Michal Frydrych - Devětadvacetiletý bek, jenž se po odchodu stoperského dua Simon Deli a Michael Ngadeu přesunul zpět do středu obrany, odehrál na pravém kraji obranné řady oba zápasy proti APOELu, s nímž Slavia prohrála 0:2 a v odvetě uhrála bezbrankovou remízu. Proti Dynamu Kyjev zasáhl do venkovní odvety, kterou ukrajinský tým vyhrál 2:0. Michal Frydrych si připsal jednu žlutou kartu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Bořil - Člen reprezentačního kádru se po příchodu z Mladé Boleslavi rychle zabydlel v základní sestavě a má pevné místo na levém kraji obrany. Na tomto postu nastoupil v obou zápasech s APOELem i Dynamem Kyjev. Postup ale neslavil ani jednou. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Josef Hušbauer - Je otázkou, zda v dnešním zápase dostane šanci. V lize sice stále patří ke klíčovým postavám Slavie, jenže během jarního pohárového tažení měli přednost jiní. Zkušenosti má však bohaté, odehrál oba zápasy s kyperským i ukrajinským soupeřem, v domácím duelu s Dynamem Kyjev dokonce v nastaveném čase srovnal z penalty na 1:1. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Souček - Bohaté zkušenosti s boji o Ligu mistrů má také Tomáš Souček. Čtyřiadvacetiletý záložník, jenž se v létě stal nejlépe placeným hráčem ligy, měl nakročeno do zahraničí, nakonec ale zůstal v Edenu a pokusí se pomoct s postupem do základní skupiny. Proti APOELu i Dynamu nastoupil pokaždé v základní sestavě. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Pamětníci velkých bitev. 5 hráčů Slavie, kteří zasáhli do zápasů proti APOELu i Dynamu Kyjev

Potřetí během tří let fotbalisté Slavie bojují o postup do Ligy mistrů. Před dvěma lety jim vystavil stopku APOEL Nikósia, před rokem sešívaní narazili na Dynamo Kyjev. Jak obstojí proti Kluži?

Tomáš Souček APOEL Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2017/18 Slavia sice postoupila přes BATE Borisov, v následném play-off ale nestačila na APOEL. O rok později ve třetím předkole vypadla s Dynamem Kyjev. Kteří hráči současného sešívaného kádru byli u bitev s Nikósií i ukrajinským soupeřem? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý bek, jenž se po odchodu stoperského dua Simon Deli a Michael Ngadeu přesunul zpět do středu obrany, odehrál na pravém kraji obranné řady oba zápasy proti APOELu, s nímž Slavia prohrála 0:2 a v odvetě uhrála bezbrankovou remízu. Proti Dynamu Kyjev zasáhl do venkovní odvety, kterou ukrajinský tým vyhrál 2:0. Michal Frydrych si připsal jednu žlutou kartu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Člen reprezentačního kádru se po příchodu z Mladé Boleslavi rychle zabydlel v základní sestavě a má pevné místo na levém kraji obrany. Na tomto postu nastoupil v obou zápasech s APOELem i Dynamem Kyjev. Postup ale neslavil ani jednou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Dynamo.jpg

Je otázkou, zda v dnešním zápase dostane šanci. V lize sice stále patří ke klíčovým postavám Slavie, jenže během jarního pohárového tažení měli přednost jiní. Zkušenosti má však bohaté, odehrál oba zápasy s kyperským i ukrajinským soupeřem, v domácím duelu s Dynamem Kyjev dokonce v nastaveném čase srovnal z penalty na 1:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček Slavia 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bohaté zkušenosti s boji o Ligu mistrů má také Tomáš Souček. Čtyřiadvacetiletý záložník, jenž se v létě stal nejlépe placeným hráčem ligy, měl nakročeno do zahraničí, nakonec ale zůstal v Edenu a pokusí se pomoct s postupem do základní skupiny. Proti APOELu i Dynamu nastoupil pokaždé v základní sestavě.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda

Milan ŠKoda BATE Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do tří ze čtyř předešlých zápasů zasáhl i Milan Škoda. Zkušený útočník, jenž už nemá tak pevné místo v sestavě, se ale proti Nikósii ani Kyjevu střelecky neprosadil. Dostane šanci proti Kluži?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud