Palebná síla z Letné. 4 hrotoví útočníci, kteří aktuálně působí ve Spartě

Sparta sice v minulém ročníku Fortuna ligy ztratila na Slavii dvanáct bodů, ovšem co se týká ofenzivy, tu měla skoro stejně silnou. Hráči z Letné nastříleli jen o tři branky méně než sešívaní.

Sparta se rozloučila s Liborem Kozákem, definitivně pryč je také Benjamin Tetteh, kouč Pavel Vrba má přesto k dispozici hodně kvalitní útočníky. Aktuálně jsou ve sparťanském kádru čtyři hráči, kteří by se měli pohybovat na hrotu sestavy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Může hrát na křídle či na podhrotu, v příští sezoně ale jeho místo bude na hrotu sestavy. Osmnáctiletý Adam Hložek nasázel v uplynulé sezoně patnáct ligových branek a společně s Janem Kuchtou ze Slavie se stal nejlepším kanonýrem soutěže. Ovšem v příštím ročníku se může dostat ještě na vyšší metu. Bude hlavní hvězdou týmu a navíc bude hrát i o svou budoucnost. Je totiž dost možné, že jej čeká poslední rok na Letné. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Lukáš Juliš 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V poslední sezoně se konečně dokázal ve Spartě prosadit. Šestadvacetiletý Lukáš Juliš odehrál zejména parádní podzim, prosadil se i v Evropské lize a sezonu zakončil s dvanácti ligovými góly. V průběhu jara byl zraněný a už neměl takovou formu, ukázal však, že s ním na Letné mohou počítat. Měl by být útočnou dvojkou za Hložkem. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Matěj Pulkrab 

Matěj Pulkrab 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sám moc dobře ví, že má zřejmě poslední šanci, jak se trvale udržet ve sparťanském kádru. V tom naposledy působil v sezoně 2018/19, ve které zasáhl do šestnácti zápasů a vstřelil v nich tři góly. Od té doby čtyřiadvacetiletý Matěj Pulkrab hostoval v Bohemians, přičemž v posledním ročníku se dokázal prosadit pětkrát. Je otázkou, kolik šancí ve Spartě dostane, každou nabídnutou příležitost ale bude muset využít. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Václav Drchal 

Václav Drchal 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletého útočníka v rozletu kariéry přibrzdily zdravotní problémy, ve Spartě však moc dobře ví, že v něm je ukrytý hodně zajímavý potenciál. Ostatně, ukázal to už na konci minulé sezony, když v dresu Mladé Boleslavi vstřelil pět branek ve čtyřech zápasech v řadě. Teď je zpátky na Letné a bude se rvát o místo ve sparťanském kádru. Šanci jednadvacetiletý Václav Drchal určitě dostane. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud