Vladimír Coufal - V Edenu je pouze rok, přesto si stihl získat srdce slávistických fanoušků. Bývalý kapitán Liberce odváděl parádní výkony na pravém kraji hřiště a k titulu pomohl i třemi vstřelenými góly a dvěma nahrávkami. Slavia se jej po roce určitě nebude chtít vzdát, na druhou stranu, v zákulisí se nahlas hovoří o příchodu Tomáše Holeše z Jablonce, který nastupuje na stejném postu jako šestadvacetiletý Vladimír Coufal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Simon Deli - Další z pilířů základní sestavy, o který by ve Slavii přišli jen neradi. Na druhou stranu, Simon Deli toho v Edenu dokázal hodně a další posun si zaslouží. Už dříve okolo něj kroužilo například Marseille a další zájemci se brzy určitě ozvou. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Masopust - Ofenzivně laděný pravý záložník je v Edenu teprve půl roku a není příliš pravděpodobné, že by ze Slavie odešel. Na druhou stranu, během jarního tažení Evropskou ligou i domácí soutěží musel zahraniční kluby určitě zaujmout. Šestadvacetiletý Lukáš Masopust hraje v životní formě, v jedenácti duelech dal šest branek a dostal se i do reprezentace. Ve Slavii teď má neotřesitelnou pozici. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Michael Ngadeu - Také o Michaela Ngadea je v zahraničí zájem. Ve Slavii totiž odehrál další dobrou sezonu a parádními výsledky se prezentoval na domácí i evropské úrovni. Okolo osmadvacetiletého kamerunského reprezentanta už dříve kroužily kluby z Anglie či Francie, dokáže ho Slavia ještě udržet? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Opory Slavie v kurzu. Toto je 6 hráčů z Edenu, o které může být v zahraničí velký zájem

Slavia letos došla do čtvrtfinále Evropské ligy, ve které dokázala potrápit Chelsea. Navíc vládla ve Fortuna lize, v níž předváděla suverénně nejlepší výkony. Není divu, že o několik hráčů je na přestupovém trhu zájem.

Slavia rozhodně nechce oslabovat. Vedení klubu věří, že všechny opory udrží a navíc ještě získá zajímavé posily. O několik hráčů sešívané kabiny však na přestupovém trhu bude zájem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii získal druhý titul a z osobního hlediska odehrál zřejmě nejlepší sezonu v kariéře. Vládl na levém kraji sešívané obrany, zasáhl do 29 zápasů, v nichž dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Velmi dobré výkony předváděl i v Evropské lize a nebylo by žádným překvapením, kdyby na něj do Edenu přilétla nějaká zajímavá nabídka.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Edenu je pouze rok, přesto si stihl získat srdce slávistických fanoušků. Bývalý kapitán Liberce odváděl parádní výkony na pravém kraji hřiště a k titulu pomohl i třemi vstřelenými góly a dvěma nahrávkami. Slavia se jej po roce určitě nebude chtít vzdát, na druhou stranu, v zákulisí se nahlas hovoří o příchodu Tomáše Holeše z Jablonce, který nastupuje na stejném postu jako šestadvacetiletý Vladimír Coufal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Simon Deli

Simon Deli kapitán Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další z pilířů základní sestavy, o který by ve Slavii přišli jen neradi. Na druhou stranu, Simon Deli toho v Edenu dokázal hodně a další posun si zaslouží. Už dříve okolo něj kroužilo například Marseille a další zájemci se brzy určitě ozvou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia gól Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ofenzivně laděný pravý záložník je v Edenu teprve půl roku a není příliš pravděpodobné, že by ze Slavie odešel. Na druhou stranu, během jarního tažení Evropskou ligou i domácí soutěží musel zahraniční kluby určitě zaujmout. Šestadvacetiletý Lukáš Masopust hraje v životní formě, v jedenácti duelech ve Slavii dal šest branek a dostal se i do reprezentace. V Edenu teď má neotřesitelnou pozici.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michael Ngadeu

Michael Ngadeu.jpg

Také o Michaela Ngadea je v zahraničí zájem. Ve Slavii totiž odehrál další dobrou sezonu a parádními výsledky se prezentoval na domácí i evropské úrovni. Okolo osmadvacetiletého kamerunského reprezentanta už dříve kroužily kluby z Anglie či Francie, dokáže ho Slavia ještě udržet?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Souček

Tomáš Souček derby Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Edenu dělají vše pro to, aby Tomáš Souček ve Slavii zůstal. Bude to ale nesmírně složité. Nejlepší hráč ligy a opora české reprezentace je totiž v kurzu. Okolo čtyřiadvacetiletého záložníka, jenž letos v lize posbíral 18 (12+6) bodů, už kroužily kluby z Itálie, Německa a nedávno také Fenerbahce či Spartak Moskva. Jeho kroky by však měly vést spíše na západ.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud