Veljko Birmančevič Sparta sem tam při výběru posil šlápne vedle, tentokrát to ale byla skvělá trefa. Srbský křídelník je sice na Letné jen na hostování, dá se však čekat, že Pražané uplatní opci a Veljka Birmančeviče koupí. Pětadvacetiletý Srb na podzim zasáhl do 16 ligových zápasů, dal šest branek a přidal pět nahrávek. Patřil k nejlepším hráčům týmu, místo v základu měl jisté.

Veljko Birmančevič
Sparta sem tam při výběru posil šlápne vedle, tentokrát to ale byla skvělá trefa. Srbský křídelník je sice na Letné jen na hostování, dá se však čekat, že Pražané uplatní opci a Veljka Birmančeviče koupí. Pětadvacetiletý Srb na podzim zasáhl do 16 ligových zápasů, dal šest branek a přidal pět nahrávek. Patřil k nejlepším hráčům týmu, místo v základu měl jisté.

 Lukáš Haraslín Na jedné straně operoval Birmančevič, na té druhé zářil Lukáš Haraslín. Slovenský reprezentant, jenž ve Spartě hraje už třetí sezonu, odehrál parádní podzim. Do statistik zapsal osm ligových branek a čtyři nahrávky. Na jeho pozici se nic měnit nebude.
 Michal Ševčík Loňskou sezonu, ještě ve Zbrojovce, rozjel skvěle. Na podzim patřil k nejlepším hráčům ligy, pak ale začal postupně uvadat. V létě přestoupil z Brna do Sparty, ve velké konkurenci se ovšem příliš neprosadil. Spekulovalo se o hostování, Michal Ševčík však nakonec zůstal ve Spartě a v zimní přípravě se nahlas hlásí o místo. Jednadvacetiletý talent by mohl dostat daleko více prostoru.
 Adam Karabec Dvacetiletý talent dostal ve Spartě hodně šancí. Možná se čekalo, že už bude dál, ideálně někde v zahraničí, Adam Karabec však zatím střídá skvělé výkony s těmi horšími. Na podzim zasáhl do 12 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal dvě nahrávky. Jaká bude jeho role na jaře?
 Jakub Pešek Počítat se stále musí i s Jakubem Peškem, který přišel do Sparty v létě roku 2021. První sezonu měl parádní, loni ale vinou zranění v lize odehrál jen tři zápasy. Na podzim si připsal 16 startů, většinu z nich ale pouze jako střídající hráč. Na tom se zřejmě nic nezmění, třicetiletý křídelník, který má na kontě i reprezentační starty, však bude o své místo bojovat.
6
Fotogalerie

Ofenzivní síla z Letné. 6 hráčů Sparty, kteří na jaře mohou hrát na křídlech

Sparta měla během podzimu sílu. Do jarní fáze však půjde ještě silnější. Kádr Pražanů neopustila žádná z opor, naopak, tým trenéra Briana Priskeho ještě posílil.

Sparta má na soupisce Jana Kuchtu nebo Victora Olatunjiho, kteří jsou typickými hrotovými útočníky. Kouč Priske ale může vybírat i z několika křídel.

Pražané budou na jaře bojovat o obhajobu ligového titulu, stále zůstávají ve hře i v domácím poháru a Evropské lize. Potřebují proto široký a kvalitní kádr. Ten na Letné mají.

Kterých šest hráčů Sparty může hrát na křídlech? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Veljko Birmančevič

Bez názvu.jpg

Sparta sem tam při výběru posil šlápne vedle, tentokrát to ale byla skvělá trefa. Srbský křídelník je sice na Letné jen na hostování, dá se však čekat, že Pražané uplatní opci a Veljka Birmančeviče koupí. Pětadvacetiletý Srb na podzim zasáhl do 16 ligových zápasů, dal šest branek a přidal pět nahrávek. Patřil k nejlepším hráčům týmu, místo v základu měl jisté.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Lukáš Haraslín

Lukáš Haraslín 23 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na jedné straně operoval Birmančevič, na té druhé zářil Lukáš Haraslín. Slovenský reprezentant, jenž ve Spartě hraje už třetí sezonu, odehrál parádní podzim. Do statistik zapsal osm ligových branek a čtyři nahrávky. Na jeho pozici se nic měnit nebude.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Michal Ševčík

Michal Ševčík Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loňskou sezonu, ještě ve Zbrojovce, rozjel skvěle. Na podzim patřil k nejlepším hráčům ligy, pak ale začal postupně uvadat. V létě přestoupil z Brna do Sparty, ve velké konkurenci se ovšem příliš neprosadil. Spekulovalo se o hostování, Michal Ševčík však nakonec zůstal ve Spartě a v zimní přípravě se nahlas hlásí o místo. Jednadvacetiletý talent by mohl dostat daleko více prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý talent dostal ve Spartě hodně šancí. Možná se čekalo, že už bude dál, ideálně někde v zahraničí, Adam Karabec však zatím střídá skvělé výkony s těmi horšími. Na podzim zasáhl do 12 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal dvě nahrávky. Jaká bude jeho role na jaře?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jakub Pešek

Jakub Pešek Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Počítat se stále musí i s Jakubem Peškem, který přišel do Sparty v létě roku 2021. První sezonu měl parádní, loni ale vinou zranění v lize odehrál jen tři zápasy. Na podzim si připsal 16 startů, většinu z nich ale pouze jako střídající hráč. Na tom se zřejmě nic nezmění, třicetiletý křídelník, který má na kontě i reprezentační starty, však bude o své místo bojovat.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Indrit Tuci

Indrit Tuci Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jedna ze zimních posil Sparty. Třiadvacetiletý Albánec přišel na Letnou coby druhý nejlepší střelec chorvatské nejvyšší soutěže. Za Lokomotivu Záhřeb se během podzimu trefil šestkrát a zajímavý potenciál už naznačil i v pražském celku. Může hrát na hrotu i na křídle.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud