Tomáš Digaňa (Slovensko, SFC Opava)  Slovenský brankářský talent Tomáš Digaňa se objevil v české nejvyšší soutěži teprve letos v lednu, kdy přestoupil z Dubnice do Opavy. Třiadvacetiletý gólman stihl od té doby odchytat dvě ligová utkání a v obou udržel čisté konto. Profimedia.cz
 Pavol Bajza (Slovensko, 1. FC Slovácko)  Loni v létě získalo Slovácko jako volného hráče slovenského gólmana Pavola Bajzu. Devětadvacetiletý světoběžník toho má poměrně hodně za sebou. Jako talentovaný mladík odešel v roce 2012 z Dubnice do italské Parmy, později byl hráčem Crotone, dánského Vejle či kyperského Olympiakosu Nikósie. Ve Slovácku plní roli dvojky a v aktuálním ročníku odchytal na podzim šest utkání. Od poloviny prosince se však mezi tyče v ligovém zápase nedostal. Profimedia.cz
 Matúš Macík (Slovensko, Sigma Olomouc)  Sedmadvacetiletý Matúš Macík je nováčkem v české nejvyšší soutěži. Letos v lednu přišel do Olomouce ze slovenského Ružomberoku. Na první minuty v tuzemské nejvyšší soutěži však zatím stále čeká. Profimedia.cz
 Viktor Budinský (Slovensko, Baník Ostrava)  Slovenský gólman Viktor Budinský se zkoušel prosadit ve Spartě, první ligovou šanci ale dostal až v Bohemians 1905. V sezoně 2018/19 odchytal jeden zápas za Baník, kde pak v dalším ročníku dokonce dostával víc šancí než zkušenější Jan Laštůvka. V aktuální sezoně však nezasáhl do žádného utkání a momentálně je na marodce. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Opory i náhradníci. Toto je 7 zahraničních brankářů, kteří působí ve Fortuna lize

Nejlepším brankářem dosavadního průběhu Fortuna ligy je slávistický Ondřej Kolář, který vychytal už tucet čistých kont. Vidět jsou ale i cizinci mezi tyčemi.

slide-slovenští brankáři.jpg

Na soupiskách ligových týmů aktuálně figuruje sedm brankářů se zahraničním pasem. Kteří to jsou? A kolik dostávají prostoru? To se dozvíte v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 8

Tomáš Digaňa (Slovensko, SFC Opava)

Tomáš Digaňa.jpg

Slovenský brankářský talent Tomáš Digaňa se objevil v české nejvyšší soutěži teprve letos v lednu, kdy přestoupil z Dubnice do Opavy. Třiadvacetiletý gólman stihl od té doby odchytat dvě ligová utkání a v obou udržel čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavol Bajza (Slovensko, 1. FC Slovácko)

Pavol Bajza.jpg

Loni v létě získalo Slovácko jako volného hráče slovenského gólmana Pavola Bajzu. Devětadvacetiletý světoběžník toho má poměrně hodně za sebou. Jako talentovaný mladík odešel v roce 2012 z Dubnice do italské Parmy, později byl hráčem Crotone, dánského Vejle či kyperského Olympiakosu Nikósie. Ve Slovácku plní roli dvojky a v aktuálním ročníku odchytal na podzim šest utkání. Od poloviny prosince se však mezi tyče v ligovém zápase nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Matúš Macík (Slovensko, Sigma Olomouc)

Matúš Macík.jpg

Sedmadvacetiletý Matúš Macík je nováčkem v české nejvyšší soutěži. Letos v lednu přišel do Olomouce ze slovenského Ružomberoku. Na první minuty v tuzemské nejvyšší soutěži však zatím stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Viktor Budinský (Slovensko, Baník Ostrava)

Viktor Budinský.jpg

Slovenský gólman Viktor Budinský se zkoušel prosadit ve Spartě, první ligovou šanci ale dostal až v Bohemians 1905. V sezoně 2018/19 odchytal jeden zápas za Baník, kde pak v dalším ročníku dokonce dostával víc šancí než zkušenější Jan Laštůvka. V aktuální sezoně však nezasáhl do žádného utkání a momentálně je na marodce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Patrik Le Giang (Slovensko, Bohemians 1905)

Patrik Le Giang Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý slovenský gólman s vietnamskými kořeny odchytal v sezoně 2017/18 sedmnáct zápasů za Karvinou. Ve slezském týmu plnil Patrik Le Giang roli jedničky, po sezoně se ale vydal vstříc novému angažmá a posílil Bohemians 1905, kde si také vybojoval stálé místo mezi tyčemi. V aktuálním ročníku vychytal už osm nul.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Florin Nita (Rumunsko, Sparta Praha)

Florin Nita.jpg

Rumunský reprezentant Florin Nita přišel na Letnou v polovině sezony 2017/18 a od té doby patří k oporám rudého týmu. V aktuálním ročníku třiatřicetiletý gólman dostal 14 branek ve 14 zápasech a sedmkrát vychytal čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Matej Rakovan (Slovensko, Fastav Zlín)

Matej Rakovan Zlín Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Současnou jedničkou Zlína je Stanislav Dostál. Slovák Matej Rakovan, jenž dříve působil i v Jihlavě či Slavii, zatím zůstává jen mezi náhradníky. V aktuálním ročníku zasáhl jen do jediného utkání.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud