupili.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud