Ofenzivní tahouni. 5 Čechů, kteří na mistrovství světa v Dánsku posbírali nejvíc bodů

Je konec. Čeští hokejisté nestačili ve čtvrtfinále světového šampionátu na Američany a čekání na medaili se prodlužuje. Nejde však říct, že by Jandačovi svěřenci odehráli špatný turnaj.

K ofenzivním tahounům týmu měli patřit Roman Červenka či Radek Faksa. Ani jeden z nich se ale na turnaji střelecky neprosadil a českou ofenzivu táhli jiní. Jména pěti nejproduktivnějších Čechů na šampionátu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Krejčí – 6 (1+5) bodů

David Krejčí ČR 2018.jpg

Do Dánska dorazil až v průběhu turnaje, únavu však hodil stranou a ihned naskočil do bitvy s Rusy, ve které zářil. Dal první gól českého týmu, na další tři nahrál a dovedl tým k výhře 4:3 v prodloužení. V dalších čtyřech zápasech si připsal ještě jednu nahrávku, byl však u spousty dalších šancí. Na turnaji byl jedním z nejlepších hráčů týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hyka - 6 (3+3) bodů

Tomáš Hyka MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na mistrovství světa startoval poprvé před rokem a odrazil se vstříc zámořskému angažmá. V dresu Las Vegas odehrál deset zápasů v NHL a pak přijel na šampionát. Gólově se prosadil v zápase se Švédy a dvakrát pokořil rakouskou obranu. Navrch přidal tři nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​

Pokračování 4 / 6

David Pastrňák – 6 (4+2) bodů

David Pastrňák Krejčí Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do dějiště turnaje přijel společně s Krejčím. Stejně jako jeho zkušenější parťák z Bostonu zářil a odehrál parádní zápasy. Dvakrát se trefil proti Rusku, rozhodl prodloužení, skóroval i v duelu s Francií a Rakouskem. Obrovskou šanci měl také ve čtvrtfinále s USA, pátý gól ale bohužel nepřidal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​

Pokračování 5 / 6

Dmitrij Jaškin – 7 (4+3) bodů

Dmitrij Jaškin ČR.jpg

Rodák z Omsku startoval už na Světovém poháru, moc šancí tam ale nedostal. Pětadvacetiletý útočník však prokázal, proč má za sebou už šest sezon v dresu St. Louis. Jeho důraz před brankovištěm platil, pro soupeře byl hodně nepříjemný a taky se mu dařilo bodově. Dal celkem čtyři góly, trefil se proti Slovákům i Rusům, navrch přidal tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominik Kubalík – 8 (3+5) bodů

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Účast na předešlých šampionátech mu vždy těsně utekla, dostal se však na olympiádu a startoval i v Dánsku. V osmi zápasech posbíral stejný počet bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem Jandačovy družiny. Trefil se v duelech se Slováky, Švýcary a Rakušany, přidal pět asistencí a několik velkých šancí měl i ve čtvrtfinále. Na obranu USA ale nevyzrál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud