Pan nepostradatelný. Podívejte se, kdo se v Plzni marně pokoušel nahradit Davida Limberského

Pan nepostradatelný. Podívejte se, kdo se v Plzni marně pokoušel nahradit Davida Limberského

Pan nepostradatelný. Podívejte se, kdo se v Plzni marně pokoušel nahradit Davida Limberského

Je mu 36 let, po sezoně mu končí smlouva, David Limberský se ale do fotbalového důchodu rozhodně nechystá. Pozici v sestavě Viktorky má i nadále ve své moci.

David Limberský 3.jpg

Limberský hraje v Plzni od roku 2008. S Viktorkou získal pět ligových titulů a zahrál si s ní třikrát v Lize mistrů. Aktuálně se spekuluje, že by jej mohl nahradit Matěj Hybš, ovšem šestatřicetiletý bývalý reprezentační bek dosud všechny své konkurenty setřásl. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Radek Šírl

Radek Šírl.jpg

Na jaře roku 2012 z Plzně odcházel Václav Pilař, jehož měl ve Viktorce nahradit Radek Šírl, který dorazil z Mladé Boleslavi. Někdejší reprezentant však zvládat nastupovat také na postu levého beka, takže mohl být konkurencí i pro Limberského. Jenže jednatřicetiletý Šírl, jenž s Petrohradem vyhrál Pohár UEFA i Superpohár, za Viktorku neodehrál ani jeden zápas, neprosadil se do sestavy a po měsíci odešel zpátky na hostování do Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Erik Janža

Erik Janža Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Viktorka nikdy moc neutrácela za „neznámé“ fotbalisty. Ovšem Slovinec Erik Janža je výjimkou. Viktorka z něj v roce 2016 zaplatila Mariboru okolo dvaceti milionů korun. Jenže třiadvacetiletý slovinský reprezentační levý bek se v Plzni neprosadil a v lize za ni odehrál jen tři zápasy. Poté byl na Kypru, v Chorvatsku a aktuálně patří polskému Zabrze.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Adam Hloušek

Adam Hloušek Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dosud posledním hráčem, který do Plzně přicházel jako možná náhrada za Limberského, byl Adam Hloušek. Někdejší reprezentant, jenž dříve hrával za Slavii a zahrál si i v německé Bundeslize, přišel v létě z Legie Varšava, se kterou se objevil i v Lize mistrů. Jednatřicetiletý Hloušek letos odehrál v lize 16 zápasů, Limberského ale ze sestavy nevytlačil.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud