Ladislav Krejčí Sparťanský kapitán na podzim naskočil jen do dvou zápasů, přesto měl na kontě dvě branky. A na jaře v tomto tempu pokračuje. Ladislav Krejčí dal gól Mladé Boleslavi a dokonce dvakrát se trefil proti Bohemians. Třiadvacetiletý lídr týmu přitom nenastupuje v útoku, ale hru jistí ze zadních pozic. Patří k nejlepším hráčům celé ligy.
 Kaan Kairinen Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Jednoznačně nejlépe z nich zatím působí čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník Kaan Kairinen. V úvodním jarním duelu v Olomouci zůstal ještě mezi náhradníky, pak ale odehrál parádní partii proti Mladé Boleslavi, které dal gól a přidal nahrávku. V základní sestavě nastoupil i na půdě Bohemians a do statistik si připsal další asistenci. Slušný úvod letenského angažmá.
 Lukáš Haraslín Loňské jaro mu moc nevyšlo, část aktuálního podzimu vynechal kvůli zranění, teď ale Lukáš Haraslín patří k nejnebezpečnějším hráčům rudé družiny. Slovenský reprezentant si připsal asistenci u jediného gólu Sparty v Olomouci, proti Bohemians pak přidal svůj třetí zásah v sezoně. Na kontě má i čtyři nahrávky.
 Martin Minčev Jednadvacetiletý bulharský reprezentant působí ve Spartě už téměř tři roky, dlouho byl ale neviditelný. Náznaky zlepšení ukázal pod koučem Vrbou, pak ovšem zase upadl do průměru. Moc toho neukázal ani na podzim, poslední dva zápasy mu ale sedly. Nejprve dal coby střídající hráč dva góly Mladé Boleslavi a o víkendu se trefil i do sítě Bohemians, čímž zaznamenal už čtvrtý gól v sezoně. Na tři jarní trefy mu přitom na hřišti stačilo jen 25 minut.
6
Fotogalerie

Ofenzivní smršť. Pět hráčů, díky kterým je teď Sparta ohromně silná

Sparta vstoupila do jara remízou v Olomouci. Pak ale smetla Mladou Boleslavi a Bohemians, kterým nasázela dohromady deset branek.

Bez názvu.jpg

Zdá se, že se Sparta rozjela. Tým šlape a v ofenzivě budí strach. Jména pěti hráčů, kteří jsou teď hodně při chuti, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí 22 Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sparťanský kapitán na podzim naskočil jen do dvou zápasů, přesto měl na kontě dvě branky. A na jaře v tomto tempu pokračuje. Ladislav Krejčí dal gól Mladé Boleslavi a dokonce dvakrát se trefil proti Bohemians. Třiadvacetiletý lídr týmu přitom nenastupuje v útoku, ale hru jistí ze zadních pozic. Patří k nejlepším hráčům celé ligy.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Kaan Kairinen

Kaan Kairinen Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Jednoznačně nejlépe z nich zatím působí čtyřiadvacetiletý finský reprezentační záložník Kaan Kairinen. V úvodním jarním duelu v Olomouci zůstal ještě mezi náhradníky, pak ale odehrál parádní partii proti Mladé Boleslavi, které dal gól a přidal nahrávku. V základní sestavě nastoupil i na půdě Bohemians a do statistik si připsal další asistenci. Slušný úvod letenského angažmá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Haraslín

Lukáš Haraslín Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Loňské jaro mu moc nevyšlo, část aktuálního podzimu vynechal kvůli zranění, teď ale Lukáš Haraslín patří k nejnebezpečnějším hráčům rudé družiny. Slovenský reprezentant si připsal asistenci u jediného gólu Sparty v Olomouci, proti Bohemians pak přidal svůj třetí zásah v sezoně. Na kontě má i čtyři nahrávky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý bulharský reprezentant působí ve Spartě už téměř tři roky, dlouho byl ale neviditelný. Náznaky zlepšení ukázal pod koučem Vrbou, pak ovšem zase upadl do průměru. Moc toho neukázal ani na podzim, poslední dva zápasy mu ale sedly. Nejprve dal coby střídající hráč dva góly Mladé Boleslavi a o víkendu se trefil i do sítě Bohemians, čímž zaznamenal už čtvrtý gól v sezoně. Na tři jarní trefy mu přitom na hřišti stačilo jen 25 minut.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Čvančara

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Vytáhlý útočník dal ve třech jarních duelech dva góly – jeden Olomouci a jeden Bohemians. Dohromady se letos trefil už sedmkrát a aktuálně je nejlepším střelcem rudého týmu. V posledním duelu se navíc velmi dobře doplňoval s Janem Kuchtou, který dal svou první jarní branku. Z této spolupráce může Sparta hodně vytěžit.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud