5
Fotogalerie

Ostudný propadák. Pět hráčů Sparty, kteří v derby na půdě Slavie totálně vybouchli

Nedělní derby hráčům Sparty vůbec nevyšlo. Slavia dala doma čtyři góly ještě před přestávkou a ze šlágru ligového kola udělala jednoznačnou záležitost.

Slavii se v posledních týdnech moc nevede. Zato Sparta se zvedala, a tak si brousila zuby taky na vítězství v Edenu. Doma ale jasně vládli sešívaní, kteří zvítězili 4:0.

Sparta derby totálně zpackala. Vybrat pět nejhorších hráčů rudého celku bylo docela složité, zápas totiž nevyšel nikomu, přesto jsme se do toho pustili. Výsledek najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Kovář

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ihned poté, co do Sparty přišel z Manchesteru United, se postavil do základní sestavy. Stal se novou jedničkou a Pražany několikrát podržel, taky jde ale stále vidět, že s týmem není tolik sehraný. Derby mu nevyšlo, ze čtyř střel dostal čtyři góly a bylo po zápase. Příliš nepomáhal ani rozehrávce.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Martin Vitík

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Je nejperspektivnějším ze všech sparťanských stoperů. Letos byl potřetí na place a potřetí se objevil v základní sestavě. Derby mu ale nesedlo. Devatenáctiletý Martin Vitík zavinil první inkasovaný gól Sparty, což jeho výkon ovlivnilo. Jeho parťák, Dán Asger Sørensen, působil o něco jistěji.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Haraslín

Lukáš Haraslín Viking Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čekáte od něj tlak na bránu, velkou aktivitu, taky šance a body. Lukáš Haraslín ale v Edenu nepředvedl vůbec nic, až to skoro vypadalo, že ho zápas nebaví. Pro obranu sešívaných slovenský reprezentant nepředstavoval žádné nebezpečí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Na podzim se jeví jako nejlepší z letních sparťanských posil. Proti Slavii nastoupil na postu desítky, nebyl to ale vůbec dobrý tah. Kryštof Daněk směrem dopředu nepředvedl vůbec nic. Už ve druhé minutě navíc dostal žlutou kartu, ještě před přestávkou šel ze hřiště dolů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Tentokrát byl na hřišti jak Jan Mejdr, tak Tomáš Wiesner, který se postavil před něj na pravý kraj zálohy. Jenže tento tak se Brianu Priskemu vůbec nepovedl. Jejich souhra nefungovala, nerozuměli si. Wiesner nebyl pro domácí vůbec nebezpečný, společně s Daňkem šel dolů už v 39. minutě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud