Olympijské senzace. 5 hráčů, kteří dovedli Němce k historickému stříbru

Olympijský turnaj je minulostí, znovu se naplno rozjely evropské soutěže, ovšem o úspěchu, kterého dosáhli němečtí hokejisté, se bude ještě dlouho mluvit. Stejně jako o hráčích, kteří naše západní sousedy dovedli ke stříbru.

Němci nejprve v předkole vyřadili Švýcary, pak senzačně zdolali Švédy, v semifinále odstranili z cesty Kanadu a byli jen pár vteřin od zisku zlatých medailí. Přestože nakonec padli v prodloužení finálové bitvy s Ruskem, postarali se o prvotřídní senzaci. Jména pěti hráčů, kteří na ní mají nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Danny aus den Birken

Danny aus den Birken.jpg

Do All-Star týmu se sice dostal Rus Vasilij Košečkin, nejlepším gólmanem turnaje byl ale vyhlášen jeho finálový sok Danny aus den Birken. Třiatřicetiletý brankář Mnichova startoval na čtyřech světových šampionátech, až nyní ale dosáhl na pořádný úspěch. I když statistiky nepatřil mezi úplnou elitu, Němce mnohokrát podržel a na stříbru má lví podíl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrick Hager

Patrick Hager.jpg

Nejproduktivnější německý hráč a pátý nejproduktivnější hokejista celého turnaje. Devětadvacetiletý Patrick Hager, který startoval už na šesti světových šampionátech, dal tři góly a přidal čtyři asistence. Mimo jiné se prosadil i v semifinále a nikoho by nepřekvapilo, kdyby by sezoně opustil Mnichov, kam v létě přišel z Kolína.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Frank Hordler

Frank Hordler.jpg

Třiatřicetiletý Frank Hordler byl nejproduktivnějším německým obráncem na turnaji. Zkušený bek, který celou kariéru spojil s Eisbärenem Berlin, startoval už na osmi světových šampionátech, pod olympijskými kruhy hrál ale poprvé. Patřil k nejzkušenějším hráčům Německa, kterému ke stříbru pomohl gólem a dvěma nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Kahun

Dominik Kahun.jpg

Narodil se v Plané, už jako malý se s rodiči přestěhoval do Německa a hokejově se začal rozvíjet v zemi našich západních sousedů. Před dvěma lety debutoval na mistrovství světa, loni už na šampionátu posbíral sedm kanadských bodů a na olympiádě patřil k nejlepším hráčům svého týmu. V sedmi zápasech dal dva góly, přidal tři nahrávky, dokonce se prosadil i ve finále, jeho gól ale na zlato nestačil. Zůstane se sezoně dvaadvacetiletý útočník v Mnichově, nebo zamíří jinam?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Frank Mauer

Frank Mauer.jpg

Hodně dobrý turnaj odehrál také Frank Mauer. Devětadvacetiletý útočník, který hrál na třech světových šampionátech, dal na olympiádě jeden gól a přidal tři nahrávky. V semifinále zvyšoval už na 3:0, jednu asistenci si připsal i ve finále. Produktivní je letos také v dresu Mnichova a k důležitým článkům sestavy by měl patřit i na šampionátu v Dánsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud