Pamatujete? 3 Kanaďané z pražského Lva, kteří mohou jet na olympiádu

Pamatujete? 3 Kanaďané z pražského Lva, kteří mohou jet na olympiádu

Pamatujete? 3 Kanaďané z pražského Lva, kteří mohou jet na olympiádu

Hokejový olympijský turnaj bude bez hráčů z NHL. Jandačova družina bude muset oželet Voráčka s Patrňákem, přesto dokáže sestavit kvalitní tým. Stejně jako Rusko, Švédsko či Finsko. Ale co jindy favorizovaná Kanada?

Hokejisté ze země javorových listrů triumfovali na domácí olympiádě ve Vancouveru, uspěli i o čtyři roky později v Soči, v letech 2015 i 2016 ovládli mistrovství světa a před rokem triumfovali i na Světovém poháru. V Jižní Koreji však nebudou startovat hvězdy z NHL a šanci tak dostanou i hráči, kteří působí v Evropě. Mezi nimi by mohli být i tři bývalí Kanaďané, kteří hráli za tým pražského Lva. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Justin Azevedo

Justin Azevedo.jpg

Bývalý mládežnický kanadský reprezentant přišel do Prahy před stříbrnou sezonou 2013/14 z finské Raumy, ve které se během jedné sezony blýskl 76 kanadskými body.

Produktivní byl i v týmu Lva, v základní části posbíral 27 bodů a dalších dvacet jich „udělal“ v play-off, během něhož dal 13 branek. Z Prahy odešel do Kazaně, v základní části se dvakrát dostal před padesát bodů, a v dresu Barsu se chystá už na čtvrtou sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marc-André Gragnani

Marc-André Gragnani.jpg

Třicetiletý obránce přišel do Prahy z Caroliny, za kterou odehrál jediné utkání. Předtím působil ještě ve Vancouveru nebo Buffalu. Za Lva hrál během ročníku 2013/14 a v týmu měl hodně důležitou roli. V základní části posbíral devět kanadských bodů, další čtyři přidal v play-off a následně zamířil do Bernu. V ročníku 2015/16 odehrál čtyři zápasy za New Jersey, loni nastupoval za Minsk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Paul Szczechura

Paul Szczechura Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dres pražského Lva oblékal také Paul Szczechura. Jednatřicetiletý forvard, jenž nastupoval i za Tampu Bay a Buffalo, se ale v české metropoli moc dlouho neohřál. V ročníku 2012/13 odehrál pouhé tři zápasy a odešel do Rigy. Z Lotyšska zamířil do Minsku a uplynulou sezonu strávil v Čeljabinsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud