Karel Plášek (18 let, Kometa)  - Kometu sice opustil Martin Nečas, jenž zamířil do NHL, v Brně však působí několik dalších talentovaných hokejistů, kteří by jednou mohli táhnout první tým. Jedním z nich je teprve osmnáctiletý forvard Karel Plášek, jenž v extralize debutoval už loni a letos dal i první gól. Zatím zasáhl do osmi zápasů, kolik prostoru od trenéra Zábranského ještě dostane? Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Pytlík (17 let, Vítkovice)  - Stály o něj snad všechny přední extraligové kluby. Jaromíra Pytlíka však získaly Vítkovice a sedmnáctiletý útočník si v lednu odbyl extraligovou premiéru. Nadaný forvard, jenž před Vítkovicemi působil ve Žďáru nad Sázavou, v uplynulém ročníku startoval na světovém šampionátu osmnáctek, kde dal gól a přidal nahrávku. Na první letošní extraligový bod ale i po deseti odehraných kolech čeká. Foto: Adolf Horsinka / MAFRA / Profimedia
 Michal Teplý (17 let, Liberec)  - Hodně prostoru dostává i liberecký Michal Teplý. Sedmnáctiletý útočník, jenž se narodil v Havlíčkově Brodě, loni působil v Benátkách nad Jizerou a mládežnických týmem Bílých Tygrů, odkud letos povýšil do áčka. Účastník posledního mistrovství světa osmnáctek má na kontě devět extraligových startů a dvě asistence. Foto: Profimedia.cz
 Jan Myšák (16 let, Litvínov)  - Okolo tohoto jména bylo nedávno docela rušno. Jan Myšák nastoupil v extralize už jako šestnáctiletý a stal se nejmladším hráčem, který kdy hrál extraligu za Litvínov. Dokonce tak překonal rekord legendárního Roberta Reichla. Mladý útočník vlétl na nejvyšší scénu ve velkém stylu a ve dvanácti zápasech posbíral už čtyři body za dva góly a dvě nahrávky. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Ostře sledovaní teenageři. 5 mladých hráčů, kteří pravidelně hrají v extralize

Nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy je Marek Kvapil. V horních patrech sledované statistiky se drží i zkušený Milan Gulaš, Petr Vrána či Zbyněk Irgl. Prosazují se však i nadějní mladíci.

Mládí vpřed? To je heslo, kterým se extraligové kluby tak úplně neřídí. I v elitní hokejové soutěži však působí pár mladíků, kteří dostávají hodně prostoru a jejichž výkony se vyplatí sledovat. Jména pěti ostře sledovaných teenagerů, kteří o sobě dávají vědět, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Galvas (19 let, Olomouc)

Jakub Galvas Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Jeden z nejvýraznějších extraligových talentů. Devatenáctiletý bek, kterého v draftu roku 2017 získalo Chicago, nastupuje v nejvyšší soutěži už třetím rokem. Loni si dokonce odbyl premiéru v reprezentaci, kterou ozdobil i prvním gólem. Do kádru pro mistrovství světa se sice nedostal, letos by se ale měl objevit v národním týmu znovu. Patří k pilířům olomoucké obrany, v dosavadních 12 zápasech si připsal tři kanadské body za gól a dvě nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Karel Plášek (18 let, Kometa)

Karel Plášek Kometa.jpg

Kometu sice opustil Martin Nečas, jenž zamířil do NHL, v Brně však působí několik dalších talentovaných hokejistů, kteří by jednou mohli táhnout první tým. Jedním z nich je teprve osmnáctiletý forvard Karel Plášek, jenž v extralize debutoval už loni a letos dal i první gól. Zatím zasáhl do osmi zápasů, kolik prostoru od trenéra Zábranského ještě dostane?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaromír Pytlík (17 let, Vítkovice)

Jaroslav Pytlík Adolf Horsinka  MAFRA  Profimedia.jpg

Stály o něj snad všechny přední extraligové kluby. Jaromíra Pytlíka však získaly Vítkovice a sedmnáctiletý útočník si v lednu odbyl extraligovou premiéru. Nadaný forvard, jenž před Vítkovicemi působil ve Žďáru nad Sázavou, v uplynulém ročníku startoval na světovém šampionátu osmnáctek, kde dal gól a přidal nahrávku. Na první letošní extraligový bod ale i po deseti odehraných kolech čeká.

Foto: Adolf Horsinka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Teplý (17 let, Liberec)

Michal Teplý Liberec.jpg

Hodně prostoru dostává i liberecký Michal Teplý. Sedmnáctiletý útočník, jenž se narodil v Havlíčkově Brodě, loni působil v Benátkách nad Jizerou a mládežnických týmem Bílých Tygrů, odkud letos povýšil do áčka. Účastník posledního mistrovství světa osmnáctek má na kontě devět extraligových startů a dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Myšák (16 let, Litvínov)

Jan Myšák Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Okolo tohoto jména bylo nedávno docela rušno. Jan Myšák nastoupil v extralize už jako šestnáctiletý a stal se nejmladším hráčem, který kdy hrál extraligu za Litvínov. Dokonce tak překonal rekord legendárního Roberta Reichla. Mladý útočník vlétl na nejvyšší scénu ve velkém stylu a ve dvanácti zápasech posbíral už čtyři body za dva góly a dvě nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud