Opravdové osobnosti. 3 šampioni Stanley Cupu, kteří hrají v české extralize

Česká extraliga je plná hokejových osobností. Jsou mezi nimi i tři šampioni Stanley Cupu.

V minulé sezoně získalo Stanley Cup Colorado s Pavlem Francouzem, ve dvou předešlých letech slavila Tampa Bay s Janem Ruttou a Ondřejem Palátem. Všichni tři působí působí v zámoří, v extralize však jsou jiní tři hráči, kteří zvedli slavný pohár nad hlavu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Jaromír Jágr (Rytíři Kladno)

Jaromír Jágr 22 Radim Strachoň  MAFRA  Profimedia.jpg

Kladenský majitel oslavil minulý měsíc 51 let, stále však hraje. Aktuálně tedy ne, Rytíři totiž čekají na barážového soupeře, na bitvu o udržení extraligy ale Jaromír Jágr bude připraven. V letošním extraligovém ročníku zasáhl do 26 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal devět asistencí. Stanley Cupy bral legendární útočník v letech 1991 a 1992, v obou případech s Pittsburghem. Finále NHL si zahrál ještě v roce 2013 s Bostonem, tehdy ale na vítězství nedosáhl.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michael Frolík (Bílí Tygři Liberec)

Michael Frolík Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia (2).jpg

Boston ve finále Stanley Cupu v roce 2013 nestačil na Chicago. Tedy na tým, ve kterém tehdy působil Michael Frolík, jenž v play-off pomohl k triumfu deseti body. Poté hrával ještě za Winnipeg, Calgary, Buffalo či Montreal. Loni působil ve Švýcarsku a teď se rve v extraligovém play-off za Liberec. Pětatřicetiletý útočník patří k oporám Bílých Tygrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Michal Kempný (Sparta Praha)

Michal Kempný Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Narodil se o rok dříve, než Jaromír Jágr získal svůj první Stanley Cup. Michal Kempný odešel do NHL přes Kometu a ruský Omsk. V zámoří začínal v Chicagu, odkud v průběhu ročníku 2017/18 odešel do Washingtonu, se kterým hned vybojoval Stanley Cup. V Capitals ale později o svou pozici přišel, a když se na startu sezony neprosadil ani v Seattlu, tak zamířil do Sparty. Dvaatřicetiletý bek a bronzový medailista z posledního šampionátu se ihned zařadil mezi nejlepší obránce soutěže.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud