5. Václav Jurečka – 5 bodů (3 góly a 2 asistence)  Útočník Václav Jurečka se poprvé objevil v nejvyšší české lize v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Opavy. V průběhu dalšího ročníku se přestěhoval do Slovácka, kde si vybudoval velmi slušné renomé. V minulé sezoně se stal se 17 přesnými trefami druhým nejlepším kanonýrem ligy a jeho střelecká potence neunikla pozornosti reprezentačního kouče, který ho premiérově povolal do národního týmu. Před aktuálním ročníkem změnil dres a upsal se na tři roky pražské Slavii. Sešívaným se tento obchod rozhodně vyplácí. Jurečka si v deseti zápasech připsal na konto tři góly a dvě nahrávky. Jeho aktuální cenu odhaduje portál TransferMarkt na rovný milion eur. Profimedia.cz
 4. Peter Olayinka – 6 bodů (4 góly a 2 asistence)  V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři miliony eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a kroužili kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jde mu to i v sezoně 2022/23. V devíti ligových zápasech, do kterých zasáhl, dal čtyři góly a na dva další nahrál. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti a půl milionu eur. Profimedia.cz
 3. David Jurásek – 7 bodů (2 góly a 5 asistencí)  Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho loni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části minulé sezony poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026. Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V aktuálním ročníku naskočil do 14 ligových utkání, dal dva góly a na pět dalších nahrál. Jeho současná aktuální cena se podle portálu TransferMarkt pohybuje kolem hranice dvou milionů eur. Profimedia.cz
 2. Ondřej Lingr – 8 bodů (5 gólů a 3 asistence)  Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Minulý ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel 14 branek a patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Výrazně si také řekl o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, a také se jí dočkal. Debutoval na jaře v barážovém utkání o postup na mistrovství světa. Na skvělé výkony z předchozí sezony navazuje i v té současné. Ve 13 ligových zápasech dal pět branek a tři další nahrával spoluhráčům. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ofenzivní síla z Edenu. 6 hráčů Slavie, kteří v aktuální sezoně posbírali nejvíc bodů

Fotbalisté Slavie jsou jedním z nejžhavějších aspirantů na mistrovský titul. V Edenu touží sesadit z trůnu Plzeň a po dvou letech navléknout na krk zlaté medaile. Za tímto cílem táhne sešívané hlavně skvělá ofenzíva.

Slavia je suverénně nejofenzivnějším týmem v aktuálním ročníku Fortuna ligy. Mužstvo z Edenu má na kontě po první polovině základní části soutěže, tedy po odehrání všech úvodních utkání se svými soupeři, na kontě 47 nastřílených branek, což značí průměr více než tří vstřelených gólů na zápas. Kdo má na tom největší podíl a zásluhu? Šestici nejproduktivnějších borců týmu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Petr Ševčík – 5 bodů (5 asistencí)

Petr Ševčík12.jpg

Záložník Petr Ševčík je odchovancem Olomouce, v jejímž dresu se v sezoně 2013/14 poprvé představil v nejvyšší soutěži. Od roku 2016 na sebe výrazně upozorňoval coby hráč Liberce, odkud před třemi lety zamířil do Edenu, kde vybojoval tři mistrovské tituly a dvakrát triumfoval v pohárové soutěži. Mimořádně se mu povedla sezona 2019/20, ve které nastřílel šest branek a přidal sedm asistencí ve 24 ligových zápasech. V minulém ročníku ho sužovala zranění, takže naskočil pouze do 16 střetnutí ve Fortuna lize a zaznamenal jen jeden gól a dvě asistence, ale v aktuální sezoně patří opět mezi nejproduktivnější borce v sešívaném kádru. Na kontě má pět brankových asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Václav Jurečka – 5 bodů (3 góly a 2 asistence)

Václav Jurečka-Slavia.jpg

Útočník Václav Jurečka se poprvé objevil v nejvyšší české lize v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Opavy. V průběhu dalšího ročníku se přestěhoval do Slovácka, kde si vybudoval velmi slušné renomé. V minulé sezoně se stal se 17 přesnými trefami druhým nejlepším kanonýrem ligy a jeho střelecká potence neunikla pozornosti reprezentačního kouče, který ho premiérově povolal do národního týmu.

Před aktuálním ročníkem změnil dres a upsal se na tři roky pražské Slavii. Sešívaným se tento obchod rozhodně vyplácí. Jurečka si v deseti zápasech připsal na konto tři góly a dvě nahrávky. Jeho aktuální cenu odhaduje portál TransferMarkt na rovný milion eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Peter Olayinka – 6 bodů (4 góly a 2 asistence)

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři miliony eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a kroužili kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jde mu to i v sezoně 2022/23. V devíti ligových zápasech, do kterých zasáhl, dal čtyři góly a na dva další nahrál. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. David Jurásek – 7 bodů (2 góly a 5 asistencí)

David Jurásek.jpg

Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho loni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části minulé sezony poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026.

Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V aktuálním ročníku naskočil do 14 ligových utkání, dal dva góly a na pět dalších nahrál. Jeho současná aktuální cena se podle portálu TransferMarkt pohybuje kolem hranice dvou milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Ondřej Lingr – 8 bodů (5 gólů a 3 asistence)

Ondřej Lingr-Slavia.jpg

Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Minulý ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel 14 branek a patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Výrazně si také řekl o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, a také se jí dočkal. Debutoval na jaře v barážovém utkání o postup na mistrovství světa.

Na skvělé výkony z předchozí sezony navazuje i v té současné. Ve 13 ligových zápasech dal pět branek a tři další nahrával spoluhráčům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Stanislav Tecl – 12 bodů (9 gólů a 3 asistence)

Stanislav Tecl-Slavia1.jpg

Ve dvaceti ligových zápasech, které v minulém ročníku odehrál, byl Stanislav Tecl jedenáctkrát v základní sestavě Slavie a vstřelil šest gólů. V aktuální sezoně proměnil 14 startů v devět branek, k nim přidal tři nahrávky a je druhý v tabulce produktivity soutěže. V Edenu dvaatřicetiletému útočníkovi stále věří a on tuto důvěru splácí měrou vrchovatou. Kromě toho, že má na kontě nejvíc bodů v součtu gólů a nahrávek v klubovém hodnocení, je zatím druhým nejlepším kanonýrem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud