Fotbalová Fortuna liga má za sebou teprve jedno kolo a na veškeré spekulace je ještě brzo. Přesto už se dá „najít“ pár trenérů, pod nimiž by se brzy mohla začít viklat židle.  Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Fotbalová Fortuna liga má za sebou teprve jedno kolo a na veškeré spekulace je ještě brzo. Přesto už se dá „najít“ pár trenérů, pod nimiž by se brzy mohla začít viklat židle. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

 David Horejš - Dynamo se na prvoligovou mapu vrátilo po čtyřech letech strávených v první lize. Cílem Českých Budějovic je záchrana, k tomu však musí zvládat zápasy s papírově stejně silnými soupeři. Jenže jihočeský tým hned v úvodním kole nestačil doma na Opavu. Šanci na reparát má na Slovácku, pak doma hostí Spartu a Jablonec. Uvidíme, jak si dvaačtyřicetiletý David Horejš a jeho družina povedou. Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
 Václav Jílek - Třiačtyřicetiletý kouč přišel do Sparty v létě z Olomouce a na Letné podepsal smlouvu na tři roky. Sparťanské vedení mu tím dalo jasný signál, že mu důvěřuje a bude trpělivé. Jenže nároky pražského klubu jsou vysoké a trpělivost není věčná. Pražanům příliš nevyšla příprava a selhali i v úvodním ligovém kole proti Slovácku, které favorita porazilo 2:0. Na pozici Václava Jílka se zatím nic nemění a po jedné porážce ho nikdo odvolávat nebude, pokud se však nechce dostat ještě pod větší tlak, tak by svou družinu měl rychle zvednout. Jinak si zadělá na malér. Foto: Profimedia.cz
 Roman Nádvorník - Loni byl během podzimu odvolán z Karviné, aby na jaře zachránil ligu v Příbrami. Roman Nádvorník náročný úkol splnil, letos ho však čeká stejná mise. Příbram zřejmě bude hrát ve spodních patrech tabulky, je však otázkou, kolik bude sbírat bodů. V prvním zápase Nádvorníkovi svěřenci remizovali 1:1 s Teplicemi, teď je čekají důležité bitvy v Opavě a s Bohemians 1905. Pokud je Příbram zvládne, Pivarníkova pozice bude dobrá, v opačném případě se pod ním ale může začít třást židle. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Bohumil Pánik - Loni na podzim patřili k největším překvapením ligy, jenže poté se mašina jménem Baník zadrhla. Přesto Ostrava hrála až do posledního kola o pohárovou Evropu, do níž nakonec postoupila Mladá Boleslav. V kuloárech už se několikrát spekulovalo o konci trenéra Bohumila Pánika, ten však dostal důvěru a v Baníku pokračuje. Jenže hned v úvodním kole Ostrava doma nestačila na Liberec a teď ji čeká derby v Karviné. Další nezdar? To už by byl průšvih. Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Ohrožené zboží. Toto je 5 trenérů Fortuna ligy, kteří jako první mohou dostat padáka

Fotbalová Fortuna liga má za sebou teprve jedno kolo a na veškeré spekulace je ještě brzo. Přesto už se dá „najít“ pár trenérů, pod nimiž by se brzy mohla začít viklat židle.

Bez názvu1.jpg

Jindřich Trpišovský ze Slavie nebo plzeňský kouč Pavel Vrba mají svá místa zatím jistá. Pozice některých jiných trenérů ale brzy může začít být ohrožena. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Horejš

David Horejš Milan Malíček Právo Profimedia.jpg

Dynamo se na prvoligovou mapu vrátilo po čtyřech letech strávených v první lize. Cílem Českých Budějovic je záchrana, k tomu však musí zvládat zápasy s papírově stejně silnými soupeři. Jenže jihočeský tým hned v úvodním kole nestačil doma na Opavu. Šanci na reparát má na Slovácku, pak doma hostí Spartu a Jablonec. Uvidíme, jak si dvaačtyřicetiletý David Horejš a jeho družina povedou.

Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Václav Jílek

Václav Jílek Sparta.jpg

Třiačtyřicetiletý kouč přišel do Sparty v létě z Olomouce a na Letné podepsal smlouvu na tři roky. Sparťanské vedení mu tím dalo jasný signál, že mu důvěřuje a bude trpělivé. Jenže nároky pražského klubu jsou vysoké a trpělivost není věčná. Pražanům příliš nevyšla příprava a selhali i v úvodním ligovém kole proti Slovácku, které favorita porazilo 2:0. Na pozici Václava Jílka se zatím nic nemění a po jedné porážce ho nikdo odvolávat nebude, pokud se však nechce dostat ještě pod větší tlak, tak by svou družinu měl rychle zvednout. Jinak si zadělá na malér.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Roman Nádvorník

Roman Nádvorník Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Loni byl během podzimu odvolán z Karviné, aby na jaře zachránil ligu v Příbrami. Roman Nádvorník náročný úkol splnil, letos ho však čeká stejná mise. Příbram zřejmě bude hrát ve spodních patrech tabulky, je však otázkou, kolik bude sbírat bodů. V prvním zápase Nádvorníkovi svěřenci remizovali 1:1 s Teplicemi, teď je čekají důležité bitvy v Opavě a s Bohemians 1905. Pokud je Příbram zvládne, Pivarníkova pozice bude dobrá, v opačném případě se pod ním ale může začít třást židle.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Bohumil Pánik

Bohumil Pánik Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Loni na podzim patřili k největším překvapením ligy, jenže poté se mašina jménem Baník zadrhla. Přesto Ostrava hrála až do posledního kola o pohárovou Evropu, do níž nakonec postoupila Mladá Boleslav. V kuloárech už se několikrát spekulovalo o konci trenéra Bohumila Pánika, ten však dostal důvěru a v Baníku pokračuje. Jenže hned v úvodním kole Ostrava doma nestačila na Liberec a teď ji čeká derby v Karviné. Další nezdar? To už by byl průšvih.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

František Straka

František Straka KArviná Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

„Franz“ je vyhlášeným motivátorem, který v lize zachránil už několik týmů. Naposledy to dokázal s Karvinou, kde pokračuje i letos. Zároveň je ale koučem, jenž nikde moc dlouho nevydrží. Ve Slezsku má důvěru vedení, hráčů i fanoušků, v prvním kole však Karviná smolně padla v Mladé Boleslavi a teď ji čekají zápasy s Baníkem, Plzní, Slavií, Olomoucí a Libercem. To je smrtící los, jak ho František Straka ustojí?

Foto: Pavel Mazáč Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud