Třicetiletý americký útočník strávil uplynulou sezonu v Salcburku, v jehož barvách posbíral dohromady i s play-off 61 bodů. To je hodně slušná vizitka. Jaké další úspěchy má už za sebou? To se dozvíte v následujících kapitolách.
Osmička draftu

V roce 2006 se jedničkou draftu NHL stal Erik Johnson. Až za ním šli na řadu Jordan Staal, Jonathan Toews, Nicklas Bäckström či Phil Kessel. Z českých hokejistů nejlépe dopadl Michael Frolík, který se dočkal jako desátý v pořadí. Osmičkou draftu se tehdy stal Mueller, na něhož ukázal Phoenix.
Foto: Profimedia.cz
Téměř 300 zápasů v NHL

Mueller v dresu Coyotes debutoval v ročníku 2007/08, během něhož odehrál 81 zápasů a posbíral v nich 54 kanadských bodů. Tak dobrou sezonu však už nezažil, po dvou a půl letech odešel do Colorada a v ročníku 2013/14 to zkoušel na Floridě. Pak zamířil do Evropy. V NHL odehrál celkově 297 zápasů a posbíral v nich 160 (63+97) kanadských bodů.
Foto: Profimedia.cz
Nováček měsíce

Premiérová Muellerova sezona v NHL byla vážně vydařená. V základní části vynechal jediné utkání, vstřelil 22 branek a přidal 32 asistencí. V lednu byl dokonce vyhlášen nejlepším nováčkem soutěže.
Foto: Profimedia.cz
Zlato z Česka

V roce 2008 si odbyl premiéru na mistrovství světa. Startoval i o šest let později v Minsku, kde pouť Američanů skončila po čtvrtfinálovém boji s českým týmem. Seniorskou medaili nezískal, zato s osmnáctkou bral na šampionátu, který se v roce 2005 konal v Česku, zlato. O dva roky později byl členem bronzového juniorského výběru na mistrovství světa ve Švédsku.
Foto: Profimedia.cz
Nejlepší střelec

Uplynulou sezonu hrál za Salcburk, předtím působil v Malmö a dva roky strávil v Klotenu. Hned první ročník ve švýcarské lize mu vyšel na výbornou a v základní části posbíral 46 kanadských bodů. Díky 24 vstřeleným gólům se dokonce stal nejlepším kanonýrem soutěže.
Foto: Profimedia.cz