Opačná tvář bohatého mistra. 3 odchovanci, kteří bojují o místo ve Slavii

Opačná tvář bohatého mistra. 3 odchovanci, kteří bojují o místo ve Slavii

Opačná tvář bohatého mistra. 3 odchovanci, kteří bojují o místo ve Slavii

Slavia v létě získala už devět nových hráčů v čele s Dannym, dokonce se spekulovalo o příchodu Emannuela Adebayora a vyloučeny nejsou ještě další posily. Fanoušci jsou nadšení, zároveň se ale ptají, co bude s klubovými odchovanci.

Untitled 2.jpg

Dostat se do sestavy Slavie letos bude ještě těžší než v minulé sezoně. Jaroslav Šilhavý přesto chce sázet na Milana Škodu či Josefa Hušbauera. Horší už to je ale se slávistickými odchovanci. Ti jsou v Edenu aktuálně jen tři. Jejich jména a vyhlídky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Berkovec

Martin Berkovec.jpg

Martin Berkovec nahradil ve čtvrtém kole Jiřího Pavlenku, nastoupil i v dalším duelu na půdě Plzně, dostal však tři góly a od té doby už zůstal jen mezi náhradníky. V zimě zamířil na hostování do Bohemians 1905, kde s nimi byli spokojeni.

Teď se osmadvacetiletý gólman vrátil do Edenu, ve Slavii ale zřejmě chytat nebude. Pavlenka sice míří do Brém, „sešívaní" však přivedli Jana Laštůvku a mají k dispozici Přemysla Kováře. Pro Berkovce už v týmu není místo...

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Během premiérové ligové sezony se stal objevem slávistické sestavy, v ročníku 2015/16 byl v 29 zápasech v základní sestavě a do statistik se zapsal sedmi vstřelenými góly. Na podzim ale nastoupil jen sedmkrát a v zimě odešel na hostování do Liberce. To mu sedlo na výbornou, dostal se do skvělé formy, dokonce si vybojoval místo v reprezentační sestavě a odehrál zápasy proti Belgii a Norsku.

Následně odjel na EURO jednadvacítek, na kterém byl jedním z nejlepších hráčů českého týmu. Ve Slavii s jeho službami znovu počítají, je však otázkou, zda si dvaadvacetiletý záložník vybojuje místo mezi vyvolenými.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Třiadvacetiletý reprezentační záložník debutoval v nejvyšší soutěži už v roce 2012. Od té doby je stabilním členem základní sestavy Slavie, za kterou loni odehrál všech 30 zápasů. Dlouho měl neotřesitelnou pozici, v závěru jara ale dvakrát vypadl ze základu a o své místo bude muset bojovat i nyní. Jaromíra Zmrhala chtěly dříve kluby z Ruska, spekulovalo se také o další ligách, krajní záložník ale zůstává v Edenu. Prozatím.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud