Pamatujete? Toto je 6 elitních střelců první sezony české ligy. Králem byl Horst Siegl

David Lafata se stal v roce 2014 nejlepším střelcem v historii samostatné české soutěže a svůj náskok na čele od té až do konce profesionální kariéry navyšoval. Druhý v pořadí je Horst Siegl, který získal čtyřikrát korunu pro krále střelců.

Vzpomněli byste si ještě na fotbalisty, kteří nejlépe pálili v premiérovém ročníku samostatné české nejvyšší soutěže? Trochu vám osvěžíme paměť. V následujících kapitolách najdete šesti hráčů, kteří dali aspoň deset gólů.

Pokračování 2 / 7

5. - 6. Robert Kafka (Drnovice) – 10 gólů

Untitled 1.jpg

Drnovická Petra skončila v prvním ligovém ročníku na desátém místě. V sezoně nastřílela 38 branek a deset z nich dal útočník Robert Kafka. Pak už se mu nikdy tolik gólů dát nedařilo, v dalším ročníku se trefil třikrát a v následujících čtyřech sezonách dal jen čtyři branky. Jeden rok hrál ještě v Karviné, celkově nastoupil v nejvyšší soutěži ke 140 zápasům.

Pokračování 3 / 7

5. - 6. Karel Vácha (České Budějovice) – 10 gólů

Karel Vácha.jpg

Další desetigólový střelec Karel Vácha odehrál - na rozdíl od Kafky či Duhana - všech 30 zápasů a měl hlavní podíl na skvělém šestém místě českobudějovického týmu. Vácha měl čich na góly, v nejvyšší soutěži dal 59 branek a prošel i Slavií, ve které si vytvořil střelecké maximum (14 gólů v sezoně 1996/97).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

3. - 4. Milan Duhan (Baník Ostrava) – 11 gólů

Milan Duhan1.jpg

Záložník Milan Duhan vstřelil v sezoně 1993/94 v dresu Baníku Ostrava jedenáct branek. Ligu si zahrál také za Olomouc, Žižkov a Karvinou. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2000 v Dynamu Berlín, pak se věnoval profesi trenéra. V české nejvyšší soutěži nastřílel celkem 25 gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. - 4. Josef Obajdin (Liberec) – 11 gólů

Josef Obajdin.jpg

Jedenáct branek v sezoně 1993/94 nastřílel také útočník Josef Obajdin, který v té době působil v Liberci. O tři roky později už patřil Spartě, se kterou získal šest ligových titulů. Na Letné jedenáctigólovou metu dokázal dorovnat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. René Wagner (Brno) – 12 gólů

René Wagner1.jpg

René Wagner spojil podstatnou část kariéry s Rapidem Vídeň, se kterým se stal čtyřnásobným vicemistrem rakouské ligy a v jehož barvách byl v sezoně 1996/97 nejlepším střelcem soutěže. Předtím působil v Brně a během tří let v české soutěži nastřílel 29 branek. Nejlépe mu vyšel hned první ročník, v němž dal 12 gólů a stal se druhým nejlepším kanonýrem sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Horst Siegel (Sparta Praha) - 20 gólů

Horst Siegl1.jpg

Bývalý letenský kanonýr Horst Siegl nastřílel v úvodní samostatné české ligové sezoně (1993/94) téměř tolik branek jako sestupující Dukla a Vítkovice. V tabulce kanonýrů byl suverénně první a postaral se o dvacet z celkových 62 gólů Sparty. V lize dal celkově 176 branek a čtyřikrát se stal králem střelců. Se Spartou získal sedm titulů a kromě toho si zahrál také za Příbram, Plzeň a Most. Úvodní ligová sezona pro něj byla nejúspěšnější, jednou dal ještě 18 branek, jednou devatenáct, na dvacet se už ale nikdy nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud