Opory Sigmy na odchodu. 5 hráčů Olomouce, kteří mohou posílit konkurenci

Společně s Baníkem se před sezonou vrátila do ligy, ale zatímco Ostrava bojuje o ligové přežití, Sigma ještě stále útočí na třetí pozici. Za úspěch se ale platí a Olomouc po sezoně může přijít o některé opory.

Bez názvu1.jpg

Sigma měla před sezonou jasný cíl – pohodovou záchranu. Už na podzim ale Hanáci bavili ligu a aktuálně jsou pátí. V zimě olomouckou kabinu opustil Tomáš Chorý, jenž zamířil do Plzně, a po sezoně ho mohou následovat další. Jména pěti opor, o které bude zájem, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Václav Jemelka

Václav Jemelka 2.jpg

Dvaadvacetiletý Václav Jemelka hraje svou první ligovou sezonu, na elitní scénu ale vlétl se vší parádou a je jedním z nejlepších obránců soutěže. V zimě ho lákal Feyenoord a už nyní je okolo něj znovu rušno. Podle všech zákulisních informací má nakročeno do Sparty.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Kalvach

Lukáš Kalvach.jpg

Je nenápadný, ale velmi platný. Dvaadvacetiletý defenzivní štít je v kurzu a sledují ho všechny elitní kluby. Velký zájem má o Lukáše Kalvacha hlavně Plzeň, která se připravuje na boje v Lize mistrů. Mohl by být náhradou za jednoho z dvojice Patrik Hrošovský a Tomáš Hořava.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Šimon Falta

Šimon Falta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šimon Falta měl parádní vstup do sezony. Na podzim patřil k nejlépe hodnoceným záložníkům ligy a nakoukl i do reprezentace. Pravidelně nastupuje i na jaře a elitní ligové kluby o něm moc dobře ví. Pětadvacetiletý středopolař má na kontě tři góly a stejný počet asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

David Houska

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník s reprezentačními zkušenostmi patří ke klíčovým hráčům hanácké družiny. David Houska se letos trefil pětkrát a navrch přidal čtyři asistence. Olomouc by o něj přišla jen nerada, dobře ale ví, že to bude složité. Údajně ho vábí Plzeň.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jakub Plšek

Jakub Plšek.jpg

V posledních pěti zápasech dal tři góly, celkově jich má na kontě už devět. Navrch přidal pět nahrávek a v současné době je jedním z nejlepších ligových záložníků. Okolo čtyřiadvacetiletého Jakuba Plška krouží Plzeň, hráčova cena se ale může vyšplhat až na 25 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud