Opory v ohrožení. 5 hráčů Slavie, kteří jsou na hraně základu a lavičky

Slavia mohutně zbrojí, pokusí se proniknout do Ligy mistrů a bude útočit na obhajobu titulu. Do Edenu přišly hvězdy evropského formátu, které výrazně zamíchají složením základní sestavy.

Untitled 2.jpg

Jiří Bílek, Ruslan Mingzov, Jasmin Sčuk či Stanislav Tecl budou mít ještě těžší pozici než na jaře. Do základní sestavy Slavie teď vede dlouhá cesta. O své místo se začínají bát i některé další opory z minulého ročníku. Jména pěti hráčů, kteří balancují na hraně sestavy a lavičky náhradníků, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Slavistická osa? Podle bosse Tvrdíka bude vypadat následovně – Deli, Hušbauer a Škoda. Zatímco stoper z Pobřeží slonoviny a reprezentační kanonýr mají místa (prozatím) jistá, Josef Hušbauer musí zbystřit. Klíčový záložník uplynulé sezony sice stále patří do základní sestavy, konkurence na jeho post je však obrovská. O místo se hlásí Ruslan Rotaň, Jakub Hromada či Marko Alvir.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Plnil roli žolíka, v základní sestavě byl jedenáctkrát, přesto zvládl nastřílet 12 ligových branek. V Edenu zastával hodně důležitou funkci a věřil, že si vybojuje více prostoru. Toho se mu ale zřejmě nedostane, Slavia totiž získala několik ofenzivních posil, pravděpodobně bude hrát na jediného útočníka Milana Škodu, ke kterému ještě shání parťáka. Muris Mešanovič bude muset být trpělivý.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Michael Ngadeu Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

V premiérovém ročníku ve Slavii odehrál 26 zápasů a vstřelil v nich sedm branek. Role kamerunského reprezentanta byla naprosto klíčová, na jaře si nicméně vybral i slabší chvilky a teď musí bojovat o místo.

Do přípravy se navíc připojí až ve druhém červencovém týdnu a o místo se výrazně hlásí Tomáš Souček. Nebylo by překvapením, kdyby Michael Ngadeu Ngadjui začal mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Sýkora

Jan Sýkora  Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ihned po svém zimním příchodu do Slavie z Liberce zaujal místo u pravé lajny, od které motal hlavy soupeřů a připravoval gólové akce spoluhráčům. Úvod slávistického angažmá měl výborný, potkal ho však i výpadek formy. V sešívaném dresu odehrál 11 zápasů a dal dvě branky, nyní bude muset o místo hodně bojovat.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Slávistický odchovanec je od roku 2012 pevnou součástí základní sestavy Slavie. Jaromír Zmrhal se dostal i do reprezentace a stal se důležitým článkem Jarolímovy družiny.

V uplynulém ročníku zasáhl do všech zápasů a vstřelil sedm branek, zejména s příchodem Dannyho mu ale vzrostla konkurence. O místo v sestavě si to nejspíš rozdá se Sýkorou.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud