5. Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach) – 446 minut  Proti německému záložníkovi Florianu Neuhausovi se Erling Haaland postavil dosud v pěti zápasech. Jednou to bylo v norském dresu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy jednadvacítek v sezoně 2017/18 (Německo vyhrálo 2:1), pak následovaly tři souboje v Bundeslize, ve kterých dvakrát uspěla Borussia a jednou její soupeř s Neuhausem v sestavě. Ve dvou z těchto střetnutí nasázel Haaland po dvou brankách, zatímco Neuhaus se netrefil ani jednou. Jedenkrát na sebe oba protivníci narazili také v německém poháru DFB-Pokal. Ve čtvrtfinále ročníku 2020/21 vyhrál Dortmund 1:0. Haaland v těchto pěti duelech odehrál vždy celých 90 minut, Neuhaus jen o čtyři minuty méně. Profimedia.cz

5. Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach) – 446 minut
Proti německému záložníkovi Florianu Neuhausovi se Erling Haaland postavil dosud v pěti zápasech. Jednou to bylo v norském dresu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy jednadvacítek v sezoně 2017/18 (Německo vyhrálo 2:1), pak následovaly tři souboje v Bundeslize, ve kterých dvakrát uspěla Borussia a jednou její soupeř s Neuhausem v sestavě. Ve dvou z těchto střetnutí nasázel Haaland po dvou brankách, zatímco Neuhaus se netrefil ani jednou. Jedenkrát na sebe oba protivníci narazili také v německém poháru DFB-Pokal. Ve čtvrtfinále ročníku 2020/21 vyhrál Dortmund 1:0. Haaland v těchto pěti duelech odehrál vždy celých 90 minut, Neuhaus jen o čtyři minuty méně. | Profimedia.cz

3. - 4. Jonathan Tah (Bayer Leverkusen) – 450 minut  Německý reprezentační stoper Jonathan Tah už něco o Erlingu Haalandovi ví. Odehrál proti němu pět zápasů, ve kterých byli oba borci na hřišti pokaždé od první do poslední minuty. Poprvé to bylo stejně jako v případě Floriana Neuhause v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy jednadvacítek v sezoně 2017/18. V pohárové soutěži na sebe nenarazili, ale už se čtyřikrát setkali v Bundeslize. Bilance je vyrovnaná – dvě vítězství pro Haalandův Dortmund a dvě pro Tahův Bayer. Zatímco šestadvacetiletý zadák se z gólu ve vzájemných zápasech nikdy neradoval, mladý Nor se trefil čtyřikrát. Profimedia.cz
 3. – 4. Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach) – 450 minut  Pět zápasů proti sobě odehráli Erling Haaland a rakouský obránce Stefan Lainer. Norský ostrostřelec v nich nastřílel pět branek a třikrát odcházel ze hřiště jako vítěz. Jednou to bylo ve čtvrtfinále německého poháru DFB-Pokal, v němž Dortmund vyhrál 1:0, dvakrát se podílel na výhře ve třech bundesligových zápasech. Oba protivníci na sebe narazili také v sezoně 2020/21 ve skupinové fázi Ligy národů. Rakušané tehdy porazili Norsko 2:1. O jediný gól seveřanů se tehdy postaral právě Haaland. Profimedia.cz
 2. Robert Lewandowski (Bayern Mnichov) – 459 minut  V šesti zápasech pobíhali dosud společně po hřišti Erling Haaland a Robert Lewandowski – dva z nejvýraznějších kanonýrů současnosti. Čtyřikrát na sebe narazili v bundesligových zápasech a dvakrát ve finále německého poháru DFB-Pokal. Přestože Haaland nastřílel v těchto soubojích pět gólů, polský snajpr byl ještě úspěšnější a trefil se osmkrát. Všechny duely vyzněly vítězně pro Bayern (skóre 17:9). Profimedia.cz
 1. Manuel Neuer (Bayern Mnichov) – 461 minut  Ve stejných zápasech jako s Robertem Lewandoskim se potkal Erling Haaland také s brankářem Manuelem Neuerem. A protože ten byl pokaždé na hřišti od první do poslední minuty, je tak momentálně hráčem, se kterým strávil norský supertalent nejvíc času na hřišti ze všech hráčů. Ve čtyřech z těchto střetnutí se Haaland trefil za Neuerova záda, v jednom utkání to zvládl dokonce dvakrát. Na první vítězství ve vzájemném souboji však stále čeká. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Osudoví protivníci. 5 soupeřů, se kterými strávil Erling Haaland během kariéry nejvíc času na hřišti

Během kariéry může fotbalista nastoupit proti stovkám, ne-li dokonce tisícům hrůčů soupeře. S některými se potká na hřišti jen na pár minut, s jinými na sebe naráží pravidelně a vytrvale v řadě soutěží.

Norský útočník Erling Haaland patří k největším současným talentům světové kopané. Jednadvacetiletý borec se mezi dospělými pohybuje už od svých patnácti let. Přes domácí kluby Bryne a Molde se dostal do rakouského Salcburku a v roce 2020 do současného působiště v Dortmundu. Navzdory svému mládí už toho má za sebou opravdu hodně a některé tváře protihráčů zná téměř detailně, protože se s nimi na hřištích potkává docela často. V následujících kapitolách najdete pět borců, proti kterým odehrál Haaland nejvíc minut v kariéře.