Osudový soupeř? 3 trenéři Viktorie Plzeň, kteří si v minulých letech po zápasech s Teplicemi balili kufry

Osudový soupeř? 3 trenéři Viktorie Plzeň, kteří si v minulých letech po zápasech s Teplicemi balili kufry

Osudový soupeř? 3 trenéři Viktorie Plzeň, kteří si v minulých letech po zápasech s Teplicemi balili kufry

Trenéři Plzně jsou permanentně vystavováni velkému tlaku. Zvláště se musejí mít na pozoru, pokud jejich svěřenci nastoupí proti Teplicím. Zdá se, že tento soupeř jim je osudný.

Plzeňská Viktorka zahájila na konci července nový ročník Fortuna ligy utkáním na hřišti Teplic a hráči západočeského klubu museli spolknout pod vedením staronového kouče Miroslava Koubka porážku 0:1. Možná to bylo varování. Souboje se severočeským celkem totiž bývají v posledních letech pro trenéry Plzně osudné, jak dokládají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Miroslav Koubek (Teplice – Plzeň 2:2, 2015)

Miroslav Koubek (2).jpg

369 dnů mezi srpnem 2014 stejným měsícem v následujícím roce. Přesně tak dlouho byl trenérem Plzně Miroslav Koubek, který ve Viktorce nahradil Dušana Uhrina mladšího a v roce 2015 tým dovedl k titulu. Jenže na začátku dalšího ročníku nezvládl boj o postup do Ligy mistrů proti Maccabi Tel Aviv, na domácí scéně Plzeň nevyhrála proti Dukle, Slovácku ani Teplicím, s nimiž ztratila dvougólový náskok. Koubek tak po remíze 2:2 dostal padáka a ve funkci ho nahradil Karel Krejčí. Do Plzně se jako hlavní trenér vrátil letos v létě a (staro)nové ligové angažmá odstartoval porážkou na hřišti Teplic...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Roman Pivarník (Plzeň – Teplice 2:2, 2017)

Pivarník - Hořava (2).jpg

Karla Krejčího v Plzni nahradil v létě 2016 Roman Pivarník, ten ale u týmu moc dlouho nezůstal. O jeho konci na lavičce Viktorky se mluvilo už od jarní části sezony 2016/17, kdy úřadující šampion remizoval se Zlínem a prohrál se Slavií. Tuto situaci Pivarník ještě ustál a následně tým dovedl ke třem výhrám v řadě. Jenže když Viktorka na začátku dubna remizovala 2:2 s Teplicemi, tak u týmu skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Pavel Vrba (Plzeň – Teplice 1:1, 2019)

Pavel Vrba.jpg

Po odvolaném Romanovi Pivarníkovi Plzeň v závěru sezony 2016/17 vedli Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. Od dalšího ročníku už ale na lavičce Viktorky zase stál Pavel Vrba, který zaskočil mohutně posilující Spartu i Slavii, západočeský tým dovedl k titulu i přímému postupu do Ligy mistrů. Následně s Plzní skončil druhý, v létě se ale nedostal do pohárové Evropy a stále častěji se spekulovalo o tom, že jeho vztahy s vedením klubu už nejsou tak silné jako dřív. Vrba se nakonec loučil po podzimní části sezony 2019/20 – po remíze 1:1 s Teplicemi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud