Opory na odchodu. 5 hráčů, kteří po sezoně mohou opustit Zlín

Chyběly jim dva body. Bylo to těsné, ale hokejisté PSG Zlín si místo vyřazovacích bojů zahrají play-out. Jak na to zareaguje vedení klubu? Nastanou změny, které se možná dotknou i pětice klíčových hráčů.

Bez názvu.jpg

Zlínští jsou zvyklí bojovat v play-off, hrát o titul, který už dvakrát získali. Letos se ale tým z Baťova města do boje o pohár neprotlačil, v průběhu sezony přišel o trenéra Rostislava Vlacha a dají se čekat i další změny. Jména pěti veledůležitých hráčů, o které Zlín může přijít, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts.jpg

Lotyšský útočník se objevil ve Zlíně v průběhu loňské sezony a jeho příchod se ihned ukázal být trefou do černého. Šestadvacetiletý Roberts Bukarts dal v 36 zápasech 19 branek, přidal 12 asistencí a dalších sedm bodů posbíral v play-off.

V aktuální sezoně si účastník čtyř světových šampionátů vedl ještě lépe a k 19 gólům přidal 18 nahrávek. Je však otázkou, co s ním bude dál. V KHL jeho práva vlastní Dinamo Riga a Bukarts by se odchodu zřejmě nebránil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petr Holík

Petr Holík.jpg

Několikrát usiloval o účast na mistrovství světa, do konečné nominace se ale nikdy nevešel. Letos má další šanci. Pětadvacetiletý Petr Holík si v šesti zápasech připsal dvě branky, přidal dvě asistence a trenér Jandač s ním musel být spokojen. Extraligu hraje už od ročníku 2010/11 a je klíčovým hráčem zlínského týmu, což letos dokázal 35 (16+19) kanadskými body. Další by měl sbírat v KHL, která je údajně jeho prioritou.

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 4 / 6

Libor Kašík

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Libor Kašík vychytal zlínskému týmu v sezoně 2013/14 titul, k němuž pomohl parádními výkony. V základní části i play-off měl vyšší než 93% úspěšnost zákroků. Stále si udržuje nadstandardní výkonnost, a i když se Zlínu nedaří, tak na Kašíka je vždy spolehnutí. Nevycítí ale čas k odchodu? Je mu 24 let, v prvním týmu se drží už pátou sezonu a určitě by se nebránil zahraniční misi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Oldrich Kotvan

Oldrich Kotvan.jpg

Šestadvacetiletý slovenský obránce se objevil ve Zlíně v sezoně 2012/13 a jeho výkonnost šla rok od roku nahoru. Letos si připsal dvacet (8+12) kanadských bodů a stanovil si nové osobní maximum. Po sezoně mu však končí smlouva a je otázkou, co s ním bude dál. Bude pokračovat v Baťově městě, nebo odejde jinam?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Robert Říčka

Robert Říčka.jpg

Opora na odchodu. Robert Říčka přišel do Zlína před dvěma lety z prvoligového Havířova a rychle se zařadil mezi stálé členy elitních formací. Loni sedmadvacetiletý útočník posbíral v základní části 24 bodů, letos dal jedenáct branek, přidal osm asistencí a odbyl si i reprezentační premiéru. Tím se ale jeho zlínská mise nejspíš uzavře, končí mu smlouva a podle informací portálu iSport.cz má namířeno do Sparty.

Foto: Profimedia.cz 

Doporučujeme

Články odjinud