Dame Diop - Je tomu rok, co bývalý útočník Slavie a Zlínu přišel do Baníku. V aktuálním ročníku byl čtrnáctkát v základní sestavě a do statistik si připsal čtyři góly. Tři z nich však senegalský forvard vstřelil v derby s Olomoucí a od srpna už svůj střelecký účet nerozšířil. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Nemanja Kuzmanovič - Dosud jediná zimní posila Baníku. Devětadvacetiletý srbský útočník v loňské sezoně pomohl Opavě k postupu mezi elitu a v letošním ročníku dal v dresu Slezanu pět branek. V rozehrané sezoně ale kapitán svou loď opustil a zamířil do táboru úhlavního nepřítele. Jeho výhodou je, že může hrát na všech ofenzivních pozicích. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jakub Šašinka - Urostlý útočník se v závěru podzimu několikrát dostal do základní sestavy, do hry ale většinou chodil coby střídající hráč. Třiadvacetiletý Jakub Šašinka si připsal jedenáct startů a v derby s Opavou i jediný ostravský gól. Na jaře by měl začít mezi náhradníky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ondřej Šašinka - Mladší ze sourozenců Šašinkových odehrál dobrý podzim. Připsal si osmnáct startů a také tři góly. V závěru byl třikrát v řadě v základní sestavě a Ostravě pomohl k důležitým bodům. S návratem Baroše a příchodem Kuzmanoviče mu ale pořádně vzrostla konkurence. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Ofenzivní síla, ze které jde strach. Toto je pět útočníků na soupisce Baníku Ostrava

Natěšení fanoušci Baníku čekali, kolik nových posil vedení klubu přivede. Zatím však přišel jediný nováček – Nemanja Kuzmanovič, jenž se stal už pátým útočníkem na ostravské soupisce.

Baník patřil k nejpříjemnějším překvapením ligového podzimu. Zatímco ještě před rokem hrál do posledního kola o záchranu, nyní je třetím týmem tabulky. Na jaře Ostravu čeká tuhý boj, kádr má však kvalitní. Na soupisce týmu je i pět útočníků. Koho má kouč Bohumil Páník k dispozici? A kdo má jakou roli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Baroš

Milan Baroš Baník 2018 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmatřicetiletý útočník vinou zranění a pětizápasového disciplinárního trestu na podzim zasáhl jen do deseti duelů. Dal v nich čtyři branky a ukázal, že stále může být přínosem. Milan Baroš je aktuálně fit a v Ostravě věří, že jim na jaře ještě hodně pomůže. Měl by být útočníkem číslo jedna.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Dame Diop

Dame Diop Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Je tomu rok, co bývalý útočník Slavie a Zlínu přišel do Baníku. V aktuálním ročníku byl čtrnáctkát v základní sestavě a do statistik si připsal čtyři góly. Tři z nich však senegalský forvard vstřelil v derby s Olomoucí a od srpna už svůj střelecký účet nerozšířil.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Nemanja Kuzmanovič

Nemanja Kuzmanovič Opava 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dosud jediná zimní posila Baníku. Devětadvacetiletý srbský útočník v loňské sezoně pomohl Opavě k postupu mezi elitu a v letošním ročníku dal v dresu Slezanu pět branek. V rozehrané sezoně ale kapitán svou loď opustil a zamířil do táboru úhlavního nepřítele. Jeho výhodou je, že může hrát na všech ofenzivních pozicích.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Šašinka

Jakub Šašinka Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Urostlý útočník se v závěru podzimu několikrát dostal do základní sestavy, do hry ale většinou chodil coby střídající hráč. Třiadvacetiletý Jakub Šašinka si připsal jedenáct startů a v derby s Opavou i jediný ostravský gól. Na jaře by měl začít mezi náhradníky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Šašinka

Ondřej Šašinka Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Mladší ze sourozenců Šašinkových odehrál dobrý podzim. Připsal si osmnáct startů a také tři góly. V závěru byl třikrát v řadě v základní sestavě a Ostravě pomohl k důležitým bodům. S návratem Baroše a příchodem Kuzmanoviče mu ale pořádně vzrostla konkurence.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud