Opory, které netáhly. 4 Češi, od nichž se v úvodním zápase EURA čekalo víc

Věřili si. Čekali, že Němce potrápí, chtěli je obrat o body. Čeští fotbalisté ale dostali v úvodním klání EURA dva laciné góly, sami nevstřelili žádný a dostali se do těžké pozice. Navíc se nedařilo klíčovým hráčům týmu.

Čeští fotbalisté nebyli v utkání s Německem favorité, soupeře se ale nebáli a chtěli ho překvapit. K tomu však potřebovali stoprocentní výkony klíčových hráčů, které se bohužel nedostavily. Jména čtyř opor, kterým úvodní klání nesedlo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michael Lüftner

Michael Luftner.jpg

Třiadvacetiletý stoper po příchodu do Slavie vyšoupl ze základní sestavy kapitána Jiřího Bílka, na hřišti nechyběl ani minutu, oslavil s týmem titul a přestoupil do dánské Kodaně. Čekalo se, že si pohodu přenese i do reprezentace, měl být lídrem a dirigentem zadních řad, utkání mu ale příliš nesedlo. Působil nejistě, kazil rozehrávku, Němce nestíhal. Mladší kolega ze stoperské dvojice Stefan Simič byl lepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Václav Černý

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V přípravě dal hattrick Slovákům a čeští fanoušci se těšili na jeho rychlé akce podél pravé lajny. Václav Černý se ale téměř k ničemu nedostal a po 72. minutách šel ze hry. Čekalo se od něj víc, možná se na něm projevilo, že nenastupuje v prvním týmu Ajaxu. Zabere proti Italům?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jakub Jankto

Jakub Jankto2.jpg

Zabydlel se v prvním týmu Udinese, v uplynulé sezoně Serie A dal pět branek, podepsal novou smlouvu a nastupuje i v seniorské reprezentaci. Mezi lvíčaty měl být jedním z lídrů, proti Němcům byl ale téměř neviditelný. Stejně jako Černý musel vypomáhat defenzivě, přesto se od něj směrem dopředu čekalo víc. V ofenzivě nepředvedl téměř nic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Patrik Schick

Patrik Schick Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Největší hvězda týmu, postrach pro obrany soupeřů. Což o to, Patrik Schick se rval s německými beky, získal hodně balonů, hlavní cíl ale nesplnil. Přestože měl velké šance ke vstřelení gólu, pálil mimo a síť soupeře nerozvlnil. Němci byli produktivnější, proto berou tři body.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud