Milan Gulaš  27 gólů a 28 nahrávek. Taková byla bilance Milana Gulaše, kterou stihl nastřádat během 44 duelů základní části. Na konci ledna však vyslyšel vábení z východu a zamířil do Magnitogorsku. V play-off si tedy nezahrál, i tak byl ale pro tým ve zlaté sezoně nesmírně platný. Profimedia.cz
 Jan Kovář  Jan Kovář okusil extraligu už v ročníku 2008/09. V Plzni postupně vyrostl v lídra týmu a v mistrovské sezoně byl nezastavitelný. V základní části posbíral 51 (17+34) kanadských bodů a dalších šestadvacet jich přidal v play-off, během něhož dal 11 branek a zaznamenal 15 asistencí. Suverénně ovládl bodování vyřazovací fáze a poté zamířil do Magnitogorsku. Profimedia.cz
 Ondřej Kratěna  Hrával za Olomouc, Vsetín či Spartu. V roce 2011 přišel do Plzně a její dres oblékal až do konce sezony 2018/19. Na cestě za mistrovským titulem v ročníku 2012/13 tehdy posbíral 29 bodů v základní části, dalších šest gólů a sedm nahrávek přidal v play-off. Profimedia.cz
 Martin Straka  Kdo jiný měl Plzni vystřelit titul, než právě Martin Straka?! Olympijský šampion a mistr světa z Vídně se v roce 2008 vrátil ze zámoří, aby „svůj“ klub dovedl na vrchol. Povedlo se mu to až na pátý pokus, jízda to ale byla spanilá. V základní části pobíral 54 kanadských bodů a dalších dvacet jich přidal v bojích play-off, během nichž osmkrát rozvlnil sítě soupeřů. Trefil se i v 97. minutě rozhodující sedmé finálové bitvy na ledě Zlína a svým gólem rozpoutal na západě Čech velkolepé oslavy. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pamatujete? Toto je 6 útočníků, kteří v sezoně 2012/13 dovedli hokejovou Plzeň k historickému titulu

Letí to. Před pár měsíci to bylo už devět roků, co se plzeňští hokejisté radovali z vítězství v extraligovém finále se Zlínem. O zisku titulu tehdy rozhodli až ve druhém prodloužení sedmého utkání na ledě Ševců.

Západočeši v extraligové historii získali jediný titul, který vybojovali v sezoně 2012/13. Víte, kterých šest útočníků na něm tehdy mělo největší podíl? Připomeneme vám to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Václav Pletka

Václav Pletka-Plzeň.jpg

Útočník Václav Pletka byl v sezoně 2013/14 zkušeným hokejovým harcovníkem, který už toho měl hodně za sebou. Vždyť do extraligy naskočil už v ročníku 1998/99, kdy okamžitě zazářil v dresu Třince, pomohl Ocelářům k bronzovým medailím a stal se nejlepším nováčkem soutěže.

V následujících letech se zkoušel prosadit do NHL, ale navzdory povedeným výkonům ve farmářském celku dostal v prestižní lize šanci jen v jediném střetnutí. Po návratu domů oblékal opět dres Třince, zahrál si Českých Budějovicích, Liberci, Karlových Varech, Hradci Králové a také v KHL. Během sezony 2011/12 přišel na hostování do Plzně a před dalším ročníkem s klubem podepsal nový kontrakt. Jak se ukázalo, pro obě strany to byla šťastná volba.

Než oblékl dres Plzně, měl Pletka ve sbírce tři extraligové bronzy. V mistrovské sezoně podával nesmírně vyrovnané výkony, mužstvo strhával především svou bojovností. V základní části posbíral v 49 zápasech 30 bodů (23+7), v play-off pak zaznamenal tři góly a dvě asistence v 17 utkáních a poprvé v kariéře si navlékl na krk zlatou medaili.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Milan Gulaš

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

27 gólů a 28 nahrávek. Taková byla bilance Milana Gulaše, kterou stihl nastřádat během 44 duelů základní části. Na konci ledna však vyslyšel vábení východu a zamířil do Magnitogorsku. V play-off si tedy nezahrál, i tak byl ale pro tým nesmírně platný.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Kovář

Jan Kovář1.jpg

Jan Kovář okusil extraligu už v ročníku 2008/09. V Plzni postupně vyrostl v lídra týmu a v mistrovské sezoně byl nezastavitelný. V základní části posbíral 51 (17+34) kanadských bodů a dalších šestadvacet jich přidal v play-off, během něhož dal 11 branek a zaznamenal 15 asistencí. Suverénně ovládl bodování vyřazovací fáze a poté zamířil do Magnitogorsku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ondřej Kratěna

Ondřej Kratěna.jpg

Hrával za Olomouc, Vsetín či Spartu. V roce 2011 přišel do Plzně a její dres oblékal až do konce sezony 2018/19. Na cestě za mistrovským titulem v ročníku 2012/13 posbíral 29 bodů v základní části, dalších šest gólů a sedm nahrávek přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Martin Straka

Martin Straka titul.jpg

Kdo jiný měl Plzni vystřelit titul, než právě Martin Straka?! Olympijský šampion a mistr světa z Vídně se v roce 2008 vrátil ze zámoří, aby „svůj“ klub dovedl na vrchol. Povedlo se mu to až na pátý pokus, jízda to ale byla spanilá.

V základní části pobíral 54 kanadských bodů a dalších dvacet jich přidal v bojích play-off, během nichž osmkrát rozvlnil sítě soupeřů. Trefil se i v 97. minutě rozhodující sedmé finálové bitvy na ledě Zlína a svým gólem rozpoutal na západě Čech velkolepé oslavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Vlasák

Tomáš Vlasák Plzeň.jpg

Trojnásobný mistr světa Tomáš Vlasák spojil extraligovou kariéru se třemi týmy. S Litvínovem a Slavií získal stříbra, v plzeňském dresu pak vybojoval bronz i historické zlato. Mistrovská sezona mu vyšla na výbornou a dohromady i s play-off posbíral 61 (20+41) kanadských bodů. Na západě Čech zůstal ještě rok a poté se vrátil na rok do Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud