Lukáš Krajíček  - Od ledna je po ošklivém zranění mimo hru a do finálových bojů už možná nezasáhne. Přesto byl celou sezonu jedním z klíčových hráčů Třince. Stejně jako v sezoně 2010/11. Tehdy se vrátil z NHL a dohromady i s play-off posbíral 27 kanadských bodů. Následně zamířil do KHL, v roce 2016 ale opět zakotvil mezi Oceláři. Foto: Profimedia.cz
 Martin Adamský  - Jedna z ikon Ocelářů. Sedmatřicetiletý útočník přišel do Třince v roce 2010 z Plzně a hned vybojoval titul, ke kterému v play-off pomohl šesti góly a jednou nahrávkou. Aktuálně má na kontě čtyři (2+2) body, jeden gól už dal i ve finále. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Erik Hrňa  - Extraligu poprvé okusil ve Vsetíně, pak začal sbírat starty v Třinci, ovšem ještě i během sezony 2010/11 si k několika zápasům odskočil i do prvoligového Znojma. V play-off byl však zpátky mezi Oceláři, dal dva góly a k titulu pomohl i dvěma nahrávkami. Aktuálně má na kontě dokonce 10 (3+7) bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem Třince v play-off. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Polanský  - Sedmatřicetiletý útočník strávil v Třinci téměř celou kariéru. K prvnímu titulu pomohl v play-off sedmi body a hodně platným hráčem je i letos. Vy vyřazovacích bojích dal u čtyři branky, jednou skóroval i ve finále, navrch přidal dvě nahrávky a stále patří ke klíčovým hráčům Ocelářů. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Pamětníci jediného titulu. Šest Ocelářů, kteří v roce 2011 byli u třineckého triumfu v extralize

Finálová série mezi Třincem a Libercem je nesmírně vyrovnaná a její aktuální stav je nerozhodný 2:2. Přitom před osmi lety Ocelářům stačilo k titulu jen pět finálových duelů.

Třinec hrál v sezoně 2010/11 finále proti Vítkovicím, které porazil 4:1 na zápasy. V tehdejším kádru Ocelářů bylo i šest hráčů, kteří jsou součástí současného výběru kouče Václava Varadi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Peter Hamerlík

Peter Hamerlík 2.jpg

V jízdě za premiérovým titulem byl třineckou oporou a brankářem číslo jedna. Sedmatřicetiletý slovenský gólman tehdy vychytal dvanáct výher a úspěšností zákroků se blížil 93%. V aktuálním ročníku je ale až třetím brankářem Ocelářů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Lukáš Krajíček

Lukáš Krajíček Třinec.jpg

Od ledna je po ošklivém zranění mimo hru a do finálových bojů už možná nezasáhne. Přesto byl celou sezonu jedním z klíčových hráčů Třince. Stejně jako v sezoně 2010/11. Tehdy se vrátil z NHL a dohromady i s play-off posbíral 27 kanadských bodů. Následně zamířil do KHL, v roce 2016 ale opět zakotvil mezi Oceláři.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Martin Adamský

Martin Adamský Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jedna z ikon Ocelářů. Sedmatřicetiletý útočník přišel do Třince v roce 2010 z Plzně a hned vybojoval titul, ke kterému v play-off pomohl šesti góly a jednou nahrávkou. Aktuálně má na kontě čtyři (2+2) body, jeden gól už dal i ve finále.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Erik Hrňa

Erik Hrňa.jpg

Extraligu poprvé okusil ve Vsetíně, pak začal sbírat starty v Třinci, ovšem ještě i během sezony 2010/11 si k několika zápasům odskočil i do prvoligového Znojma. V play-off byl však zpátky mezi Oceláři, dal dva góly a k titulu pomohl i dvěma nahrávkami. Aktuálně má na kontě dokonce 10 (3+7) bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem Třince v play-off.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Jiří Polanský

Jiří Polanský Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sedmatřicetiletý útočník strávil v Třinci téměř celou kariéru. K prvnímu titulu pomohl v play-off sedmi body a hodně platným hráčem je i letos. Vy vyřazovacích bojích dal u čtyři branky, jednou skóroval i ve finále, navrch přidal dvě nahrávky a stále patří ke klíčovým hráčům Ocelářů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Martin Růžička

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

V play-off 2010/11 Martin Růžička řádil a posbíral 33 (17+16) kanadských bodů. Aktuálně má sice na kontě „jen“ sedm branek a devět asistencí, přesto je nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud